Fotbalová zima nebude na Střelnici klidná

13.11.2022 13:26:03 | Autor: Jaroslav Hrabák, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Sousedské derby Jablonce s Mladou Boleslaví mělo visačku zápasu o klidnou zimu. Tu budou mít bohužel díky výhře 2:1 v Mladé Boleslavi.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Treneři Horejš a Hoftych poslali do zápasu tyto sestavy:

* FK Jablonec: Hanuš - Cools, Heidenreich, Akpudje, D. Souček (88. Černák) - Šulc (88. Malínský), Houska, Hübschman (C) (46. Surzyn), Kratochvíl, Jovović - Chramosta. Náhradníci: Richter - Štěpánek, Považanec, Ikaunieks, Ritter, Konda.

* FK Mladá Boleslav: Šeda - D. Šimek, Karafiát, Donát - Pech, Kubista, D. Mareček, Matějovský (C), Fulnek - Skalák (70. Stránský), Ladra. Náhradníci: Polaček - Látal, Mašek, Darmovzal, Krobot, Ekpai, Mil. Škoda.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:2<br />Autor: Václav Novotný Poslat Tomáše Hübschmana místo vyloučeného a potrestaného Sejka, už to hodně překvapilo. Překvapilo také, co vyváděl hlavně v první půli zkušený gólman Hanuš, v 7. minutě šel nesmyslně do souboje se dvěma protihráči a Skalák jenom těsně minul opuštěnou bránu. A potom to rozehrávání od branky, nejen že trvalo strašně dlouho, ale bylo pro vlastní tým nebezpečné. Nicméně ani hosté nepředváděli žádnou hitparádu a když v 18. minutě našel skvělým pasem Jovovič Šulce, ten obešel brankáře Šedu a do prázdné dostal domácí tým do vedení, vše se zdálo být na dobré cestě. Až do 42. minuty se zápas pro domácí vyvíjel docela v poklidu, ale v uvedené minutě stoper Heidenreich naběhl k půlce a zcela nesmyslně zajel do Ladry. Sudí Machálek okamžitě tasil červenou a trenér Horejš se začal rosit. A aby to nebylo všechno, rozhozenou obranu vyzpovídal skvělou přihrávkou Matějovský a Ladra si Hanuše v koncovce vychutnal - 1:1.

Přesilovce po změně stran domácí docela slušně odolávali a měli i šance. V 60. minutě Kratochvíl našel Jovoviče, ten prošel obranou hostů, ale jako obvykle, udělal kličku navíc a bylo po šanci. V 74. minutě se povedl další brejk a unikajícího Chramosta Šimek zezadu povalil. Sudí Machálek opět tasil červenou a síly se vyrovnaly. V 79. se dostal opět po akci Jovoviče do dobré pozice Chramosta, ovšem jakoby nechtěl svůj mateřský tým potrestat, přihrál Kratochvílovi, ale jeho pumelici srazil Donát. Ach jo! No a přišel trest. V 87. minutě přišel Houska o balon a muž, kterého se Střelnice v létě lehkovážně zbavila, Vojta Kubista, předvedl životní sólo, Houska ho půlku hřiště stínoval, ale Vojta mu nakonec stihl udělat kličku a Hanušovi poslal balon k tyči na 1:2! V posledních sekundách utkání ještě předvedl výborný reflex Hanuš, když zlikvidoval šanci střídajícího Stránského.

Zápasová statistika:

Branky: 18. Šulc (Jovović) - 45. Ladra (Matějovský), 87. Kubista (Stránský).
Karty: 84. Surzyn (JAB), 90. Jovović (JAB) - 41. D. Šimek (MBL), 56. Pech (MBL), 86. D. Mareček (MBL), 90+2. Matějovský (MBL)   42. Heidenreich (JAB) - 74. D. Šimek (MBL)
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:21.
Rozhodčí
: Machálek - Hájek, Antoníček. Diváci: 1801.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:2<br />Autor: Václav Novotný Utkání se hodnotí těžko a smutně. Sedm červených karet pro jablonecké hráče, to je úděsná podzimní statistika. S hlavami některých hráčů prostě není něco v pořádku. Já vidím klíčový obrat po zranění do té doby skvělého Martince, od té doby předvádí jablonecký tým už odzadu hru bez ladu a skladu. Vítězná série se od té doby zastavila. Jablonecký kádr rozhodně není tak špatný, aby hrál o padáka, optimální složení se trenérovi složit nepodařilo. Co se děje s Pleštilem, nikdo neví, co je s Malinským je také otazník.

Dlouhodobě špatně hraje záloha, což si všiml i trenér, ale posadil jenom Považance. Výborného fotbalistu, jemuž se však tak nějak nechce, dlouhodobě. Prostě není třeba hledat chyby v trenérovi jako spíše se podívat na složení kádru. Bez toho asi lepší zítřky jabloneckého fotbalu na Střelnici nebudou. Béčko snad až na gólmana zásobárnu talentů neplní, mládež také nezáří, což je také dlouholetý dluh, na který potom pochopitelně „dojíždí" i áčko. Po létech, kdy to tak nějak šlo samo, přicházejí zřejmě léta, kdy se bude muset začít poctivě makat. Tak hodně zdaru.