Ze Zlína mohly být i tři body

07.05.2023 21:20:03 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fotbalová nadstavba začala. Jablonečtí se vlastní hloupostí (hloupostmi) propadli až do skupiny o udržení či baráž a první kolo je čekalo na hřišti posledního Zlína. Ten dvacetkrát po sobě Jablonec neporazil, doufali jsme tedy, že série bude pokračovat i tentokrát.

FC Trinity Zlín - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Trenéři Vrba a Horejš poslali do zápasu tyto sestavy:

* FC Trinity Zlín: Dostál - Cedidla, Kolář, Simerský, Procházka (C) - Vukadinović (87. Bartošák), Hrubý, Didiba (56. Tkáč), Slončík (90+2. Janetzký), Fantiš (56. Y. Dramé) - Kozák (56. Kovinić). Náhradníci: Rakovan - Balaj, Jeřábek, Reiter, Silný. Trenér: Vrba P.

* FK Jablonec: Hanuš - Souček, Král, Štěpánek - Polidar (90+2. Surzyn), Hübschman (C), Šulc, Považanec, Jovović (77. Černák) - Chramosta, Ikaunieks (77. Patrák). Náhradníci: Surovčík - Akpudje, Heidenreich, Konda, Kubín, Nykrín. Trenér: Horejš D.

Jablonec vstoupil do utkání velmi dobře, to proti posledním zápasům bylo jako nebe a dudy, a to chyběli potrestaný Martinec či zraněný Sejk, na beku v základu premiéroval Štěpánek a v útoku Ikaunieks. A ejhle, ono to fungovalo!

Nejrozporuplnější jablonecká fotbalová postava Jakub Považanec již ve 3. vypálil, a to bylo znamení, že tentokrát ho bude fotbal bavit - a bavil. Zlín kontroval ve 4. minutě, jejich velký talent Slončík přihrál někdejšímu hráči Jablonce Vukadinovičovi, ale ten se v šanci „společensky znemožnil." V 9. minutě jasně lepší hosté vyslali do šance Ikauniekse, ale ten z místa levé spojky si s Dostálem bohužel neporadil. Ve 20. dostal trochu volnosti Chramosta, pěkně vypálil, ale míč s Dostálovou tečí skončil na tyči. Ve 30. minutě vyslal jeden ze svých oblíbených centru před bránu Polidar, nabíhající Ikaunieks hlavičkoval dobře, ale Zlín zachránilo břevno! Ve 40. mladík Slončik opět zařádil v jabloneckém vápně, míč se dostal k velezkušenému Kozákovi, ten placírkou střílel na bránu, ovšem Hanuš vytáhl fantastický zákrok. Ze strany Horejšova týmu velmi dobrý poločas utrpěl tím, že se nepodařilo poslat míč do Dostálovy sítě.

O půli se strhlo dešťové šílenství a to pro techničtější a kombinačně zdatnější tým z Jablonce nevěštilo nic dobrého. V 53. minutě přesto umožnili zlínští beci fotbalovou procházku podél vápna Považancovi, tomu sebral najednou míč Šulc a dělovkou poslal míč do šibenice na 0:1! Vrba ihned vyměnil tři hráče, a to mu vyšlo. Střídající Dramé nacentroval v 53. minutě do vápna, tam šel do souboje se Štěpánkem Kovinič a míč po neslané nemastné střele skončil v jablonecké síti, byla to šmudla, ale platila - 1:1. Poslední velkou šanci měl Zlín, bylo to v 72. kdy Vukadinovič procpal míč podél celé brankové čáry, ale Souček stačil před Koviničem odklidit míč na roh.

Zápasová statistika:

Branky: 60. Kovinić (Y. Dramé) - 53. Šulc (Považanec).
Karty: 45. Didiba (ZLN), 81. Procházka (ZLN) - 65. Král (JAB), 85. Polidar (JAB).
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:9.
Rozhodčí: M. Zelinka - J. Pečenka, P. Kotalík.

16. FC Trinity Zlín       31 5 12 14 38:56   27

Zápas měl dva různé poločasy. V tom prvním byli daleko lepší hosté, ve druhém na trávníku spíše pro vodní pólo to pak bylo většinou o nakopávané a o náhodě. Šest posledních zápasů Zlína s Jabloncem skončilo plichtou a i když si oba celky přály body tři, musely se smířit s bodem.

Po posledních jabloneckých výkonech se zázrak nečekal, ale Horejšovi se probudilo ty šípkové Růženky probudit. Jablonec najednou běhal, kombinoval, vypracoval si šance, dal nádherný gól a je jen škoda, že tu technickou převahu zarazila průtrž mračen a následný stav hrací plochy.

V příštím kole uvidíme v neděli v 15 hodin na Střelnici Baník, ten rozstřílel doma Zbrojovku a bude to zápas o klid. Tak kéž se to domácím povede.