Slepotu odnesli trenér s asistenty

31.05.2023 13:35:05 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Slepotu odnesli trenér s asistenty

David Horejš po jediné sezoně končí - a asi zbytečně, kdyby... Až na malý úsek bylo Horejšovo působení u jabloneckého týmu hrůzostrašné. Ještě se nestalo, aby v letní přípravě trenér s týmem nevyhráli ani jeden přípravný zápas, ale co horší, ukázalo se, že v klubové hierarchii cosi nevoní.

Tak popořádku.

Byl odvolán nejúspěšnější trenér jablonecké historie Petr Rada, který však ve svém posledním roce propadl blouznění a vedl mužstvo do jisté záhuby. Tomu klub jeho odvoláním zabránil a na hřišti byl hlavním strůjcem záchrany odchovanec Vojta Kubista.

Přišel David Horejš, mladý ambiciozní trenér, jehož z Českých Budějovic provázela dobrá pověst a nebyl jsem sám, kdo jsme jeho příchod vítali. Měl být úplně jiný, než odvolaný Rada. Rada neměl rád novoty, Horejš byl jejich propagátorem, Radovi nic neříkal fotbalový vývoj co do rychlosti, Horejš na tiskovce pro rychlost horoval. Prostě stará a mladá generace. Ale tím rozdíly končí. Já nevím jak v Jablonci odpovědní vítají nové trenéry a zda jsou schopni ho také uvést do reality. Kdyby tomu tak bylo, tak se nemohlo stát, aby Horejš v příkrém rozporu s tím, co hlásal, postavil do úvodního zápasu stejnou sestavu, jakou stavěl Rada. Největší problém? Záloha, Houska, Kratochvíl, Považanec, individuálně dobří fotbalisté, ale na moderní fotbal naprosto nepoužitelní a když, tak snad jeden. Rada s touto sestavou prohrál všechny zápasy, když hrála tato trojice, tak Jablonec nevyhrál ani jeden mikrozápas!

A přesto Rada trval na svém - až byl vyhozen. No a Horejš tak činil v jeho stopách stejně - a byl vyhozen. Horejš na rozdíl od Rady používal dron, pracoval s tabletem či počítačem, zajímala ho čísla. Ale v tomto případě jakoby od toho utekl. S trpkým humorem jsem konstatoval, že Jablonec zachránil nikoli trenér, ale marodka, která dva z uvedených tří pomalíků vyřadila ze hry. A ejhle, hra se ohromně zvedla, Jablonec začal bavit a bodovat. Proč to vše záhy skončilo, toť je pro mě záhadou, kterou Střelnice neodhalí.

Já nejsem žádný úhlavní nepřítel Jakuba Považance, ale jsem nesmiřitelný kritik jeho přístupu ke hře, bojovnosti. Když se na něho snesla kritika z ochozů, tasil prostředníček. Velká zoufalost Jakube! Horší je, že to, co viděli diváci, nevidělo ani vedení, ani trenér. Ten dokonce dovolil, aby měl na rukávu pásku asistenta či přímo kapitána. Kapitán by měl být srdcař, bojovník a ne hráč, který se v drtivé většině utkání po hřišti doslova plouží. Copak to nevidí jeho spoluhráči a nevadí jim to. Asi vadí, a přizpůsobili se jemu a málem z toho byl pád do baráže, při nejlepším. A vedení klubu přihlíželo.

To není důvěra vůči trenérovi v tom, že mu nebudu „kecat" do sestavy, ale to je hloupost, která mohla Horejše zachránit pokud by mu někdo řekl Davide, tak tohle ne! Myslíte, že by toto prošlo trenérovi v Liberci pod majitelem Ludvíkem Karlem? Ani pět minut! Jablonec se vůči hráčům chová jako sociální ústav, dlouhodobě. Největší chybu vidím v tom, že mladý ambiciozní sympaťák David Horejš po podzimu nepraštil do stolu a nevynutil si doplnění kádru hlavně v záloze o rychlostní typy. Na to dojel, ale když si svojí loajalitou o to podal doslova žádost, tak mi ho líto není. Snad se poučí.

Fotbal se vyvíjí, zatímco Jablonec v tomto směru nejen dřímal, ale snad i spal, tak ostatní makali. Podívejte se na Pardubice, teď naposledy to předvedl Frťala s Teplicemi. Mimochodem v poslední době jediný jablonecký trenér, co vypravil do světa třeba mladého Bredu a spol., ovšem jeho následovníci v tom bohužel - i přes ujišťování na tiskovkách - nepokračovali. Horejšův start přišel s Bohemkou, porážka a nestárnoucí jablonecký odchovanec Pepa Jindřišek v dresu klokanů uprostřed pole exceloval. ´A propos, po odchodu Trávníka tu nebyl pořádný záložník pro střed pole, vlastně byl - Hrubý, ten měl skvělá čísla, ale skončil na lavičce a pak odešel. Tomu z fotbalových fandů nerozuměl nikdo a nikdo by se nezlobil, kdyby klub na své webovce vysvětlil důvod, třeba ten, že prostě za něj ty čtyři miliony nechtěli dát...

V titulku k zápasu s Teplicemi jsem vyjádřil očekávání, že snad ta slepota na Střelnici nebude pokračovat. Tak uvidíme. Klubový prezident není v záviděníhodné situaci, má hodně svázané ruce a určitě mu nikdo nezávidí, o to více by se měl začít na Střelnici „dělat" fotbal. Zdůrazňuji, že fotbal jako sport. Odvolání trenéra a celého realizačního týmu svoji logiku má, ovšem pokud se „nahoře" něco radikálně nezmění, nebudou poslední...

A fotbal, ten chyby nepromíjí a tu kliku, kterou v posledních sezonách jablonecký fotbal měl, už by příští sezónu mít nemusel.

A ještě k nové webovce klubu. Přimlouval bych se za návrat k rubrice fandů, aby tam mohli vyjadřovat přímo svůj názor. Klubu by se to možná někdy blbě četlo, ale k prospěchu jabloneckého fotbalu by to určitě bylo, o atmosféře v hledišti nemluvě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Snad ta slepota na Střelnici nebude pokračovat
Za charitu v první půli bez bodu
Král kraloval + Hanuš čaroval = záchrana!
Pomaloučku polehoučku snad k záchraně
Ze Zlína mohly být i tři body
Začíná boj o záchranu v první lize
Místo boje o klid další propadák
Dva různé poločasy a dělba bodů
Ostudný debakl Jablonce v Českých Budějovicích
Jablonec sahal po plzeňském skalpu
Tomáš Hübschman dal euforický gól
Strhující Chramostův střelecký koncert
Spanilá jízda za body pokračovala i v Brně
Senzační výhra Jablonce nad Hradcem
Jediný poražený: trávník
Jablonec padl se Spartou už v Hodkovicích
S bojovností nejdál dojdeš
Utekli hrobníkovi z lopaty
Jenom poločas na Slavii nestačil
Na závěr jabloneckého soustředění vítězství
Hübschman přihrával a Souček se trefil
Třikrát žádná změna
Fotbalový Jablonec zahájil přípravu na ligové jaro
Herní premiéra fotbalistů FK Jablonec v Jelení Hoře
Pohádkový návrat Kubisty na Střelnici
Fotbalová zima nebude na Střelnici klidná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace