David Horejš: Patřím mezi živější trenéry, ale ne blázny...

26.07.2022 17:02:21 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

David Horejš: Patřím mezi živější trenéry, ale ne blázny...

Pondělí po obědě patřilo na Střelnici novému trenérovi Davidovi Horejšovi a kapitánovi FK Jablonec Tomášovi Hübschmanovi, kteří se před zahájením ligy představili novinářům na tiskové konferenci.

Změna na jablonecké lavičce po historicky veleúspěšném působení Petra Rady to bude veliká. A jak to bude chodit na lavičce? „Patřím k trenérům, kteří s mužstvem rádi žijí i při zápase, což ale neznamená, že se budu s někým hádat," pravil jihočeský sympaťák.

„S prezidentem Peltou jsem se domluvil na doplnění mužstva a to se splnilo. Přišli dynamičtí hráči, chceme hrát dynamický fotbal, který se bude divákům líbit. A samozřejmě budeme chtít vyhrávat a to hned v úvodu s Bohemkou. Poslední zápas jsem viděl, Bohemka tu v posledních vteřinách srovnala skóre a Jablonec se musel definitivně zachraňovat až ve Zlíně. Teď očekávám stejný průběh, ovšem s úspěšnějším koncem."

Kapitán Tomáš HübschmanDavid Horejš bude mít jako asistenty Jiřího Kohouta a Tomáše Čížka, ten bude také vykonávat funkci vedoucího mužstva. Trenérem brankářů bude Patrik Macej, ostatní posty u týmu tedy kondiční trenér David Skuhravý, fyzioterapeut Viktor Shejbal, masér Jiří Gvušč, lékaři Radek Fejgl, Petar Novák, Filip Hušek, Dag Tichý a kustod Luboš Hušek na svých postech zůstávají.

Změn v hráčském kádru bylo dost, fandové oplakali odchod stopera Jardy Zeleného do Sparty, Libor Holík zůstal na hostování v Plzní, po konci smlouvy skončili Martin Nešpor, Václav Pilař, Dominik Mašek. Po konci smlouvy přestoupil také gólman Vajner do Líšně.

Z Vysočiny Jihlava přestoupil talentovaný záložník Adam Ritter, z hostování ve Varnsdorfu se vrátil gólman Adam Richter a také Jan Chramosta, kterému se po martýriu, co tu pod Radou prožil zpět z Bohemky moc nechtělo, ale podle slov trenéra Bohemku Honzovi Horejš vymluvil. Ze Sutjesky Nikšič se do Jablonce vrátil Vladimír Jovovič, podle trenéra zkušenější, starší a od tohoto štírka si klub hodně slibuje. Stejně jako od hostů Pavla Šulce z Plzně, Matěje Polidara a Václava Sejka ze Sparty a Davida Heidenreicha z Atalanty Bergamo.

Jablonec bude hrát opět ve slušivých dresech firmy Capelli Sport, se kterou klub na dalších pět let prodloužil kontrakt - a to je bomba! Partnery klubu budou MOL Česká republika a nově sázková kancelář forBEt, která je novým hráčem na českém sázkovém trhu a po úspěšné spolupráci s polskými kluby díky Jablonci pronikla i k nám.

V plném prodeji jsou permanentky, které přes všeobecné zdražování zůstávají s minimálním nárůstem. Ty pochopitelně platí i pro ligovou nadstavbu F:L. V nabídce jsou i celosezonní VIP karty a parkovací karty.


Vraťme se k hráčům. Stávající kádr čítá 26 jmen, ale byť do začátku ligy zbývá týden, přesto se ještě pohyb ven i do očekává. Co je již jisté, je dohoda se Zlínem o hostování Jana Silného. Trenér Horejš odpovídal na otázky přítomných novinářů. Jen čtyři přípravené zápasy, čtyři porážky a závěr se silnými italskými soupeři, dobré? „Je to věc názoru, Žižkov ani Varnsdorf jsme prohrát nechtěli, ale byli jsme po velké zátěži. Italské týmy nás prověřily perfektně, kdybychom měli soupeře slabší a vyhráli třeba 4:0, chyby by se asi retušovaly výsledkem, což nyní nebylo. Ukázalo se v plné nahotě, kde nás tlačí bota, soupeři nás okamžitě potrestali a to vidím jako plus," vysvětloval trenér.

Já myslím, že těch rébusů bude muset Horejš řešit povícero. „Chci hrát rychlý fotbal," potvrdil, a tím odpověděl na dotaz redaktora Našeho Jablonecka dodal, že přišli dynamičtí hráči. Uvidíme jak si poradí s umístěním Vojty Kubisty, ten je takovou jabloneckou kuriozitou. V portugalském soustředění ho kdysi chystali na podhrot, aby vzápětí přes lavičku skončil na stoperu, což není pro něho to pravé ořechové. Pak ho naopak Rada připravoval na stopera, aby skončil jako podhrot. Myslím, že je na čase, aby jablonecký odchovanec a také nejvyšší borec po gólmanu Surovčíkovi (192 cm) dostal stabilní úlohu a post, který si nesporně zaslouží. Zdravotní stav kádru není bez mráčků, pár zápasů bude chybět rychlonožka Tomáš Malínský, kotník trápí „klokana" Chramostu, ale určité výpadky se nevyhnuly ani dalším hráčům. Jedná se se jen o drobná zranění, nejvážnější má „Malina", ten však bude do 14 dní trénovat.

V neděli 31. 7. v 17 hodin otevře FK Jablonec další ligový ročník a na otázku, zda dostal od klubového šéfa Pelty Horejš nějaký úkol, odpověděl trenér stručně? „Chce vyhrávat!" No kdo by nechtěl, to si přejeme všichni. Novému trenérovi z jižních Čech přejeme, aby v Jablonci navázal na úspěšné kariéry svých jihočeských předchůdců, ať to byli Jirka Vávra, Pavel Bartyzal či Pepa Frydrych a naposledy Ivan Schranz. Tak hodně zdaru!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé
Dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich již je v Jablonci
Jablonec v přípravě stále bez vítězství
Bude to ještě fuška...
FK Jablonec zahájil prodej permanentek
Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo
Vladimir Jovović se vrací do Jablonce!
Do fotbalového Jablonce přichází Václav Sejk
Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace