Každý den odkladu stánku u přehrady stojí 21 tisíc korun

11.07.2023 15:28:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Každý den odkladu stánku u přehrady stojí 21 tisíc korun

Už několik termínů k převzetí stavby uložil jablonecký odbor investic zhotoviteli občerstvení u vodní nádrže Mšeno, konkrétně na mšenském břehu u Prutu. Ten konečný byl 19. května. Od té doby stojí zhotovitele každý den zpoždění 21 tisíc korun. Do pátku 14. července, kdy je další kontrolní den, je celková výše penále necelých 1,2 milionu korun. Na dokončení stánku netrpělivě čeká veřejnost i jeho nový provozovatel, jehož vybrali jablonečtí radní na začátku června.

Provozovna však stále není hotová a město ji nemůže převzít. „Zásadní problém, který brání převzetí, jsou nedokončené terénní úpravy kolem stánku. Není tu dodělaný tzv. perdekor povrch, proto není možné instalovat rampy pro bezbariérový přístup. Nejdou otevírat okna kvůli chybějícím mechanismům, dodaný nábytek neodpovídá projektu. Jednání s dodavatelem je více než složité," konstatoval jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že další kontrolní den, kdy už snad svitá naděje k přípravě kolaudace a možného převzetí objektu, je pátek 14. července.

Stánek s celoročním provozem

Toalety na mšenském břehu u Prutu Z výběrového řízení na realizaci první části projektu zázemí u přehrady vzešla společnost DR Development, a.s., která si staveniště převzala v říjnu loňského roku s tím, že hotovo mělo být do konce letošního dubna. „Zpoždění nastalo už na počátku stavby, ačkoli si zhotovitel staveniště převzal v druhé půlce září, pracovat začal až koncem listopadu. Termín dokončení byl posléze posunutý na 19. května. Počínaje 20. květnem běží společnosti DR Development, a.s., každý den penále ve výši 21 tis. korun včetně DPH, což k datu 14. července činí 1,176 mil. korun," dodal Pavel Sluka, vedoucí oddělení investic jabloneckého magistrátu.

Nový stánek je připravený na celoroční provoz, a to jak vlastní bistro, tak WC. „Oba provozy jsou na sobě nezávislé, a to proto, aby toalety mohly být otevřené bez ohledu na otevírací dobu občerstvení," připomněl Sluka. Náhradní provoz WC zhotovitel zázemí zajišťuje prostřednictvím mobilních toalet. Na dveřích je vždy upozornění, že jde o veřejné toalety.

V současné době se připravuje projekt na další část, a to sezonního stánku a toalet naproti plaveckému bazénu. Součástí následujících etap bude i příprava projektová dokumentace obnovy Slunečních lázní.

Nové bistro nabídne teplou i studenou kuchyni po celý rok

Na kolaudaci stánku netrpělivě čeká jeho nový provozovatel, společnosti KFKS GASTRO, s.r.o., která spolupracuje s plzeňským Prazdrojem a počítá s tím, že na čepu bude i jedno regionální pivo. Dále nabídne nealko a oblíbené míchané nápoje. Hladový návštěvník si bude moci vybrat z jídelníčku fastfoodového charakteru.

Společnost KFKS GASTRO, s.r.o., chce návštěvníkům nabídnout služby moderního bistra, suroviny z lokálních provozoven i akceptaci platebních karet. „Naše společnost má třicetiletou praxi v gastro provozu, na Jablonecku provozujeme též hotel Perla Jizery v Josefově Dole. Stánek u přehrady je v úžasné lokalitě a jeho provedení zapadá do provozu bistra dle posledních trendů," těší se na nový stánek s celoročním provozem František Kozel ze společnosti KFKS GASTRO, s.r.o.

„Nabízet budeme burgr, quesadillu, v létě saláty i čerstvé cukrářské výrobky, které budeme každý den připravovat v hotelové kuchyni v Josefově Dole. V zimě by pak nabídku měly tvořit horké polévky, svařené víno, grog, čaj, káva, horká čokoláda. Suroviny budou z lokálních provozoven - řeznictví, domácí housky, vícezrnné pečivo s domácími pomazánkami," popsal skladbu sortimentu Kozel.

Otevřeno bude každý den, v létě od 12 do 22 hodin, v zimě od 12 do 17 nebo 18 hodin. „Ale záleží na poptávce zákazníků, jsme schopní otevírací dobu pružně přizpůsobit," připomněl František Kozel a dodal, že zákazníkům přímo u stánku a na terase budou nápoje a jídlo servírované ve skle a porcelánu, mimo stánek pak do plastu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U jablonecké přehrady vybudují minirampu pro skateboarding
Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
U přehrady v Jablonci jsou otevřené další toalety
Nový stánek U Prutu hledá provozovatele
První nové stánky u jablonecké přehrady budou U prutu
Město Jablonec zadalo úklid pozemku Slunečních lázní
Jablonecká přehrada ztratila svoji dominantu
Požár zachvátil jablonecké Sluneční lázně
Nová tvář břehů jablonecké přehrady
Cesta přes hráz jablonecké přehrady je opět volná
Prochladlé loučení plavců s jabloneckou přehradou
Přes zimu projekt, v létě bude část jablonecké přehrady nová
Zařízení k likvidaci sinic je na přehradě v Jablonci kvůli prevenci
Skvrnu na přítoku jablonecké přehrady tvoří měňavky, bičíkovci a sinice
Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
Na molo jablonecké přehrady nesmí samotné děti a opilí lidé
U jablonecké přehrady je nutná rovnováha mezi zábavou a bydlením
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Toalety u jablonecké přehrady se otevřou ve zkušebním provozu
Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady
Návrhy občanů chce jablonecká radnice v rozvoji přehrady zohlednit
Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní
Vandal poškodil odpadkové koše u jablonecké přehrady
Letní souznění na Slunkách nabídne tu pravou prázdninovou atmosféru
Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
Premiérový Den draka ve Slunečních lázních si děti užily
Model návrhu slunečního pavilonu je vystavený na radnici do konce září
Sluneční lázně na pokračování

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace