Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady

09.04.2020 16:55:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady

Kolem jablonecké přehrady bude opět možné potkat strážníky na kolech. První cyklohlídka vyjela v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek před Velikonocemi.

„Stejně jako v loňském roce se budou věnovat prioritně okolí jablonecké přehrady. Ale protože jsou v současnosti vybaveni i dvojicí elektrokol, mohou rozšířit perimetr svojí činnosti

i do vzdálenějších koutů Jablonce nad Nisou. Počítají především s častějšími kontrolami Rýnovic, Žižkova Vrchu, Srnčího dolu, Prosečského hřebenu a Vrkoslavic," řekl ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Roman Šípek.

Aktuálně se strážníci věnují především dodržování všech platných omezení na základě Nařízení vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Od 3. do 8. dubna hlídky například zjistily 43 osob bez roušky nebo jiné ochrany dýchacích cest a ve 24 případech domlouvaly skupinám lidí, kteří nedodrželi nařízení pohybu maximálně ve dvojici.

Ve stejnou dobu strážníci zkontrolovali 126krát 14 stánků a 250krát 35 parků a hřišť, aby se zde neshromažďovaly osoby. Dvakrát našli ležícího člověka, které předali záchrance, jednou zasahovali při dopravní nehodě, jednou při lesním požáru a v jednom případě řešili napadení ženy. Násilníka předali státní policii. „Drtivou většinu prohřešků nyní řešíme domluvou. Lidé se chovají vstřícně a výtku přijímají," konstatoval Šípek s tím, že se o prodlouženém víkendu soustředí na kontroly pravidel nouzového stavu zvláště s důrazem na možnost sportování bez roušky v případě, kdy okolo není více lidí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Rádle havaroval opilý cyklista
Na začátku dubna policisté na Jablonecku zaznamenali 42 rychlých jízd
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Strážníci jezdí po Jablonci na kolech

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace