Jablonec v přípravě stále bez vítězství

17.07.2022 10:59:16 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Prvním soupeřem na přípravě v Alpách byl italský ligista FC Sassuolo. Trenér David Horejš mohl postavit stopera Heidenreicha, hostování 22 letého stopera z Bergama bylo stvrzeno prakticky v den zápasu.

U.S. Sassuolo Clacio - FK Jablonec 3:1 (1:1)

V utkání se tak vystřídali tito hráči:

* FK Jablonec: Hanuš - Surzyn (46. Haitl), Martinec, Heidenreich, Polidar (46. Krob) - Považanec (60. Kubista) - Pleštil (46. Hübschman), Šulc, Houska, Jovović (60. Smejkal) - Sejk (60. Chramosta, 73. Ikaunieks).

Vstup do zápasu se Jabloneckým povedl, do osmé minuty vypálili Jovovič a Považanec, ale do sítě zapadl míč až v 9. zásluhou domácího Davide Frattesiho. Šance, gól, toto se Jablonci nedaří, Italům ano. Jablonecký tým gól neotrávil a ve 26. minutě přišla gólová radost, to Sejk zpracoval kolmici do vápna a poslal míč k tyči do brány na 1:1.

Po změně stran přišla střídání a gólově se dlouho nic nedělo. Špatná zpráva je, že v 73. minutě musel střídat zraněný Chramosta a na hřiště přišel Ikaunieks. Závěr však Jabloneckým hrubě nevyšel, v 75. minutě se po standardce prosadil Abdou Harroui na 2:1 a gólový účet uzavřel domácí Defrel gólem na 3:1.

K mikrofonu přišel po utkání asistent Kohout:

„Začátek nám poměrně vyšel, měli jsme tam dobré situace v zakončení. Pak se Sassuolo ujalo vedení, ale myslím si, že jsme na to dobře zareagovali a po kombinaci středem hřiště to poté Sejk dobře vyřešil a vyrovnal. Protože jsme ale stále v nějaké fázi přípravy, tak jsme prostřídali. V druhé půli pak musíme sportovně přiznat, že Sassuolo bylo lepší. Narazili jsme na velmi kvalitní tým. Spousta věcí se nám tam zase ukázala. Hráči si pořád svými výkony říkají o základní sestavu a napovídají nám tím, kdo bude hrát zahajovací utkání proti Bohemians. I dnes jsme tam viděli zajímavé výkony. Čekají nás tu další zajímavé zápasy, jdeme dál," uvedl k zápasu jablonecký asistent.

A jak viděl debut Heidenreicha? „David je vůdčí osobnost, bylo vidět, že se snaží mluvit a tu obranu řídit. Měl teď dlouhou herní pauzu a možná to na něm bylo trochu vidět v pohybu. Ale je to hráč, který má velkou kvalitu a hodně nám pomůže," uvedl Kohout na adresu nového stopera.