Nový stánek U Prutu hledá provozovatele

14.04.2023 22:56:40 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový stánek U Prutu hledá provozovatele

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje výběrové řízení na provozovatele pro právě dokončovaný stánek s občerstvením U Prutu na přehradě. Zájemci, kteří splní podmínky výběrového řízení, se mohou hlásit na majetkoprávním oddělení magistrátu do 2. května. Důležitá je nabídnutá výše nájemného, kvalita zpracovaného konceptu a nabídka služeb. Výhodou pro zájemce je provozování vlastní „kamenné" restaurace. Stánek U Prutu by měl začít fungovat v červnu.

„Výběrové řízení jsme vyhlásili ještě před dokončením objektu, aby vše navazovalo a aby mohl být kiosek s občerstvením a venkovním posezením v provozu zároveň se začátkem sezóny," vysvětluje náměstek primátora pro majetek města Petr Roubíček. Kolaudace objektu je naplánovaná na konec května a po ní nabyde účinnosti nájemní smlouva uzavřená s vybraným uchazečem.

Stánek nabídne celoroční provoz

Dřevěná stavba navržená architekty Markem Přikrylem a Martinem Prokšem předpokládá celoroční provoz. Objekt, který zahrnuje krytou pasáž i posezení je uzavíratelný velkými sklopnými okenicemi, prostory bistra i toalet jsou zateplené a vybavené přímotopy. Součástí stavby je i venkovní terasa.

Vybavení kuchyně si nájemce zajistí sám podle typu občerstvení, které bude poskytovat. Součástí architektonického návrhu, a tedy i stavby samotné, jsou ale stoly a židle pro hosty uvnitř i na terase. Nájemce se zaváže jejich počet neměnit a jiné nepoužívat.

„Naším cílem je dát zázemí u přehrady kultivovanou podobu a odpovídající standard. S tím souvisí kromě samotných objektů i mobiliář, ale třeba také vývěsní štíty označující jednotlivé kiosky. Jejich podobu proto bude posuzovat městský architekt," vysvětluje náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík.

Kvalitní služby jsou velmi důležité

Hodnotícím kritériem bude výše nabídnutého měsíčního nájemného, přičemž minimální výše je 20 tisíc korun. Dále musí zájemce předložit koncept provozu rychlého občerstvení včetně případných doplňkových služeb a vlastních aktivit. Musí také doložit historii podnikání ve stejném oboru a garantovat profesionalitu obsluhy i provozování výčepu piva. Výhodou pro výběrové řízení je provozování „kamenné" restaurace.

„Kromě vzhledu stánku je pro nás velmi důležitá také kvalita poskytovaných služeb. Přehrada je místem odpočinku a setkávání lidí a jde nám primárně o to, aby si návštěvníci přehrady odnášeli převážně pozitivní zážitky. Nechceme, aby si stánek pronajal někdo, „kdo to chce „pouze zkusit na sezónu" bez jakékoli předchozí zkušenosti s podobným typem provozovny," vysvětluje náměstek Roubíček.

Nájemní smlouva na objekt občerstvení bude dle rozhodnutí rady města uzavřena na dobu určitou 2 roky s jednou možností prodloužení opět na 2 roky bez výběrového řízení v případě, že nájemce neporuší nájemní smlouvu. „Chceme zajistit kontinuitu poskytovaných služeb, zároveň ale musíme mít jako vlastník objektu určitou kontrolu nad provozem a možnost operativně reagovat," konstatuje Petr Roubíček, náměstek primátora zodpovědný za majetek města."

Součástí objektu jsou i veřejné toalety, ty ale nejsou předmětem nájmu. Budou totiž sloužit nejen hostům stánku s občerstvením, ale hlavně veřejnosti, proto jejich celoroční provoz bude zajišťovat město.

Výběrové řízení na provozovatele stánku v lokalitě jablonecké přehrady - U Prutu
Přihláška musí být doručena na Magistrát města Jablonec nad Nisou nejdéle do 2. 5. 2023
Přihlášky přijímá Magistrát města Jablonec nad Nisou, Odbor majetkoprávní, Mírové nám. 3100/19, 466 01. Jablonec nad Nisou
Obálka musí být označena: Výběrové řízení na provozovatele stánku v lokalitě jablonecké přehrady - „U Prutu"

Toalety u přehrady od soboty otevřeny

Od soboty 15. dubna budou na jablonecké přehradě otevřeny zatím dvoje toalety - za stánkem Základna a na parkovišti pod bývalou Bižuterií, a to v čase od 10 do 22 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První nové stánky u jablonecké přehrady budou U prutu
Město Jablonec zadalo úklid pozemku Slunečních lázní
Jablonecká přehrada ztratila svoji dominantu
Požár zachvátil jablonecké Sluneční lázně
Nová tvář břehů jablonecké přehrady
Cesta přes hráz jablonecké přehrady je opět volná
Prochladlé loučení plavců s jabloneckou přehradou
Přes zimu projekt, v létě bude část jablonecké přehrady nová
Zařízení k likvidaci sinic je na přehradě v Jablonci kvůli prevenci
Skvrnu na přítoku jablonecké přehrady tvoří měňavky, bičíkovci a sinice
Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
Na molo jablonecké přehrady nesmí samotné děti a opilí lidé
U jablonecké přehrady je nutná rovnováha mezi zábavou a bydlením
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Toalety u jablonecké přehrady se otevřou ve zkušebním provozu
Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady
Návrhy občanů chce jablonecká radnice v rozvoji přehrady zohlednit
Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní
Vandal poškodil odpadkové koše u jablonecké přehrady
Letní souznění na Slunkách nabídne tu pravou prázdninovou atmosféru
Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
Premiérový Den draka ve Slunečních lázních si děti užily
Model návrhu slunečního pavilonu je vystavený na radnici do konce září
Sluneční lázně na pokračování

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu
Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace