Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
09.08.2016 11:49:28 | Autor: Irena Malá Svatá, Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Festival dobré hudby, tak nazval za pořádající Městské divadlo v Jablonci jeho ředitel Pavel Žur, čtvrteční akci na Slunečních lázních místní přehrady. Rock funky v podání jablonecké Mandragory, rythm and blues kapely Eridu, šansony Zlatky Bartoškové, největší pecky legendárních Beatles od slovenských Backwards, či hity Karla Gotta i Waldemara Matušky z hrdla Bohuše Matuše se snad musely líbit i tomu nahoře.
Mezi zamračenými chladnými dny byl totiž čtvrtek teplotně nadprůměrný a krom krátké spršky v samém začátku akce, po níž se nad přehradou objevila i duha, provázelo hudební událost krásné letní počasí.
Při produkci Eridu a Mandragory se přítomní oddávali spíše poslechu než tanci a příznivci se maximálně pohupovali v hloučcích před pódiem. I tak ale odvedly kapely dobrou práci, a tak jsme neslyšeli ani jeden kritický názor. Za nás však mohu dodat, že je škoda, že řada lidí si naplánovala příchod až na pozdější dobu, a tak mnohým utekl i prvotřídní zážitek ze šansonů Zlatky Bartoškové, která dokonale navodila, rockery rozdováděnou, relaxační a pohodovou atmosféru, která ke Slunkám a létu tak nějak patří.
Našlapáno pak bylo od osmé hodiny večerní, kdy na scénu přišli slovenští Backwards, alias John, Paul, Ringo a George. Známé a oblíbené hity Beatles dostaly publikum doslova do varu a Sluneční lázně duněly pod nohama dětí, dospělých i seniorů. Zejména posledně jmenovaní nám vyrazili dech svým elánem a tanečními kreacemi. Když dozněly poslední tóny Yesterday a Backwards opustily pódium, odebrala se s nimi domů i řada návštěvníků koncertu. Udělali ale chybu. Poslední hvězdou večera byl totiž Bohuš Matuš, který dodal akci punc super pařby, jak sám uvedl: po Beatles by vystoupil snad jen blázen... A tak do toho šel. Sám. Občasné chtěné i nechtěné výpadky textu zvládal s humorem sobě vlastním a jeho repertoár byl tak nakažlivý, že nejenže rozvlnil ředitele divadla Žura, ale řádně provětral hlasivky nás všech. Bylo to přesně to, co na závěr večera patřilo.
Buď jak buď, festival dobré hudby se vydařil a pozadu nezůstalo ani občerstvení. Dobré jídlo a neméně dobré pití, spolu s rychlou a příjemnou obsluhou jsou na Slunkách tradicí, když se k tomu přidá ještě dobrá hudba, nechybí už k dokonalosti vůbec nic.
Související články
Mandragora ve Slunečních lázních obrazem
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Město tónů tentokrát přináší kouzelnou flétnu, středověk, rock i swing
Svěcený připlul a roztleskal davy
Nedvědi rozvlnili letní scénu
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.