Jediný poražený: trávník

27.02.2023 11:38:12 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Další z jarních zápasů o šest bodů! Podmáčený trávník dostal to nejhorší, co mohl - husté sněžení. Často se v ochozech vzdychalo, jestli se vůbec dohraje. Dohrálo a bylo z toho velké a důležité vítězství domácích.

FK Jablonec - FK Teplice  4:1 (2:0)

Trenéři poslali do zápasu tyto sestavy:

* FK Jablonec: Hanuš - D. Souček, Král, Martinec, Polidar - Šulc (86. Surzyn), Považanec, Hübschman (C) (90. Štěpánek), Černák (62. Jovović) - Sejk (90. Patrák), Chramosta (86. Ikaunieks). Náhradníci: Surovčík - Akpudje, Konda, Heidenreich. Trenér: David Horejš.

* FK Teplice: Grigar (C) - T. Kučera (46. Žák), Chaloupek, Mičević - Hyčka (46. Kodad), L. Mareček (77. S. Dramé), Trubač, Urbanec (46. Sy), Hybš - T. Vachoušek (67. J. Hora II), Gning. Náhradníci: Mucha - Radosta, Jukl. Trenér: Jiří Jarošík.

Od prvních minut se trávník zelenal a již v 9. minutě po centru Považance výtečnou hlavičkou poslal domácí do vedení Sejk. A pak začalo sněžit... V 11. se prodrali do šance Tepličtí, Hybš nacentroval na hlavu Chaloupka, míč šel naštěstí mimo. Ve 38. minutě poslal sudí Orel oba týmy do kabin a trávníkáři s hrably začali obnovovat základní čáry. Po osmi minutách se pokračovalo a hned velkou šancí, když Polidar vybídl ke gólu Považance, Grigar byl však proti. Ve 47. minutě se gólovka opakovala, míč po Chramostově střele však šel těsně mimo. Ve 48. to však přišlo. Chramosta si vyšlápl dopředu, viděl nabíhajícího Polidara a naservíroval mu před prázdnou branku tutový gól - 2:0! A šlo se do kabin zvesela.

V 55. minutě se povedl brejk dvojici Sejk-Chramota, sparťan nahrál před prázdnou bránu nejlepšímu jabloneckému střelci, „Chram" si trochu zalaškoval s pohybem, ovšem míč nakonec do brány dostal - 3:0. V 60. zahodil tutový gól Mareček. V 65. minutě se žlutomodří dočkali. Žák doslova prolétl jabloneckou obranou, proti vybíhajícímu Hanušovi poslal míč vedle, ovšem když se oba hráči míjeli, Tepličan se skácel a sudí Orel nařídil penaltu. Dost necitlivě, mám dojem...

Tepličtí začali trochu zlobit, ale jenom trochu. V 77. střídající Jovovič vybídl ke gólu Chramostu, ale Grigar konečky prstů míč vykryl. V 80. sehráli domácí před Grigarem další tóčo, pálil Chramosta, pálil Polidar a nakonec i Jovovič, ale chybělo pár centrimetrů... Na 83. minutě připravili domácí hráči fantastickou lahůdku. Tomáš Hübschman z hloubi pole poslal do brejku Sejka, ten míč dloubl a la Poborský blahé paměti přes vybíhajícího Grigara a míč skončil v teplické síti počtvrté. No to byla ale nádhera!

Zápasová statistika:

Branky: 9. Sejk (Považanec), 45+3. Polidar (Chramosta), 55. Chramosta (Sejk), 83. Sejk - 66. Gning (pen.).
Karty: 45+10. Gning (TEP), 48. Mičević (TEP), 54. Chaloupek (TEP).
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:10.
Rozhodčí: Orel - Celetka, Slavíček.
Diváci: 1123.

„Jsme spokojení s tím, že jsme těžké utkání zvládli. Nebylo to vůbec jednoduché. Terén, co tu dneska byl, tak se na něm moc fotbal hrát nedal. Musím ale naše kluky pochválit, že se s tím dokázali popasovat. Hráli jsme chytře, donutili jsme soupeře k chybám a chyby jsme dokázali potrestat. To zápas dneska rozhodlo," byl spokojený jablonecký trenér Horejš.

Veledůležité body! Trenér tentokrát vynechal Akpudjeho a kraje obsadili Souček s Polidarem, hrálo se na dva hroty Chramostu se Sejkem a ono to fungovalo. Těch gólů mohli Jablonečtí vstřelit i víc, šance na to měli. Tepličtí se snažili, byli občas i nebezpeční, ale Jablonec chtěl vyhrát víc a bylo to na hřišti vidět. Terén fotbalu příliš nepřál, bylo to o jednoduchosti, bojovnosti a to domácí předvedli. Liga pokračuje, Horejšův tým se v sobotu představí v Hradci Králové a další neděli přijede na Střelnici Slovácko. Nic jednoduchého.