Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby

09.08.2016 11:49:28 | Autor: Irena Malá Svatá, Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby

Festival dobré hudby, tak nazval za pořádající Městské divadlo v Jablonci jeho ředitel Pavel Žur, čtvrteční akci na Slunečních lázních místní přehrady. Rock funky v podání jablonecké Mandragory, rythm and blues kapely Eridu, šansony Zlatky Bartoškové, největší pecky legendárních Beatles od slovenských Backwards, či hity Karla Gotta i Waldemara Matušky z hrdla Bohuše Matuše se snad musely líbit i tomu nahoře.

Mezi zamračenými chladnými dny byl totiž čtvrtek teplotně nadprůměrný a krom krátké spršky v samém začátku akce, po níž se nad přehradou objevila i duha, provázelo hudební událost krásné letní počasí.

Při produkci Eridu a Mandragory se přítomní oddávali spíše poslechu než tanci a příznivci se maximálně pohupovali v hloučcích před pódiem. I tak ale odvedly kapely dobrou práci, a tak jsme neslyšeli ani jeden kritický názor. Za nás však mohu dodat, že je škoda, že řada lidí si naplánovala příchod až na pozdější dobu, a tak mnohým utekl i prvotřídní zážitek ze šansonů Zlatky Bartoškové, která dokonale navodila, rockery rozdováděnou, relaxační a pohodovou atmosféru, která ke Slunkám a létu tak nějak patří.

 Našlapáno pak bylo od osmé hodiny večerní, kdy na scénu přišli slovenští Backwards, alias John, Paul, Ringo a George. Známé a oblíbené hity Beatles dostaly publikum doslova do varu a Sluneční lázně duněly pod nohama dětí, dospělých i seniorů. Zejména posledně jmenovaní nám vyrazili dech svým elánem a tanečními kreacemi. Když dozněly poslední tóny Yesterday a Backwards opustily pódium, odebrala se s nimi domů i řada návštěvníků koncertu. Udělali ale chybu. Poslední hvězdou večera byl totiž Bohuš Matuš, který dodal akci punc super pařby, jak sám uvedl: po Beatles by vystoupil snad jen blázen... A tak do toho šel. Sám. Občasné chtěné i nechtěné výpadky textu zvládal s humorem sobě vlastním a jeho repertoár byl tak nakažlivý, že nejenže rozvlnil ředitele divadla Žura, ale řádně provětral hlasivky nás všech. Bylo to přesně to, co na závěr večera patřilo.

Buď jak buď, festival dobré hudby se vydařil a pozadu nezůstalo ani občerstvení. Dobré jídlo a neméně dobré pití, spolu s rychlou a příjemnou obsluhou jsou na Slunkách tradicí, když se k tomu přidá ještě dobrá hudba, nechybí už k dokonalosti vůbec nic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mandragora ve Slunečních lázních obrazem
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Město tónů tentokrát přináší kouzelnou flétnu, středověk, rock i swing
Svěcený připlul a roztleskal davy
Nedvědi rozvlnili letní scénu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace