Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

21.01.2020 09:43:12 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili pro účastníky 48. ročníku tradičního mezinárodního mítinku Jablonecká hala výborné podmínky. Závodníci z 12 zemí Evropy a světa se jim odměnili kvalitními výkony, což potvrdili také vytvořením dvaceti osobních rekordů.

Ve finalovém běhu B na 60 metrů si osobní rekordy dokonce vytvořili všichni závodníci. Nejkvalitnější byly oba finálové běhy mužů a žen na 60 metrů. Vítězem mužů se stal Zdeněk Stromšík /SSK Vítkovice/ časem 6.66, který zvítězil o jednu setinu před Janem Velebou /Dukla Praha/. Oběma chybělo ke splnění limitu na HMS v Číně, který je 6.63 několik setin. Na dalších místech skončili oba němečtí závodníci v osobních rekordech. Škoda nezdařeného startu v rozběhu našeho dalšího skvělého sprintera Štěpána Hampla /Olymp Praha/.  

Jablonecká hala 2020<br />Autor: Václav Novotný V běhu žen zvítězila Klára Seidlová /USK Praha/, když v rozběhu i ve finále zaběhla stejný čas 7.37. K limitu na HMS ji chybělo jen sedm setin. V překážkovém běhu na 60 metrů zvítězil Ukrajinec Solyanov a na druhém místě doběhl David Ryba /Dukla Praha/, který poprvé dosáhl času pod osm sekund. V rozběhu běhu žen Helena Jirmanová /USK Praha/ zvítězila časem 8.20 nad Maďarkou Sorok, ale ve finále na ni již nestačila a skončila druhá.

Velké očekávání měli pořadatelé ve vrhu koulí, kde se sešla kvalitní konkurence v čele s naším Tomášem Staňkem /Dukla Praha/, ten svedl vyrovnaný souboj na dvaceti metrech s Portugalcem Arnaudovem a zvítězil o 3 cm výkonem 20,06.

Ve skoku dalekém se očekávalo vítězství Američana Latimera, ale tomu se vůbec nedařilo. Všichni tři první závodníci se potýkali s rozběhem a měli pouze jeden zdařený pokus. Nakonec zvítězil Chorvat Šimič výkonem 754. V ženské dálce, která měla kvalitní obsazení, zvítězila ekvádorská závodnice Angulo výkonem 6.37 cm. Na čtvrtém místě skončila domácí závodnice Barbora Hůlková /LIAZ/ výkonem 603 cm.

Některé disciplíny a vyhlášení na videu:

V nejdelším závodě mítinku - skoku o tyči mile překvapil vítězstvím odchovanec domácího oddílu Dan Bárta /Dukla Praha/, když překonal 540cm a dokázal porazit Poláka Siberu, mistra Evropy z roku 2014. Nedílnou součastí mítinku bylo finále běhu prvňáčků jabloneckých škol o nejrychlejšího prvňáka v běhu na 50 metrů. Kvalifikace na tento závod proběhla v pátek dopoledne za účasti 110 závodníků ze sedmi jabloneckých škol. Nejlepších osm si vybojovalo start v hlavním programu mítinku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 101 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace