Jablonecká hala 2023 slibuje světovou podívanou

20.01.2023 15:21:00 | Autor: Miroslav Vavřín, Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká hala 2023 slibuje světovou podívanou

Příprava mítinku Jablonecká hala v současné době vrcholí. Na sobotu 21. ledna jsou potvrzeny všechny přihlášky, a tak se můžeme těšit na skvělou atletiku. Do závodů je přihlášeno celkem 192 závodníků z toho je 40 zahraničních závodníků z 15 zemí Evropy a světa. Vrcholné obsazení mají závody zařazené do bronzového mítinku.

Ve vrhu koulí bude na startu mistr Evropy Tomáš Staněk. Největší zájem je o běh na 60 metrů, kde je přihlášeno 45 závodníků, takže musí o čtyři volná místa proběhnout kvalifikace. Na startu uvidíme nejrychlejší sprintery z šesti zemí - Německa, Polska, Turecka, Británie, Irska, Koreje a dvojici našich nejlepších Zdeňka Stromšíka a Jana Velebu.

Běh na 60 metrů žen by měl být vrcholem, kterou je účast nejrychlejší britky Diny-Asher-Smith, která slibuje překonat rekord jablonecké haly, který má hodnotu 7.10. V dalších disciplínách mítinku bude zaměřena pozornost na dálku mužů s Rakem Juškou a v kategorii žen budou mít naše ženy dobrou konkurenci v ukrajince Oksaně Martynové, která má skočeno 645. V běhu na 60 metrů překážek se objeví nestárnoucí Petr Svoboda, který se poměří s jabloneckou nadějí Štěpánem Schubertem. V kategorii žen nebudou chybět naše nejlepší překážkářky Jiranová a Bendová.

V předprogramu, který začíná ve 14 hodin, proběhnou závody mladých nadějí v bězích na 60 metrů překážek. Současně bude zahájena tyčka mužů a poté ve 14:10 dálka žen. Vzhledem k vysokému počtu přihlášek v běhu na 60 metrů mužů a žen proběhnou od 15:00 kvalifikace o účast v hlavním závodě. Slavností zahájení bude za účasti náměstka hejtmana Libereckého kraje Jiřího Čeřovského a náměstkyni primátora města Jablonec Janou Hamplovou.

Hlavní program bude v 16:50  zahájen rozběhy žen na 60 metrů a v 17 hodin proběhnou rozběhy mužů. Prvním vrcholem mítinku bude závod ve vrhu koulí se začátkem 17:20. Následují překážkové běhy na 60 metrů žen a mužů a dálka mužů je na programu v 17:55. První finálové běhy na 60 metrů vypuknou v 18:00. Nejdříve ženy a potom muži a dále následuje finále prvňáků. V 18:30 proběhnou oba finálové běhy na 60 metrů překážek. Závěr mítinku bude patřit běhům na 100 metrů, nejprve ve dvou bězích ženy a po nich proběhne pět běhů mužů. Slavností závěr mítinku je naplánován na 19:40, kterého se zúčastní všichni vítězové mítinku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První část Jablonecké haly 2023 byla rekordní
V Jablonci vrcholí příprava mezinárodního atletického mítinku
Jablonecká hala 2023 je zařazena do závodů evropské federace
Vydařené oslavy 75. výročí založení atletického klubu
Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny
Nový závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku jabloneckých škol
Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020
Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace