Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:

Obrazem: Zásadská pralyže 2023

05.02.2023 | Sport | Zásada | VIDEO | foto (80)
Sportovní klub Zásada pořádal 28. ledna tradiční akci Zásadská pralyže aneb závody postaru. Akce proběhla na hřišti FK Zásada a v blízkém okolí za účasti 25 závodníků a spousty diváků. Nálada byla skvělá, což podtrhla i mezinárodní účast, když na start dorazili závodníci nejen z Česka, ale i z Polska, americké Floridy či Kataru. Účastníky navštívil i vládce hor Krakonoš, které obstaral starty závodů. | více

Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

05.02.2023 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (52)
V sobotu byla jablonecká atletická hala naplněna k prasknutí, když zde proběhly společné přebory Libereckého a Královéhradeckého kraje. Na programu bylo v kategoriích mužů, žen a staršího žactva celkem 46 disciplín. Přeborů se zúčastnilo celkem 519 závodníků z 31 oddílů, kteří absolvovali 956 startů. Tuto rekordní účast zvládli pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ s velkým přehledem. | více

Utekli hrobníkovi z lopaty

05.02.2023 | Sport | Jablonec nad Nisou
Za skutečně zimních podmínek přišel úvod fotbalové ligy i do Jablonce na Střelnici. Byl to zápas o šest bodů, Jablonečtí počítali s nutností tento duel vyhrát, ale nakonec se to nepodařilo a získaný bod je spravedlivým odrazem toho, co se na hřišti dělo. | více

KAM A KDY ZA SPORTEM: 3. 2. - 8. 2. 2023

03.02.2023 | Sport | Jablonecko
Sportovní program Jablonecka: | více

Volejbalisté Malé Skály dvakrát vyhráli v Sokolově

02.02.2023 | Sport | Malá Skála | foto (4)
Další víkendové kolo zavítali volejbalisté z Malé Skály do dalekého Sokolova, kde dokázali dvakrát vyhrát bez ztráty setu za šest bodů, což znamená v tabulce 2. ligy pěkné třetí místo. | více

Jenom poločas na Slavii nestačil

30.01.2023 | Sport | Jablonec nad Nisou
Začínat jarní část ligy v Edenu v situaci, kdy Slávie věděla, že ji tři body vynesou do čela tabulky, to bylo pro Jablonec za trest. | více

V rámci oslav 70 let bruslení v Lomnici přijedou čeští veteráni

28.01.2023 | Sport | Liberecký kraj
O víkendu 28. a 29. ledna 2023 proběhnou na Zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou oslavy 70 let bruslení za Orlovnou. Vyvrcholením akce bude přátelské utkání repre ČR veteránů s domácím A týmem. Začátek utkání je v neděli 29. ledna v 16 hodin. | více

Jilemnická 50 se nakonec koná!

Nadcházející víkend se Jilemnická 50 s 211 v rámci seriálu Stopa pro život nakonec uskuteční! Díky sněhové nadílce pořadatelé připravili trať na Horních Mísečkách a během celého víkendu si přijdou na své jak příznivci klasického stylu a hromadných startů, tak vyznavači volné techniky. V sobotu dopoledne se uskuteční krajský pohárový závod žactva. Okruh měří cca 5,3 km. | více

ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!

27.01.2023 | Sport | Liberecký kraj
Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji byla zakončena čtvrtečními soutěžemi. Libereckému kraji se dařilo ve smíšených štafetách v běhu na lyžích i lyžařském orientačním běhu, když v obou disciplínách jeho družstva vyhrála. V medailovém hodnocení zvítězil Liberecký kraj i celkově. | více

Hokejisté Libereckého kraje skončili na ODM bronzoví

26.01.2023 | Sport | Liberecký kraj | VIDEO
V rámci soutěží na Olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji se hrál i hokejový turnaj. Přinášíme fotografie a video ze středečního zápasu Libereckého kraje proti Vysočině, který náš kraj vyhrál 5:1. | více

Nalezeno článků: 10293, zobrazeno: 1-10

1 2 3 4 ... 1030

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.