Obrazem: Jablonecká hala 2017

30.01.2017 10:15:51 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Jablonecká hala 2017

Další nabitý ročník Jablonecké haly proběhl v sobotu v atletické hale na Střelnici. Diváci mohli vidět dva mistry světa v akci. Kim Collins vyhrál 60 metrů v čase 6,64 a Zuzana Hejnová, specialistka na 400 metrů překážek si zaběhla překážky krátké za 8,29 s. Přítomna byla i jablonecká rodačka, olympijská vítězka v hodu oštěpem, Bára Špotáková.

Koulař Tomáš Staněk si při svém prvním letošním startu o 2 cm na 21.32 metru vylepšil halový osobní rekord, což je i jeho absolutní maximum. „Co víc si přát, i pokusy, co mi vypadly z ruky, letěly na 20.60," těšilo svěřence Petra Stehlíka. Tomáš je navíc vůbec prvním koulařem na světě, který letos překonal hranici 21 metrů. Tuto metu mimochodem nepřekonal na paralelním mítinku v Saské Kamenici (Chemnitz) ani německý silák Storl - nejlépe 20.88. Staňkův výkon je pochopitelně i bezpečně splněným limitem pro HME, a že nebude v Bělehradě v sektoru oděn v českém dresu sám, to zajistil druhým muž závodu, Ladislav Prášil. Majitel dvou bronzů právě z halové "Evropy" otevřel sezonu kvalitním výkonem 20.67. Třetí skončil v závodě Bulhar Ivanov (19.41), o šest cm před Egypťanem Magdim.

Jablonecká hala 2017<br />Autor: Václav Novotný Šest let po svém triumfu si start na HME zopakuje Petr Svoboda. Šampionovi z Paříže 2011 se podobně jako koulařům vyvedl hned první start a už v rozběhu si časem 7.65 řekl o start v srbské metropoli. Ve finále potvrdil dobrou formu časem jen o setinku pomalejším a vyhrál, stejně jako v prvním kole před Ukrajincem Chornomazem (8.00 rozběh, 8.05 finále).

„I když jsem neudělal moc rychlosti, běželo se mi překvapivě dobře," uvedl Petr. „Nějaké malé bolístky byly, ale v závodě mě to neomezovalo. S časem jsem spokojen, ve finále jsem doufal v lepší, ale třeba se podaří v Düsseldorfu nebo Berlíně. Chci teď zapracovat na rychlosti. Jsem rád za limit, protože ho teď už nemusím honit a můžu si dělat přípravu, jak potřebuji," pochvaloval si Svoboda. 

Podrobná pozvánka na letošní ročník

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Kvalifikace dětí na Jabloneckou halu 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Jablonecká hala na Střelnici tento týden akceleruje atletickou sezonu
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 109 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace