Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

25.01.2015 10:48:57 | Autor: Martin Michalský, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Nový rekord jablonecké atletické haly na Střelnici v běhu na 60 metrů, který zaběhla hlavní hvězda večera Kim Collins, byl vyvrcholením úžasného atletického večera. Superstar letošního ročníku Kim Collins při svém finálovém běhu překonal letité maximum jablonecké atletické haly v hodnotě 6,60 s. Od sobotního večera je novým rekordem čas v hodnotě 6,58 s.

Společně s Kimem Collinsem zaklekla do bloků také kompletní česká sprintérská špička. Dvacetiletý Zdeněk Stromšík, od úterý první sprinterský limitář pro Halové mistrovství Evropy, český rekordman na 100 metrů Jan Veleba a další mladý sprinter kladenský Marek Bakalár. Kim Collins potvrdil ve finále svou dominanci a časem 6,58 s vyhrál. Ke skvělému výkonu však vyprovokoval také oba české mladé sprintery. V prestižním souboji se nakonec časem 6,72 s prosadil Marek Bakalár, Zdeněk Stromšík obsadil třetí místo, také ve vynikajícím čase 6,73 s. Marek Bakalár se tak přidal k limitářům pro Halové mistrovství republiky.

Splnění limitu pro Halové mistrovství Evropy Markem Bakalárem však nebylo jediným vynikajícím výkonem mítinku. Další limit přidal Petr Peňáz, který časem 7,83 s z rozběhu splnil kriterium pro Mistrovství Evropy přesně na setinu.

Vynikající úroveň měly však i další disciplíny. Koule mužů dokázala zapsat dokonce nejlepší světové výkony současné halové sezony. Vítězný Tomáš Staněk si upevnil své vedoucí postavení ve světových tabulkách výborným vrhem 20,78 m. Také další limitář Ladislav Prášil výkonem 20,58 m vylepšil své letošní maximum a své postavení ve světových tabulkách.

Jablonecká hala 2015<br />Autor: Václav Novotný Vynikající úroveň předvedly také překážkářky. Za vítěznou Josephine Onyiaovou, Ruskami Ninou Morozovou a Ekaterinou Galitskaiaovou se umístily ve shodném čase 8,30 s další české kandidátky pro pražské Mistrovství Evropy Lucie Škrobáková a Lucie Koudelová. Jejich výkon zaostal jen 3 setiny za limitem a znamená první místo v českých tabulkách.

Nejen čeští reprezentanti plnili při mítinku limity na vrcholnou evropskou soutěž. Velmi spokojena odjížděla z Jablonce dálkařka Jana Velďáková s limitem v dálce 634 cm. Sprinter Jakub Matuš si pak odvezl limit na 60 metrů výkonem 6,79 s. 

Mezi zahraniční konkurencí se neztratili ani domácí závodníci Liazu Jablonec. Bára Hamáčková si nad překážkami zlepšila letošní maximum na 8,80 s. Prvním rokem junior Ondřej Rapp se velmi dobrým výkonem 7,02 m probojoval na třetí místo v soutěži dálkařů. Tyčkař Dan Bárta se v soutěži umístil na druhém místě novým osobním rekordem 470 cm.

Letošní ročník atletického mítinku Jablonecká hala 2015 navázal na nejlepší tradice tohoto tradičního halového mítinku. Letošní 43. ročník v mnohém ty nejlepší tradice dokonce překonal. Jablonecká atletická hala se předvedla v tom nejlepším světle. Tento uznávaný stánek halové atletiky poskytl atletům výborné podmínky pro skvělé výkony. Pořadatelský tým atletického oddílu Liaz Jablonec pak opět předvedl, že v Jablonci vynikající atletické závody pořádat umí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 88 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace