Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

11.09.2019 20:30:35 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady.

Mšenská přehrada a její okolí jsou mnohými Jablonečany považovány za nejcennější veřejné prostranství města. Je to atraktivní prostředí pro celoroční rekreaci v těsné blízkosti městské zástavby. Přesto tento hojně navštěvovaný prostor má i svá slabá místa. „Aktuální vizuální podoba Slunečních lázní a jejího nejbližšího okolí bohužel snižuje potenciál celého území. Což je škoda, a proto jsme přistoupili k zadání nové architektonické soutěže, jejíž předmětem je i komplexní architektonicko-krajinářské řešení okolí," informoval náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík a dodává, že v rámci vyhlášené soutěže bude důležitá celková kvalita a detail navržených staveb. Důraz je rovněž kladen na zachování vzájemného vztahu vody, stezky, baru, louky, volejbalových kurtů a dětských hřišť.

V minulých letech byla vypracována řada dokumentů, které se k tématu okolí přehrady a výše uvedeným slabinám vyjadřují. Některé návrhy zestárly a ztratily platnost, některé jsou stále aktuální, jiné vzbudily silnou veřejnou diskuzi a rozdělily obyvatele na dva tábory. „Po svém nástupu na pozici městského architekta jsem od města dostal úkol na provedení inventarizace dříve zpracovaných návrhů. Součástí tohoto úkolu byla i analýza současného stavu," řekl městský architekt David Pavlišta. Aktuální podněty architekt získával také od občanů, a to v rámci plánovaných veřejných setkání, která probíhala do června tohoto roku. „Relevantní podněty, které vzešly z jednání s občany, se staly součástí zadání této soutěže," upřesnil Pavlišta.

Soutěžící mohou své návrhy odevzdávat nebo zasílat do 15. listopadu 2019 do 15 hodin na podatelnu jabloneckého magistrátu. Následně porota složená ze závislých a nezávislých členů i přizvaných odborníků z doručených návrhů vybere nejlepší z nich. „První tři soutěžní návrhy budou oceněny a jejich autoři budou postupně vyzváni k jednání o navazující zakázce na vypracování projektové dokumentace," uvedl náměstek Chuchlík a upřesnil, že kritéria pro hodnocení jsou kvalita celkového architektonického a krajinářského řešení, splněná očekávání zadavatele soutěže a stavební i provozní náklady.

Řádní členové závislí s hlasem rozhodujícím
MgA. Jakub Chuchlík
Ing. arch Petr Klápště, Ph.D
Ing. Milan Kouřil

Řádní členové nezávislí s hlasem rozhodujícím
Ing. Pavla Drbalová
Ing. arch Josef Faltejsek
Ing. Ondřej Hofmeister
Ing. arch. Michal Kuzemenský

Náhradník závislý
MUDr. Michael Vraný
Ing. Petr Roubíček
MUDr. Věra Fastrová

Náhradník nezávislý
MgA. Marek Přikryl

Sekretář soutěže
Ing. arch. David Pavlišta

Přezkušovatel soutěžních návrhů
Ing. arch. Tomáš Zdvihal

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
Model návrhu slunečního pavilonu je vystavený na radnici do konce září
Sluneční lázně na pokračování

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace