Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny

06.10.2022 13:19:25 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny

V letošním roce slaví jablonečtí atleti 75 let od založení atletického oddílu. Historickým dnem byl 14. květen 1947, kdy pár nadšenců vytvořilo atletický oddíl, který s různými názvy existuje dosud. Atleti využívají speciální atletickou halu se stadionem, který je jedním z nejhezčích v České republice.

Oslavy jubilea mají tři části, které na sebe navazují. „Tou první bylo vydání knihy 75 let jablonecké atletiky, ve které je zajímavým způsobem popsána historie, vzpomínky řady atletů a také statistika. Knihu je možné zakoupit v informačním centru nebo v recepci atletické haly nebo přímo na oslavách," říká Dušan Molitoris, předseda AO TJ Liaz Jablonec. Další částí oslav bylo květnové přijetí funkcionářů atletického oddílu primátorem města.

„Vyvrcholení oslav, na které zveme všechny bývalé atlety a příznivce, proběhne v sobotu 8. října v restauraci Střelnice v Jablonci nad Nisou," zmiňuje akci, která oslavy zakončí, Molitoris. Začátek setkání atletů je od 18 hodin, vstupné je 300 Kč a účastníci by se měli přihlásit do konce září prostřednictvím webových stránek atletického oddílu nebo e-mailem info@atletikajbc.cz.

Všichni účastníci obdrží při prezentaci malé dárky, které jim připomenou toto významné jubileum. Součástí programu bude promítání fotek z různých závodů a celý seriál historických fotek zpracovaných po deseti letech, výstava historických medailí a nebude chybět ani tombola.

„V programu budou také odměněni nejúspěšnější závodníci spolu s trenéry, kteří nás reprezentovali na Mistrovství světa juniorů a Evropském olympijském festivalu mládeže. K poslechu a tanci bude hrát skupina Náhodné setkání. Účastníci si budou moci prohlédnou celou atletickou halu, stadion a vrhačský areál v Srnčím dole," sděluje program setkání 8. října předseda atletického oddílu.

V rámci oslav výročí atletiky je možné tento den navštívit informační centrum v Domě Scheybalových, které bude otevřeno až do 17 hodin. Tam je možné vidět skvělou výstavu fotografií bývalého atleta Petra Krajíčka s názvem Jablonec v proudu času. Přijďte si zavzpomínat a oslavit 75 let jablonecké atletiky. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace