V Jablonci vrcholí příprava mezinárodního atletického mítinku

18.01.2023 10:58:26 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci vrcholí příprava mezinárodního atletického mítinku

V sobotu 21. ledna proběhne v atletické hale jubilejní 50. ročník s názvem Jablonecká hala 2023. Tento závod má velkou tradici a letošní ročník přinese skvělou atletickou podívanou. Pořadatelům z atletického oddílu TJ LIAZ se podařilo zařadit závod do bronzového mítinku světové atletiky.

Je to první závod, který otevře celou halovou sezonu. O start v Jablonci nad Nisou je velký zájem a v současné době je potvrzena účast závodníků ze 14 zemí Evropy a světa. Největším tahákem bude závod ve vrhu koulí za účasti mistra Evropy Tomáše Staňka, soupeřem mu bude Rumun Andrei Toader vítěz evropského vrhačského poháru a Francisko Belo z Portugalska. Oba mají výkony přes 21 metrů.

Největší ozdobou mítinku v běhu na 60 metrů bude britská sprinterka Dina Asher Smith, mistryně světa na 200 metrů a držitelka několika medailí z MS a OH. Její osobní rekord na 60 metrů je 7.08. Dle jejího manažera je velmi dobře připravena a chystá se v ideálním podmínkách jablonecké haly překonat stávající rekord haly, který má hodnotu 7.10. Jejími soupeřkami bude česká rekordmanka Klára Seidlová a Nikola Bendová spolu se slovenskou sprintérskou jedničkou Monikou Weigwertovou.

Největší zájem je o start na 60 metrů mužů. Je přihlášeno přes třicet závodníků a proto je také v předprogramu zařazena kvalifikace o volná místa do hlavního závodu. Deset přihlášených závodníků má čas pod 7.70. Naši nejlepší sprintéři Veleba a Stromšík budou mít za největší soupeře Denize Almáse z Německa, který má zaběhnuto 6.60 a Dominika Illovszkého z Maďarska. V běhu na 60 metrů překážek se můžeme těšit na start Petra Svobody a jabloneckou naději Štěpána Schuberta.

V ženách to budou naše překážkářky Helena Jiranová a Markéta Štolová. V dálce absolvuje svůj první start v sezoně Radek Juška a velkým soupeřem mu bude Tadeusz Jopek s Polska. Zlatou tečkou celého mítinku bude závod na 100 metrů. Ten je možné uskutečnit jen v jablonecké hale a proto časy vítězů budou znamenat nejlepší světové výkony letošního roku. Vítězové si odvezou zlatou cihličku. Nedílnou součástí mítinku je závod o nejrychlejší prvňáky okresu Jablonec. Kvalifikace na tento závod proběhne ve čtvrtek dopoledne a nejlepších osm z každé kategorie poběží v hlavním své finále v hlavním programu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká hala 2023 je zařazena do závodů evropské federace
Vydařené oslavy 75. výročí založení atletického klubu
Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny
Nový závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku jabloneckých škol
Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020
Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace