Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin

27.05.2020 16:39:28 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin

Okolo jablonecké přehrady je šest toalet. Ty už jsou v současné době otevřené, ale ve všední dny pouze do 18 hodin. Od začátku června budou za hezkého počasí otevřené všechny každý den do 20 hodin. Pokud se ochladí, pak budou v provozu pouze dvě z nich.

U vodní nádrže Mšeno spravují Technické služby Jablonec (TSJ) celkem šest veřejných toalet: buňky proti městské hale a u stánku Základna za Povodím Labe, zděné sociální zařízení u příjezdové cesty k sauně u bývalé Bižuterie, další jsou u beachvolejbalových hřišť, U Prutu a zrekonstruované zděné toalety jsou na Tajvaně. V současné době jsou otevřené od osmé hodiny ráno do 18 hodin ve všední dny a do 20 hodin o víkendu a starají se o ně TSJ. „Pouze zrekonstruované toalety na Tajvaně mají obsluhu, kterou v minulých letech zajišťovali pracovníci na VPP, " řekla Dana Försterová z odboru technického jabloneckého magistrátu.

V minulých letech byla WC v provozu od 1. června do 31. srpna. „Vzhledem ke stále teplejšímu počasí na jaře se prodlužuje sezóna u přehrady, i když není počasí na koupání. Proto se otevírají vždy jedny toalety na východním břehu za stánkem Základna a jedny na břehu západním

U Prutu," komentovala stav Försterová s tím, že letos se během nouzového stavu a příznivého počasí návštěvnost u přehrady zvýšila, toalety tak bylo třeba otevřít už od 23. dubna, a to od pondělí do pátku v době 12-18 hodin a o víkendu a svátcích do 20 hodin. „Kvůli zvýšeným hygienickým požadavkům probíhá úklid toalet nepřetržitě, uklízí se a doplňují mýdla, dezinfekce, toaletní papír i papírové utěrky," potvrdila Dana Försterová.

Od 1. června budou toalety za pěkného slunečného počasí otevřené všechny, mimo Tajvanu, od 10 do 20 hodin, pokud počasí nebude vhodné na koupání, budou otevřená jen dvě sociální zařízení - U Prutu a u Základny. Úklid bude v každém případě probíhat jednou za dvě hodiny. WC na Tajvanu mají jiný režim, jsou s obsluhou a otevřené budou od 12 do 20 hodin.

Toalety u přehrady měly původně sloužit návštěvníkům vodní nádrže. Postupem let v jejich blízkosti vznikaly stánky s občerstvením a dnes slouží toalety i pro jejich zákazníky. Od roku 2010 uzavírá proto město se stánkaři smlouvy o užívání toalet s tím, že za úhradu je stánkaři mají právo užívat i po zavírací době, tedy po 20 hodině, a to v termínu od 15. dubna do 15. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Toalety u jablonecké přehrady se otevřou ve zkušebním provozu
Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady
Vandal poškodil odpadkové koše u jablonecké přehrady

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace