Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

25.01.2015 10:48:57 | Autor: Martin Michalský, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Nový rekord jablonecké atletické haly na Střelnici v běhu na 60 metrů, který zaběhla hlavní hvězda večera Kim Collins, byl vyvrcholením úžasného atletického večera. Superstar letošního ročníku Kim Collins při svém finálovém běhu překonal letité maximum jablonecké atletické haly v hodnotě 6,60 s. Od sobotního večera je novým rekordem čas v hodnotě 6,58 s.

Společně s Kimem Collinsem zaklekla do bloků také kompletní česká sprintérská špička. Dvacetiletý Zdeněk Stromšík, od úterý první sprinterský limitář pro Halové mistrovství Evropy, český rekordman na 100 metrů Jan Veleba a další mladý sprinter kladenský Marek Bakalár. Kim Collins potvrdil ve finále svou dominanci a časem 6,58 s vyhrál. Ke skvělému výkonu však vyprovokoval také oba české mladé sprintery. V prestižním souboji se nakonec časem 6,72 s prosadil Marek Bakalár, Zdeněk Stromšík obsadil třetí místo, také ve vynikajícím čase 6,73 s. Marek Bakalár se tak přidal k limitářům pro Halové mistrovství republiky.

Splnění limitu pro Halové mistrovství Evropy Markem Bakalárem však nebylo jediným vynikajícím výkonem mítinku. Další limit přidal Petr Peňáz, který časem 7,83 s z rozběhu splnil kriterium pro Mistrovství Evropy přesně na setinu.

Vynikající úroveň měly však i další disciplíny. Koule mužů dokázala zapsat dokonce nejlepší světové výkony současné halové sezony. Vítězný Tomáš Staněk si upevnil své vedoucí postavení ve světových tabulkách výborným vrhem 20,78 m. Také další limitář Ladislav Prášil výkonem 20,58 m vylepšil své letošní maximum a své postavení ve světových tabulkách.

Jablonecká hala 2015<br />Autor: Václav Novotný Vynikající úroveň předvedly také překážkářky. Za vítěznou Josephine Onyiaovou, Ruskami Ninou Morozovou a Ekaterinou Galitskaiaovou se umístily ve shodném čase 8,30 s další české kandidátky pro pražské Mistrovství Evropy Lucie Škrobáková a Lucie Koudelová. Jejich výkon zaostal jen 3 setiny za limitem a znamená první místo v českých tabulkách.

Nejen čeští reprezentanti plnili při mítinku limity na vrcholnou evropskou soutěž. Velmi spokojena odjížděla z Jablonce dálkařka Jana Velďáková s limitem v dálce 634 cm. Sprinter Jakub Matuš si pak odvezl limit na 60 metrů výkonem 6,79 s. 

Mezi zahraniční konkurencí se neztratili ani domácí závodníci Liazu Jablonec. Bára Hamáčková si nad překážkami zlepšila letošní maximum na 8,80 s. Prvním rokem junior Ondřej Rapp se velmi dobrým výkonem 7,02 m probojoval na třetí místo v soutěži dálkařů. Tyčkař Dan Bárta se v soutěži umístil na druhém místě novým osobním rekordem 470 cm.

Letošní ročník atletického mítinku Jablonecká hala 2015 navázal na nejlepší tradice tohoto tradičního halového mítinku. Letošní 43. ročník v mnohém ty nejlepší tradice dokonce překonal. Jablonecká atletická hala se předvedla v tom nejlepším světle. Tento uznávaný stánek halové atletiky poskytl atletům výborné podmínky pro skvělé výkony. Pořadatelský tým atletického oddílu Liaz Jablonec pak opět předvedl, že v Jablonci vynikající atletické závody pořádat umí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 88 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace