Město Jablonec zadalo úklid pozemku Slunečních lázní

26.08.2022 21:33:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Město Jablonec zadalo úklid pozemku Slunečních lázní

V pondělí 29. srpna začne odborná firma s likvidací pozůstatků požáru Slunečních lázní u jablonecké přehrady. Sanace pozemku potrvá dle smlouvy do 16. září, pracovat se bude denně kromě neděle. Na cestě od sauny k areálu Slunečních lázní se bude v těchto dnech pohybovat těžká technika.

V pondělí 29. srpna začne firma MIBAG sanace, spol. s. r. o., demolovat zbytky objektu a vyklízet pozemek Slunečních lázní po požáru. „Firma odklidí staticky narušení konstrukce budovy, odpad roztřídí a odveze k likvidaci, celý pozemek nakonec uklidí," popsal vedoucí technického odboru Pavel Kozák s tím, že sanace areálu vyjde na 1,1 milionu korun včetně DPH.

Likvidace pozůstatků požáru Slunečních lázní u jablonecké přehrady<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Úklid pozemku potrvá dle smlouvy do 16. září, pracovat se bude denně včetně sobot v čase 7.30 - 18.30 hodin. „Těžká technika se bude pohybovat po cestě od sauny směrem k lázním, cesta po obvodu území bude přístupná. Po dobu prací je vstup na požářiště zakázaný!," upozornil Kozák. Až firma předá uklizený pozemek zpět, rozhodne rada města o jeho dalším určení.

Jablonečtí radní také projednali prominutí nájemného za Sluneční lázně. „Rozhodnutím rady města bude nájemné prominuté na období, kdy bude probíhat likvidace následků požáru, a proto jej nájemci nebudou moci užívat," upřesnila Kateřina Tuláčková, vedoucí odboru ekonomiky jabloneckého magistrátu.

Sluneční lázně u jablonecké přehrady shořely ve středu 17. srpna v časných ranních hodinách. Na hašení objektu se kromě členů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje podíleli také jablonečtí dobrovolní hasiči. Hrubý odhad škod se pohybuje v řádech milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká přehrada ztratila svoji dominantu
Požár zachvátil jablonecké Sluneční lázně
Letní souznění na Slunkách nabídne tu pravou prázdninovou atmosféru
Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
Premiérový Den draka ve Slunečních lázních si děti užily
Model návrhu slunečního pavilonu je vystavený na radnici do konce září
Sluneční lázně na pokračování

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace