V Jablonci vrcholí příprava mezinárodního atletického mítinku

18.01.2023 10:58:26 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci vrcholí příprava mezinárodního atletického mítinku

V sobotu 21. ledna proběhne v atletické hale jubilejní 50. ročník s názvem Jablonecká hala 2023. Tento závod má velkou tradici a letošní ročník přinese skvělou atletickou podívanou. Pořadatelům z atletického oddílu TJ LIAZ se podařilo zařadit závod do bronzového mítinku světové atletiky.

Je to první závod, který otevře celou halovou sezonu. O start v Jablonci nad Nisou je velký zájem a v současné době je potvrzena účast závodníků ze 14 zemí Evropy a světa. Největším tahákem bude závod ve vrhu koulí za účasti mistra Evropy Tomáše Staňka, soupeřem mu bude Rumun Andrei Toader vítěz evropského vrhačského poháru a Francisko Belo z Portugalska. Oba mají výkony přes 21 metrů.

Největší ozdobou mítinku v běhu na 60 metrů bude britská sprinterka Dina Asher Smith, mistryně světa na 200 metrů a držitelka několika medailí z MS a OH. Její osobní rekord na 60 metrů je 7.08. Dle jejího manažera je velmi dobře připravena a chystá se v ideálním podmínkách jablonecké haly překonat stávající rekord haly, který má hodnotu 7.10. Jejími soupeřkami bude česká rekordmanka Klára Seidlová a Nikola Bendová spolu se slovenskou sprintérskou jedničkou Monikou Weigwertovou.

Největší zájem je o start na 60 metrů mužů. Je přihlášeno přes třicet závodníků a proto je také v předprogramu zařazena kvalifikace o volná místa do hlavního závodu. Deset přihlášených závodníků má čas pod 7.70. Naši nejlepší sprintéři Veleba a Stromšík budou mít za největší soupeře Denize Almáse z Německa, který má zaběhnuto 6.60 a Dominika Illovszkého z Maďarska. V běhu na 60 metrů překážek se můžeme těšit na start Petra Svobody a jabloneckou naději Štěpána Schuberta.

V ženách to budou naše překážkářky Helena Jiranová a Markéta Štolová. V dálce absolvuje svůj první start v sezoně Radek Juška a velkým soupeřem mu bude Tadeusz Jopek s Polska. Zlatou tečkou celého mítinku bude závod na 100 metrů. Ten je možné uskutečnit jen v jablonecké hale a proto časy vítězů budou znamenat nejlepší světové výkony letošního roku. Vítězové si odvezou zlatou cihličku. Nedílnou součástí mítinku je závod o nejrychlejší prvňáky okresu Jablonec. Kvalifikace na tento závod proběhne ve čtvrtek dopoledne a nejlepších osm z každé kategorie poběží v hlavním své finále v hlavním programu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká hala 2023 je zařazena do závodů evropské federace
Vydařené oslavy 75. výročí založení atletického klubu
Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny
Nový závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku jabloneckých škol
Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020
Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace