Sluneční lázně na pokračování

23.07.2014 16:40:52 | Autor: Jaroslav Novák | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Sluneční lázně na pokračování

Se zájmem jsem si přečetl dvě zprávy. Jednu z oficiálních stránek statutárního města Jablonec n. N. A to, že v rámci otevření parteru v radnici prezentuje město studii, jak by mohly vypadat Sluneční lázně v budoucnosti. Nebudu polemizovat o této studii, šlo by o subjektivní názor jednoho občana města Jablonec n. N. Tohoto občana a jistě nejen jeho, by spíše zajímalo, kolik tato studie stála, kolik by stál prováděcí projekt a kolik by stála samotná realizace. To se ze zprávy nedozvíte.

V tisku se dále objevila druhá zpráva, kdy se nechává prostor k vyjádření o smysluplnosti studie i současnému provozovateli areálu. Tento provozovatel neprovozuje areál zdaleka 10 let, jak v článku uvádí. Jeho činnost je navíc ryze gastronomického zaměření, měl by se tedy držet svého směru podnikání. Tento provozovatel se vyjadřoval i k minulé studii a projektu z roku 2008, kdy svůj názor pověsil i na vstupní bránu tohoto areálu, viz přiložené fotografie.

Ale dál, sluneční lázně byly postaveny v roce 1927, jsou skutečně zchátralé a potřebují již několik let přestavět, a to od „základního kamene". To věděla i vládnoucí „garnitura" v Jablonci n. N., která rozhodovala ve volebním období 2006 - 2010, tedy strana Domov nad Nisou, ta měla rozvoj přehrady i ve svém volebním programu, dále ČSSD a SOS za „tiché" podpory KSČ.

Jak byl plněn tento bod jejího volebního programu?

Mimo zajištění běžného provozu se vynaložily prostředky v podstatě na dvě akce.  Molo za cca 4 miliony Kč bylo zrealizováno. Komu slouží a k čemu slouží posuďte sami.

Sluneční lázně Jablonec nad Nisou<br />Autor: Jaroslav Novák Dále bylo Ateliéru 4 s.r.o. v roce 2008 zaplaceno cca 700 000 Kč za vypracování studie nových slunečních lázní. Za cca 1 800 000 Kč společnost Ateliér 4 dále vypracovala stavební projekt. V roce 2008 podalo město Jablonec n. N. na ROP Severovýchod v rámci 9. kola výzvy žádost o dotaci na Revitalizaci slunečních lázní a vybudování adrenalinového centra v areálu jablonecké přehrady za 38 813 368 Kč. V rámci této výzvy projekt neuspěl a žádost o dotaci byla zamítnuta. V roce 2009 poskytlo město Jablonec n. N. projekt za dva a půl milionu Kč soukromé společnosti Sundisk s.r.o., aby v rámci 14. kola výzvy ROP Severovýchod podala žádost o revitalizaci Slunečních lázní s tím, že pokud projekt uspěje, zrealizuje a areál bude provozovat tato společnost.

Argument města, potažmo jeho tehdejších zástupců, proč přenechali projekt ryze soukromé společnosti, byl, že zatímco město může získat dotaci od EU ve výši 40 %, tato společnost může získat 60 % z celkové ceny.

V tomto případě byl projekt zpracován na celkové náklady 25 388 859 Kč, žádost podána na začátku roku 2010. Projekt opět neuspěl. Zarážející na celém dalším průběhu je skutečnost, že se tento projekt tzv. „uložil" k ledu. Nyní se po čtyřech letech vytvořila nová studie, která se mediálně prezentuje z architektonického pohledu jako optimální řešení.

Více než dva a půl milionu Kč z peněz daňových poplatníků jsou v současnosti bez jakéhokoliv efektu nenávratně pryč.

A nic nebrání tomu, aby představitelé současného vedení již statutárního města Jablonec n. N., tedy především zástupci koalice ODS a Domov, do komunálních voleb v roce 2010 jasně protichůdné strany, stříhali společně pásku při otevírání parteru a chlubili se mimo jiné i další studií možné podoby slunečních lázní.

V Jablonci nad Nisou, dne 22. 07. 2014

Jaroslav Novák
jednatel TEXO PLUS s.r.o.,
provozovatel Slunečních lázní v letech 1994 - 2009

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace