Jablonec padl se Spartou už v Hodkovicích

24.02.2023 11:49:13 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Sparta je momentálně nad síly jabloneckého týmu, přesto slaboučký přístup k zápasu ze strany Jabloneckých překvapil nemile. Sparta toho využila a připsala si další výrazné vítězství.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 3:0 (1:0)

* AC Sparta Praha: M. Kovář - Vitík, Sörensen, Krejčí ml. (C) - Wiesner, Kairinen (29. Laci), Sadílek, Zelený (76. Goljan) - Haraslín (76. Daněk), Mabil (46. Minčev) - Kuchta (70. Jankto). Náhradníci: Vorel, Tůma - P. Vydra, Kamenović, Karabec, Panák. Trenér: Brian Priske.

* FK Jablonec: Hanuš - Akpudje, Král, Martinec - Šulc, Hübschman (C), Jovović (61. Černák), Považanec (61. Surzyn), D. Souček - Ikaunieks (77. Velich), Chramosta (77. Štěpánek). Náhradníci: Surovčík - Heidenreich, Konda. Trenér: David Horejš.

Půlhodinový přátelák zakončila Sparta gólem ve 31. minutě. Sadílek se Zeleným bez obtěžování dali míč Haraslinovi, ten využil pádu Martince a Hanuš byl bez šance - 1:0. A o výsledku na Spartě bylo bohužel jasno. I když ve 47. mohl Jablonec vyrovnat, Krejčí chyboval, Chramosta nahrával, Šulc vystřelil, ale gólman Kovář u tyče zasáhl.

Po půli už to byla jenom sparťanská smršť V 52. tečoval Akpudje Minčevovu střelu a Hanuš vytáhl fantastický zákrok. V 55. minutě dobře kombinovali Sadílek s Vitíkem, Wiesner střílel, Hanuš jenom vyrazil a Kuchta vstoupil do sparťanské síně slávy - 2:0. V 62. a v 65. nejprve Minčev a po něm Zelený vypracovali šance Kuchtovi, v prvním případě trefil míč pravou tyč, ve druhém levou. Uff! V 66. připravili Kuchtovi další loženku Zelený s Haraslinem, Kuchta tentokrát bránu trefil, ale Hanuš gólu skvěle zabránil. V 71. minutě přišla gólová tečka. Jankto si zakombinoval s Lacim a Haraslin nádhernou střelou trefil šibenici - 3:0. V 91. mohl přijít čestný gól, Černák pronikl, dal na vápno Štěpánkovi, ale ten umí spíše odkopy než střelbu na bránu a nic z toho nebylo.

Zápasová statistika:

Branky: 31. Haraslín (Zelený), 55. Kuchta, 71. Haraslín (Laci).
Karty:   87. Krejčí ml. (SPA) - 50. D. Souček (JAB), 80. Král (JAB).
Držení míče: 68 % : 32 %.
Rozhodčí: Černý - Hájek, Antoníček.
Diváci: 10 917.
Střely celkem: 25 - 4 Střely na bránu: 11 - 2 Střely mimo bránu: 8 - 1.
Zablokované střely: 6 - 1.
Držení míče: 68% - 32% Rohové kopy: 6 - 1 Ofsajdy: 2 - 3 Fauly: 12 - 9.
Žluté karty: 1 - 2.

Tenhle zápas se hodnotí těžko. Hráči ani zdaleka nepřistoupili k zápasu nasazením tak, jak v Ostravě, spíš z nich čišelo, že už aby to skončilo, šup do autobusu a domů. Ono se spíš zdálo, že Jablonečtí body odevzdali už cestou do Prahy někde u Hodkovic...

Trenér Horejš viděl zápas takto:

„Neodehráli jsme tu dobré utkání. Sparta byla vlastně po celý zápas lepší. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečeného bloku s rychlým přechodem do útoku, jenže jsme neměli kvalitu na míči. Byla tam z naší strany obrovská nervozita. Chyběla nám větší odvaha po zisku míče. Sparta nás dostal pod tlak, dala nám tři góly a zaslouženě vyhrála. Domácí byli lepší a my jsme si tu dnes lepší výsledek nezasloužili."

Tři góly na Letné moc neřešily, o to důležitější bude nedělní zápas o šest bodů, to na Střelnici přijedou Teplice. Trenér Jarošík mohl na tribuně Sparty nechat zavřený notes, nic fotbalového na jablonecké hře si asi nezapsal. O to důležitější bude, jaký fotbalový perkelt nám oba týmy v neděli v 15.00 na Střelnici předvedou.