Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
07.03.2016 09:34:52 | Autor: Blanka Daníčková, Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Skandující a téměř do posledního místa naplněná atletická hala na Střelnici v Jablonci nad Nisou viděla v sobotu 5. března mimořádné sportovní výkony. Postaraly se o ně české i světové atletické hvězdy, které poměřily síly na Mezinárodním atletickém mítinku Jablonecká hala 2016 - Jablonec Indoor Gala. Pokořeny byly osobní rekordy a hranice nejlepších výkonů sezony.
Sobotní akci odstartoval národní program. V tom se představili i mladí domácí závodníci, kteří změřili síly ve vrhu koulí, skoku do dálky, běhu na 60 metrů a překážek. Ti nejlepší startovali i v hlavní soutěži. Jablonec reprezentovali Tereza Vokálová, Lada Cermanová, Ondřej Rapp, Kateřina Hýsková, Dan Bárta, Martin Puš, Jan Lechner, Kateřina Sirůčková, Vendula Štanclová, Františka Rappová a Nikola Čejchanová.
Národního programu se ale zúčastnili také žáci prvních tříd. A to ti, kteří uspěli nejlépe ve čtvrtečním závodě v běhu na 50 metrů, který pro děti prvních tříd pořádali jablonečtí organizátoři.
Jablonecký závod ozdobil především francouzský tyčkař Renaud Lavillenie. Trojnásobný mistr Evropy a olympijský vítěz, halový mistr světa a držitel světového rekordu přijel do Jablonce s ambicí pokořit šestimetrovou hranici ve skoku o tyči a svému předsevzetí také dostál. Diváci mohli nadšeně tleskat jeho výkonu ještě o tři centimetry vyššímu.
„Diváci vytvořili skvělou atmosféru. Byla to show a pro mě bylo potěšením před nimi skákat. Česká republika je jedinou zemí, kde se mi podařilo šest metrů skočit dvakrát, zdá se, že se stává mou oblíbenou destinací," řekl k úspěšnému závodu Lavillenie.
Vidět byly ale i další skvělé výkony, britský sprinter Richard Kilty zaběhl druhou nejrychlejší šedesátku ve světovém měřítku. Druhý nejlepší tentokrát evropský čas roku zaběhla na překážkách rovněž Britka, Tiffany Porterová, mistryně Evropy na 100 metrů překážek. Skvělý výkon předvedla vítězka běhu na 60 metrů Michell Ahye z Trinidadu a Tobaga časem 7,10 vteřin.
Dalším tahákem byla účast i dvojnásobného vítěze ve vrhu koulí Poláka Tomasze Majewski, který však byl poražen skvělým Tomášem Staňkem, jenž se výkonem 21,30 metrů prosadil na čtvrté místo letošních halových tabulek.
Dařilo se i dalším českým atletům. Skvělý výkon podal v hlavní disciplíně, skoku o tyči, Jan Kudlička, který výkonem 574 cm obsadil stříbrnou příčku. Překonat český rekord (583 cm) se mu i přes mohutné povzbuzování diváků nakonec zdolat nepovedlo. Parádní výkony předvedli i další domácí závodníci. Dálkař Radek Juška předvedl skvělý výkon a skokem dlouhým 803 cm nejenom bral zlato, ale vylepšil i sezonní maximum.
„Jablonecký mítink byl mimořádným sportovním zážitkem a měli jsme možnost sledovat výkony světových a především našich výborných sportovců. Závod měl výbornou úroveň a Liberecký kraj jej s radostí podpořil," okomentovala klání Alena Losová radní resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 127 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
V Josefově Dole zvou na adventní setkání
Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ. Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.
Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo
Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.
Nejnovější články
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Nejčtenější články
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-23 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.