Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny

06.10.2022 13:19:25 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny

V letošním roce slaví jablonečtí atleti 75 let od založení atletického oddílu. Historickým dnem byl 14. květen 1947, kdy pár nadšenců vytvořilo atletický oddíl, který s různými názvy existuje dosud. Atleti využívají speciální atletickou halu se stadionem, který je jedním z nejhezčích v České republice.

Oslavy jubilea mají tři části, které na sebe navazují. „Tou první bylo vydání knihy 75 let jablonecké atletiky, ve které je zajímavým způsobem popsána historie, vzpomínky řady atletů a také statistika. Knihu je možné zakoupit v informačním centru nebo v recepci atletické haly nebo přímo na oslavách," říká Dušan Molitoris, předseda AO TJ Liaz Jablonec. Další částí oslav bylo květnové přijetí funkcionářů atletického oddílu primátorem města.

„Vyvrcholení oslav, na které zveme všechny bývalé atlety a příznivce, proběhne v sobotu 8. října v restauraci Střelnice v Jablonci nad Nisou," zmiňuje akci, která oslavy zakončí, Molitoris. Začátek setkání atletů je od 18 hodin, vstupné je 300 Kč a účastníci by se měli přihlásit do konce září prostřednictvím webových stránek atletického oddílu nebo e-mailem info@atletikajbc.cz.

Všichni účastníci obdrží při prezentaci malé dárky, které jim připomenou toto významné jubileum. Součástí programu bude promítání fotek z různých závodů a celý seriál historických fotek zpracovaných po deseti letech, výstava historických medailí a nebude chybět ani tombola.

„V programu budou také odměněni nejúspěšnější závodníci spolu s trenéry, kteří nás reprezentovali na Mistrovství světa juniorů a Evropském olympijském festivalu mládeže. K poslechu a tanci bude hrát skupina Náhodné setkání. Účastníci si budou moci prohlédnou celou atletickou halu, stadion a vrhačský areál v Srnčím dole," sděluje program setkání 8. října předseda atletického oddílu.

V rámci oslav výročí atletiky je možné tento den navštívit informační centrum v Domě Scheybalových, které bude otevřeno až do 17 hodin. Tam je možné vidět skvělou výstavu fotografií bývalého atleta Petra Krajíčka s názvem Jablonec v proudu času. Přijďte si zavzpomínat a oslavit 75 let jablonecké atletiky. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace