Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání

24.01.2022 17:15:40 | Autor: Dušan Molitoris, pjs, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání

Mezinárodní atletický halový mítink Jablonecká hala měl v sobotu v Jablonci nad Nisou své 49. pokračování. I přes nepříznivou situaci s koronavirem  se závodů zúčastnilo přes sto závodníků z 33 oddílů Česka, ze zahraničí to byli závodníci z Ukrajiny, Anglie, Rumunska a Slovenska.

Pro řadu z atletů to byl první start v halové sezoně. Skvělé výkony předvedli závodníci na sprintérské rovince a v sektorech technických disciplín. Proběhlo celkem pět disciplín mužů a tři disciplíny žen. V předprogramu se představili mladí závodníci v překážkových bězích na 60 metrů.

Jablonecká hala 2022 - radost Heleny Jiranové se soupeřkami<br />Autor: Václav NovotnýNejvětší zájem o start byl v běhu na 60 metrů, kde bylo přihlášeno 44 závodníků. Ve finále došlo na předpokládaný souboj našich nejlepších Jana Veleby a Zdeňka Stromšíka. Tentokrát zvítězil Veleba časem 6.68 s, což je jen tři setiny za jeho osobním rekordem, Stromšík skončil druhý v letošním nejlepším svým výkonem 6.70. Objevem závodu byl junior Filip Jarolímek, který si výrazně vylepšil osobní rekord na 6.75, což je třetí historický čas v této kategorii.

Stejnou pozici v historických tabulkách jako Jarolímek zaujala svým výkonem v běhu na 60 metrů překážek Helena Jiranová, která si již v rozběhu zlepšila osobní rekord 8.14 a ve finále zvítězila časem 8.07, čímž splnila limit pro účast na MS v Bělehradě. Pro mistra Evropy ve vrhu koulí Tomáše Staňka to byl první start, hned prvním pokusem překonal hranici 20 metrů a ve čtvrté sérii dosáhl výkonu 21.18 metru. Tímto výkonem se ujal vedení ve světových tabulkách.

Ve skoku dalekém potvrdil svou formu Radek Juška z Olympu, když třetím pokusem skočil 784 centimetů a na dalších místech porazil dva britské dálkaře. V dálce žen překonala šestimetrovou vzdálenost pouze Michaela Kučerová. V běhu na 60 metrů neměla konkurenci Nikola Bendová, která svůj návrat po zranění ozdobila osobním rekordem 7.35.

Ve skoku o tyči mužů svedli vyrovnaný souboj naši nejlepší. Na pokusy zvítězil Matěj Ščerba nad Danem Bártou stejným výkonem 535 centimetrů. V běhu na 60 metrů překážek potvrdil svou vícebojařskou formu Adam Sebastián Helcelet, který stlačil čas pod 8 vteřin a dosáhl výkonu 7.96. Nedílnou součástí mítinku byl závod prvňáčků v běhu na 50 metrů, ti nejlepší startovali v hlavním programu. Na začátku mítinku byla za účasti tvůrců a Milady Karbanové (Matoušové) pokřtěna kniha 75 let jablonecké atletiky.

Jablonecká hala 2022 - Adam Sebastian Helcelet a Martin Heinl<br />Autor: Václav Novotný Z výsledků:

Muži: 60m - 1. Jan Veleba/ Du Praha 6.68, 2. Zdeněk Stromšík 6.70/ SSK Vítkovice, 3. Filip Jarolímek /SK Jeseniova/6.75, 60mpř. - 1. Adam Sebastián Helcelet /Olymp Pha/ 7.96, 2. Bohdan Chornomaz /Ukrajina/ 8.01, 3. Martin Jánský /Olymp Pha/ 8.25, dálka - 1. Radek Juška /Olymp Pha/ 784, 2. Samuel Khogali /UK/ 743, 3. Efe Uwaifo /UK/ 734, koule - 1. Tomáš Staněk /USK Pha/ 21,18, 2. David Tupý /TEPO Kladno/ 16,94, 3. Jakub Forejt /Škoda Plzeň/ 16,68, tyč - 1. Matěj Ščerba /Ústí n. L./ 535, 2. Dan Bárta /Du Pha/ 535, 3. Jiří Sýkora/Olymp/505.

Ženy: 60 m - Nikola Bendová/Olymp/ 7.36, 2. Natálie Kožušniková /USK/ 7.51, 3. Victoria Foster /SVK/7.52, dálka - 1. Michaela Kučerová /USK/ 608, 2.Anna Lunyova /Ukrajina/595, 3. Barbora Hůlková /LIAZ/586, 60 m překážek - 1. Helena Jiranová /USK Pha/ 8.07, 2. Natálie Yurchuk /Ukrajina/8.24, 3. Markéta Štolová /USK Pha/ 8.25.

Z výkonů závodníků LIAZ: dálka - Tomáš Pulíček 668, Roman Kadavý osobní rekord 655,60m překážek dorostenci - 1. Roman Kadavý 8.05 osobní rekord. V předprogramu 60m - Roman Princ 7.27, Jakub Zajíček 7.46, Martin Matouš 7.59 všichni si vytvořili osobní rekordy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020
Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 70 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace