U jablonecké přehrady je nutná rovnováha mezi zábavou a bydlením

15.06.2020 16:20:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

U jablonecké přehrady je nutná rovnováha mezi zábavou a bydlením

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský se setkal na radnici s provozovateli a majiteli stánků s občerstvením u vodní nádrže Mšeno. Důvodem setkání bylo hlavně dodržování tržního řádu a obecně závazné vyhlášky (OZV) o nočním klidu.

„Považoval jsem za důležité vyjasnit si práva a povinnosti provozovatelů občerstvení kolem přehrady na začátku letní sezóny. Je mi jasné, že přehrada je v létě hojně navštěvované místo nejen přes den. Zábava na předzahrádkách však vyvolává často stížnosti lidí, kteří kolem vodní plochy bydlí," konstatoval primátor Jiří Čeřovský.

Dva základní právní předpisy platící pro provoz stánků s občerstvením a jejich předzahrádky jsou jasné. „Tržní řád města upravuje provozní dobu restauračních zahrádek, která je stanovená od 8 do 23 hodin, obecně závazná vyhláška o nočním klidu zase jasně nařizuje, aby od 22 hodin večer do 6 hodin ráno dne následujícího byl ve městě dodržován noční klid," vysvětlil vedoucí oddělení právního Jiří Kučera.

„Je třeba si toto uvědomit a stanovené hodiny dodržovat. V létě příjemné počasí láká k posezení déle do noci. Pokud provozovatelé stánků nebudou dodržovat stanovené časy, budeme nuceni přikročit k razantnějším opatřením, protože jsme povinní plnění vyhlášek a nařízení zajistit," řekl Čeřovský s tím, že pokud budou provozovatelé stánků dotčené předpisy porušovat, mohlo by následovat v krajním případě i vypovězení smlouvy o pronájmu s tříměsíční výpovědní lhůtou.

„Nechceme být ale tak razantní, chceme zachovat společenský život kolem přehrady. Chceme však stanovit takové meze, které naleznou kompromis mezi společenským životem a poklidným bydlením občanů v okolí přehrady. Je nutné zajistit jakousi rovnováhu," ujistil primátor a dodal, že zájmem města i provozovatelů je, aby se návštěvníci přehrady cítili dobře. „Proto nabízím prostor ke společné komunikaci, podle mě je to vhodnější řešení problémů než pozdější restrikce," uzavřel Jiří Čeřovský.

V praxi to znamená, že předzahrádky u přehrady mohou otevřít od osmé hodiny ranní, ve 22 hodin musí výrazně ztlumit reprodukovanou nebo jinou hudební produkci v intencích nočního klidu s tím, že provoz stánků včetně úklidu a posezení v zahrádkách musí skončit ve 23 hodin. Restaurační zahrádky musí být provozovány v souladu s nájemní smlouvou uzavřenou s městem. „OZV o nočním klidu stanovuje určité výjimky na pořádání kulturních a společenských akcí s přesahem do doby nočního, avšak pouze u tradičních a výjimečných akcí, jakými jsou pivní či vánoční slavnosti v centru, Muzejní noc pod Ještědem apod. Do tohoto výčtu kulturní akce v okolí stánků nespadají," připomněl Jiří Kučera.

Akceptovatelná hudební produkce bez povolení magistrátu je taková, jejíž návštěvnost se zhruba rovná kapacitě předzahrádky. V okamžiku, kdy koncert využívá techniku zesilující zvuk a počet návštěvníků převýší kapacitu předzahrádky na pozemky města, by provozovatel měl podat žádost o povolení k produkci na jablonecký magistrát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Toalety u jablonecké přehrady se otevřou ve zkušebním provozu
Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady
Vandal poškodil odpadkové koše u jablonecké přehrady

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu
Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace