Pohádkový návrat Kubisty na Střelnici

14.11.2022 12:02:18 | Autor: Jan Bendl | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Pohádkový návrat Kubisty na Střelnici

Na konci srpna přestoupil jablonecký odchovanec Vojtěch Kubista z Jablonce do Mladé Boleslavi. A hned při svém prvním návratu na Střelnici obral svůj rodný klub o důležité body. Tři minuty před koncem totiž rozhodl o výhře Středočechů.

Vojto, tentokrát si byl na Střelnici jako soupeř. Jaký zápas se v posledním podzimním kole na Střelnici odehrál?

Byl to náročný zápas. Takový blázinec z obou stran nahoru dolů a skončilo to pro nás asi s tím nejlepším možným koncem.

Radoval ses po rozhodující trefě?

Ne ne. Byla tam taková ta první milisekunda, když si uvědomíš, že jsi dal gól. Zvednul jsem ruce na znamení toho, že opravdu slavit nebudu.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:2<br />Autor: Václav Novotný Jaké to pro tebe bylo, skórovat tam, kde jsi prakticky strávil svůj celý fotbalový život?

Není to úplně jednoduché. Před zápasem jsem byl natěšený na to utkání. Čím víc se to blížilo, tím více tam bylo takové té nostalgie. I ten příjezd na Střelnici byl zvláštní. Prvních půlhodiny to na mně bylo asi i znát na hřišti, kde jsem se necítil moc ideálně. Naštěstí se to pak nějak oklepalo. Jsem teď momentálně v Boleslavi a jsem moc rád za to, jak to dopadlo. Je to pro nás ideální výsledek, bohužel pro Jablonec ne.

Cítíš nějaké zadostiučinění po tvém přestupu na konci srpna právě do Mladé Boleslavi?

(dlouze přemýšlí) Zadostiučinění asi ne. Těžko to takhle nějak popsat. Odešel jsem z Jablonce za nějakých okolností a ty jsem víceméně hodil nějak za hlavu. Já se nepotřebuji vracet k tomu, co bylo. Prostě jsem odsud odešel, změnil působiště a jsem rád za to, kde teď jsem a že mi trenéři v Mladé Boleslavi dávají důvěru. Vážím si toho.

Akce při rozhodujícím gólu se ti povedla, byl to tvůj jeden z nejhezčích gólů v kariéře?

Hezčí jsem dal asi nějakou šibenici z dálky. Tady už jsem neměl ke konci moc síly. Otevřel se mi tam prostor, byl jsem jak kůň s klapkami na očích a valil jsem směrem k bráně. V první moment jsem to chtěl aspoň bodlem vystřelit levačkou, aby z toho něco bylo. Ale asi mě osvítilo nějaké boží světlo a napadlo mě, že bych si to mohl seknout, že by to mohlo být výhodnější. Zaplaťpánbůh za to, jak to dopadlo.

Není ti jako jabloneckému odchovanci smutno při pohledu na ligovou tabulku, když tým ze Střelnice přezimuje až na čtrnácté barážové příčce?

Není to asi dvakrát komfortní situace. Jablonec samozřejmě sleduji a nikdy nezapomenu na to, co jsem tady prožil. Jsem jim tu vděčný za to, že mě tu od mala vychovali. Mohl jsem se tu dostat až do Ačka a v něm být deset let. Toho já si strašně vážím a vážit dál budu. Netěší mě, na jakém místě se teď Jablonec nachází. Na hřišti jsme ale teď soupeři, takhle to prostě ve fotbale je a fotbal tohle přináší.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:2<br />Autor: Václav Novotný Trenér Hoftych po zápase prozradil, že jsi slíbil už před zápasem do kabiny občerstvení.

(úsměv) Slíbil jsem klukům, že když to zvládneme, že bude tatarák do kabiny. Byl tam ještě pro střelce gólu vypsanej i oběd. Takže si ho asi koupím sám (smích). Kluci samozřejmě občerstvení do kabiny dostanou, myslím, že se na něj všichni těšíme, že si to za ten zápas i zasloužíme.

Dá se tvůj návrat na Střelnici označit jako pohádkový?

Těžko říct, jestli pohádkový. Neříkám, že jsem se tu nechtěl před místními ukázat. Jsem rád, že se to i díky té brance nějak povedlo. Ale jako pohádku bych to asi nenazval. Zaplaťpánbůh, že to tak dopadlo, já si toho nesmírně vážím.

Zaregistroval si, že domácí kotel vyvolával během zápasu tvé jméno?

Zaregistroval a vážím si toho! Člověk to slyší během hry, možná kdyby byla přerušená hra, že jsem se jim mohl nějak odvděčit nebo jim zatleskat. Během hry to ale nejde. Poslechl jsem si to a bylo hezké, že na mě nezapomněli. Zároveň ještě když jsme po zápase čekali na televizi na rozhovor, tak i tam jsem se bavil s pár fanoušky z druhé tribuny i tam to bylo příjemné cítit, že na mě nezapomněli a že jsem tu snad i něco odvedl a že si toho váží.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotbalová zima nebude na Střelnici klidná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace