Pohádkový návrat Kubisty na Střelnici

14.11.2022 12:02:18 | Autor: Jan Bendl | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Pohádkový návrat Kubisty na Střelnici

Na konci srpna přestoupil jablonecký odchovanec Vojtěch Kubista z Jablonce do Mladé Boleslavi. A hned při svém prvním návratu na Střelnici obral svůj rodný klub o důležité body. Tři minuty před koncem totiž rozhodl o výhře Středočechů.

Vojto, tentokrát si byl na Střelnici jako soupeř. Jaký zápas se v posledním podzimním kole na Střelnici odehrál?

Byl to náročný zápas. Takový blázinec z obou stran nahoru dolů a skončilo to pro nás asi s tím nejlepším možným koncem.

Radoval ses po rozhodující trefě?

Ne ne. Byla tam taková ta první milisekunda, když si uvědomíš, že jsi dal gól. Zvednul jsem ruce na znamení toho, že opravdu slavit nebudu.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:2<br />Autor: Václav Novotný Jaké to pro tebe bylo, skórovat tam, kde jsi prakticky strávil svůj celý fotbalový život?

Není to úplně jednoduché. Před zápasem jsem byl natěšený na to utkání. Čím víc se to blížilo, tím více tam bylo takové té nostalgie. I ten příjezd na Střelnici byl zvláštní. Prvních půlhodiny to na mně bylo asi i znát na hřišti, kde jsem se necítil moc ideálně. Naštěstí se to pak nějak oklepalo. Jsem teď momentálně v Boleslavi a jsem moc rád za to, jak to dopadlo. Je to pro nás ideální výsledek, bohužel pro Jablonec ne.

Cítíš nějaké zadostiučinění po tvém přestupu na konci srpna právě do Mladé Boleslavi?

(dlouze přemýšlí) Zadostiučinění asi ne. Těžko to takhle nějak popsat. Odešel jsem z Jablonce za nějakých okolností a ty jsem víceméně hodil nějak za hlavu. Já se nepotřebuji vracet k tomu, co bylo. Prostě jsem odsud odešel, změnil působiště a jsem rád za to, kde teď jsem a že mi trenéři v Mladé Boleslavi dávají důvěru. Vážím si toho.

Akce při rozhodujícím gólu se ti povedla, byl to tvůj jeden z nejhezčích gólů v kariéře?

Hezčí jsem dal asi nějakou šibenici z dálky. Tady už jsem neměl ke konci moc síly. Otevřel se mi tam prostor, byl jsem jak kůň s klapkami na očích a valil jsem směrem k bráně. V první moment jsem to chtěl aspoň bodlem vystřelit levačkou, aby z toho něco bylo. Ale asi mě osvítilo nějaké boží světlo a napadlo mě, že bych si to mohl seknout, že by to mohlo být výhodnější. Zaplaťpánbůh za to, jak to dopadlo.

Není ti jako jabloneckému odchovanci smutno při pohledu na ligovou tabulku, když tým ze Střelnice přezimuje až na čtrnácté barážové příčce?

Není to asi dvakrát komfortní situace. Jablonec samozřejmě sleduji a nikdy nezapomenu na to, co jsem tady prožil. Jsem jim tu vděčný za to, že mě tu od mala vychovali. Mohl jsem se tu dostat až do Ačka a v něm být deset let. Toho já si strašně vážím a vážit dál budu. Netěší mě, na jakém místě se teď Jablonec nachází. Na hřišti jsme ale teď soupeři, takhle to prostě ve fotbale je a fotbal tohle přináší.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:2<br />Autor: Václav Novotný Trenér Hoftych po zápase prozradil, že jsi slíbil už před zápasem do kabiny občerstvení.

(úsměv) Slíbil jsem klukům, že když to zvládneme, že bude tatarák do kabiny. Byl tam ještě pro střelce gólu vypsanej i oběd. Takže si ho asi koupím sám (smích). Kluci samozřejmě občerstvení do kabiny dostanou, myslím, že se na něj všichni těšíme, že si to za ten zápas i zasloužíme.

Dá se tvůj návrat na Střelnici označit jako pohádkový?

Těžko říct, jestli pohádkový. Neříkám, že jsem se tu nechtěl před místními ukázat. Jsem rád, že se to i díky té brance nějak povedlo. Ale jako pohádku bych to asi nenazval. Zaplaťpánbůh, že to tak dopadlo, já si toho nesmírně vážím.

Zaregistroval si, že domácí kotel vyvolával během zápasu tvé jméno?

Zaregistroval a vážím si toho! Člověk to slyší během hry, možná kdyby byla přerušená hra, že jsem se jim mohl nějak odvděčit nebo jim zatleskat. Během hry to ale nejde. Poslechl jsem si to a bylo hezké, že na mě nezapomněli. Zároveň ještě když jsme po zápase čekali na televizi na rozhovor, tak i tam jsem se bavil s pár fanoušky z druhé tribuny i tam to bylo příjemné cítit, že na mě nezapomněli a že jsem tu snad i něco odvedl a že si toho váží.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotbalová zima nebude na Střelnici klidná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prioritou je podpora mládežnického sportu a sportování veřejnosti
Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy
07.06.: Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
07.06.: Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace