U jablonecké přehrady je nutná rovnováha mezi zábavou a bydlením

15.06.2020 16:20:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

U jablonecké přehrady je nutná rovnováha mezi zábavou a bydlením

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský se setkal na radnici s provozovateli a majiteli stánků s občerstvením u vodní nádrže Mšeno. Důvodem setkání bylo hlavně dodržování tržního řádu a obecně závazné vyhlášky (OZV) o nočním klidu.

„Považoval jsem za důležité vyjasnit si práva a povinnosti provozovatelů občerstvení kolem přehrady na začátku letní sezóny. Je mi jasné, že přehrada je v létě hojně navštěvované místo nejen přes den. Zábava na předzahrádkách však vyvolává často stížnosti lidí, kteří kolem vodní plochy bydlí," konstatoval primátor Jiří Čeřovský.

Dva základní právní předpisy platící pro provoz stánků s občerstvením a jejich předzahrádky jsou jasné. „Tržní řád města upravuje provozní dobu restauračních zahrádek, která je stanovená od 8 do 23 hodin, obecně závazná vyhláška o nočním klidu zase jasně nařizuje, aby od 22 hodin večer do 6 hodin ráno dne následujícího byl ve městě dodržován noční klid," vysvětlil vedoucí oddělení právního Jiří Kučera.

„Je třeba si toto uvědomit a stanovené hodiny dodržovat. V létě příjemné počasí láká k posezení déle do noci. Pokud provozovatelé stánků nebudou dodržovat stanovené časy, budeme nuceni přikročit k razantnějším opatřením, protože jsme povinní plnění vyhlášek a nařízení zajistit," řekl Čeřovský s tím, že pokud budou provozovatelé stánků dotčené předpisy porušovat, mohlo by následovat v krajním případě i vypovězení smlouvy o pronájmu s tříměsíční výpovědní lhůtou.

„Nechceme být ale tak razantní, chceme zachovat společenský život kolem přehrady. Chceme však stanovit takové meze, které naleznou kompromis mezi společenským životem a poklidným bydlením občanů v okolí přehrady. Je nutné zajistit jakousi rovnováhu," ujistil primátor a dodal, že zájmem města i provozovatelů je, aby se návštěvníci přehrady cítili dobře. „Proto nabízím prostor ke společné komunikaci, podle mě je to vhodnější řešení problémů než pozdější restrikce," uzavřel Jiří Čeřovský.

V praxi to znamená, že předzahrádky u přehrady mohou otevřít od osmé hodiny ranní, ve 22 hodin musí výrazně ztlumit reprodukovanou nebo jinou hudební produkci v intencích nočního klidu s tím, že provoz stánků včetně úklidu a posezení v zahrádkách musí skončit ve 23 hodin. Restaurační zahrádky musí být provozovány v souladu s nájemní smlouvou uzavřenou s městem. „OZV o nočním klidu stanovuje určité výjimky na pořádání kulturních a společenských akcí s přesahem do doby nočního, avšak pouze u tradičních a výjimečných akcí, jakými jsou pivní či vánoční slavnosti v centru, Muzejní noc pod Ještědem apod. Do tohoto výčtu kulturní akce v okolí stánků nespadají," připomněl Jiří Kučera.

Akceptovatelná hudební produkce bez povolení magistrátu je taková, jejíž návštěvnost se zhruba rovná kapacitě předzahrádky. V okamžiku, kdy koncert využívá techniku zesilující zvuk a počet návštěvníků převýší kapacitu předzahrádky na pozemky města, by provozovatel měl podat žádost o povolení k produkci na jablonecký magistrát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Toalety u jablonecké přehrady se otevřou ve zkušebním provozu
Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady
Vandal poškodil odpadkové koše u jablonecké přehrady

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace