Obrazem: Jablonecká hala 2017

30.01.2017 10:15:51 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Jablonecká hala 2017

Další nabitý ročník Jablonecké haly proběhl v sobotu v atletické hale na Střelnici. Diváci mohli vidět dva mistry světa v akci. Kim Collins vyhrál 60 metrů v čase 6,64 a Zuzana Hejnová, specialistka na 400 metrů překážek si zaběhla překážky krátké za 8,29 s. Přítomna byla i jablonecká rodačka, olympijská vítězka v hodu oštěpem, Bára Špotáková.

Koulař Tomáš Staněk si při svém prvním letošním startu o 2 cm na 21.32 metru vylepšil halový osobní rekord, což je i jeho absolutní maximum. „Co víc si přát, i pokusy, co mi vypadly z ruky, letěly na 20.60," těšilo svěřence Petra Stehlíka. Tomáš je navíc vůbec prvním koulařem na světě, který letos překonal hranici 21 metrů. Tuto metu mimochodem nepřekonal na paralelním mítinku v Saské Kamenici (Chemnitz) ani německý silák Storl - nejlépe 20.88. Staňkův výkon je pochopitelně i bezpečně splněným limitem pro HME, a že nebude v Bělehradě v sektoru oděn v českém dresu sám, to zajistil druhým muž závodu, Ladislav Prášil. Majitel dvou bronzů právě z halové "Evropy" otevřel sezonu kvalitním výkonem 20.67. Třetí skončil v závodě Bulhar Ivanov (19.41), o šest cm před Egypťanem Magdim.

Jablonecká hala 2017<br />Autor: Václav Novotný Šest let po svém triumfu si start na HME zopakuje Petr Svoboda. Šampionovi z Paříže 2011 se podobně jako koulařům vyvedl hned první start a už v rozběhu si časem 7.65 řekl o start v srbské metropoli. Ve finále potvrdil dobrou formu časem jen o setinku pomalejším a vyhrál, stejně jako v prvním kole před Ukrajincem Chornomazem (8.00 rozběh, 8.05 finále).

„I když jsem neudělal moc rychlosti, běželo se mi překvapivě dobře," uvedl Petr. „Nějaké malé bolístky byly, ale v závodě mě to neomezovalo. S časem jsem spokojen, ve finále jsem doufal v lepší, ale třeba se podaří v Düsseldorfu nebo Berlíně. Chci teď zapracovat na rychlosti. Jsem rád za limit, protože ho teď už nemusím honit a můžu si dělat přípravu, jak potřebuji," pochvaloval si Svoboda. 

Podrobná pozvánka na letošní ročník

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Kvalifikace dětí na Jabloneckou halu 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Jablonecká hala na Střelnici tento týden akceleruje atletickou sezonu
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 109 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace