Obrazem: Jablonecká hala 2018

21.01.2018 19:41:48 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Jablonecká hala 2018

V atletické hale se odehrál již 46. ročník tradičního mítinku Jablonecká hala, kde se blýskli hlavně překážkář Petr Svoboda a dálkař Radek Juška. Oba předvedli výkony světové úrovně a splnili limity pro start na halovém světovém šampionátu v Birminghamu.

Petr Svoboda na 60 metrů překážek cílem proběhl vítězně za 7.51, čímž se dokonce zařadil na druhé místo letošních světových tabulek za Američana Granta Hollowaye. Za Svobodou si dosprintoval pro druhé místo Ahmad Al Moualed ze Saudské Arábie, jenž si připsal výkon 7.75, a třetí skončil Ukrajinec Bohdan Chornomaz za 7.96.

Jablonecká hala 2018<br />Autor: Václav Novotný V dálkařském sektoru, kde jasně dominoval český rekordman Radek Juška. Pro něj se po čtvrtečních Nehvizdech jednalo o druhý letošní start, ale poprvé závodil z plného rozběhu. Svěřenec Josefa Karase mohutně atakoval osmimetrovou hranici. Nakonec za ní zaostal skokem dlouhým 798 centimetrů jen opravdu těsně. Radek se s tímto výkonem momentálně řadí na čtvrté místo letošních světových tabulek a i on se již může těšit na halové mistrovství světa. Druhý Ukrajinec Sergej Kruk na našeho reprezentanta ztratil více než půl metrů, když doplachtil nejdále na 747 centimetrů. Třetí byl Polák Mateuzs Jopek za 728. 

Svého suveréna měla i soutěž tyčkařů. Tam nedal svým soupeřům šanci řecký talent Emmanoiul Karalis, jenž se třetím pokusem úspěšně přenesl přes laťku ve výšce 565 centimetrů. I pro něj to znamená posun na čtvrté místo letošních světových statistik a potvrdil, že jablonecká hala patří mezi jeho oblíbené. Nejlepším českým reprezentantem byl zkušený Michal Balner, který při svém prvním letošním startu zapsal 515 centimetrů. Na stupně vítězů se vešel ještě třetí Matěj Ščerba (505).  

V kouli si vedl nejlépe Slovinec Blaz Župančič, který poslal své náčiní do vzdálenosti 19.37. Druhou příčku bral za 18.53 Řek Kiriakos Zotos a třetí pozici obsadil Polák Rafal Kownatke (18.26).

Kateřina Cachová hned v rozběhu časem 8.29 posunula hodnotu svého letošního maxima. Ve finále pak svedla dramatický souboj s Lucii Koudelovou, když byly obě v cíli za 8.33. Tisíciny pak rozhodly právě ve prospěch Cachové. Pro pomyslný bronz si doběhla Markéta Štolová (8.68).

V dálce žen ukořistila vítězství Řekyně Haido Alexouliová, a to i přesto, že měla pouze jediný platný pokus a pět křížků. Ten však měřil 629 centimetrů, na což žádná ze soupeřek nedokázala odpovědět. Zdatně jí však sekundovala slovenská vícebojařka Lucia Vadlejch, která dolétla na 627 centimetrů. Rovných šest metrů přisoudilo třetí místo Kateřině Hýsková.

Na hladké šedesátce byl nejrychlejší Portugalec Diogo Antunes za 6.75, který měl hlubší předklon než druhý Štěpán Hampl (6.76) i třetí Ukrajinec Volodymyr Suprun (6.77). Mezi ženami zaběhla nejrychlejší čas Barbora Procházková, když si v rozběhu vylepšila své letošní maximum na 7.44. Ve finále se jí ovšem tak nedařilo a skončila druhá za 7.55. Tam zvítězila Brazilka Tamiris de Luzová v čase 7.47. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 80 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace