Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny

06.10.2022 13:19:25 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny

V letošním roce slaví jablonečtí atleti 75 let od založení atletického oddílu. Historickým dnem byl 14. květen 1947, kdy pár nadšenců vytvořilo atletický oddíl, který s různými názvy existuje dosud. Atleti využívají speciální atletickou halu se stadionem, který je jedním z nejhezčích v České republice.

Oslavy jubilea mají tři části, které na sebe navazují. „Tou první bylo vydání knihy 75 let jablonecké atletiky, ve které je zajímavým způsobem popsána historie, vzpomínky řady atletů a také statistika. Knihu je možné zakoupit v informačním centru nebo v recepci atletické haly nebo přímo na oslavách," říká Dušan Molitoris, předseda AO TJ Liaz Jablonec. Další částí oslav bylo květnové přijetí funkcionářů atletického oddílu primátorem města.

„Vyvrcholení oslav, na které zveme všechny bývalé atlety a příznivce, proběhne v sobotu 8. října v restauraci Střelnice v Jablonci nad Nisou," zmiňuje akci, která oslavy zakončí, Molitoris. Začátek setkání atletů je od 18 hodin, vstupné je 300 Kč a účastníci by se měli přihlásit do konce září prostřednictvím webových stránek atletického oddílu nebo e-mailem info@atletikajbc.cz.

Všichni účastníci obdrží při prezentaci malé dárky, které jim připomenou toto významné jubileum. Součástí programu bude promítání fotek z různých závodů a celý seriál historických fotek zpracovaných po deseti letech, výstava historických medailí a nebude chybět ani tombola.

„V programu budou také odměněni nejúspěšnější závodníci spolu s trenéry, kteří nás reprezentovali na Mistrovství světa juniorů a Evropském olympijském festivalu mládeže. K poslechu a tanci bude hrát skupina Náhodné setkání. Účastníci si budou moci prohlédnou celou atletickou halu, stadion a vrhačský areál v Srnčím dole," sděluje program setkání 8. října předseda atletického oddílu.

V rámci oslav výročí atletiky je možné tento den navštívit informační centrum v Domě Scheybalových, které bude otevřeno až do 17 hodin. Tam je možné vidět skvělou výstavu fotografií bývalého atleta Petra Krajíčka s názvem Jablonec v proudu času. Přijďte si zavzpomínat a oslavit 75 let jablonecké atletiky. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace