Bod z Boleslavi díky skvělému Hanušovi
08.08.2022 13:58:06 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Do Mladé Boleslavi nejeli Jablonečtí, zvláště po výprasku od klokanů, v roli favorita. Nakonec z toho byla remíza, asi zasloužená, po třech bodech začaly toužit oba týmy.
FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:2 (1:2)
Trenéři Hoftych a Horejš poslali do zápasu tyto hráče:
* FK Mladá Boleslav: Polaček - D. Mareček (82. Darmovzal), D. Šimek, Suchý, Karafiát - Pech (46. Fulnek), Dancák (63. Donát), Mašek (46. Skalák), Ladra (70. Stránský) - Matějovský (C) - Mil. Škoda. Náhradníci: Šeda - Látal. Trenér: Pavel Hoftych.
* FK Jablonec: Hanuš - Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Polidar - Považanec - Šulc, Kratochvíl, Houska (90+1. V. Kadlec), Jovović (69. Pleštil) - Sejk (86. Chramosta). Náhradníci: Richter - Štěpánek, Ikaunieks, Krob, Černák. Trenér: David Horejš.
Zápas začal pro hosty skvěle. Již v 5. minutě přesprintoval domácí obranu Šulc, jeho bombu Polaček jenom vyrazil a nabíhající Sejk byl v dorážce přesný - 0:1. Ve 14. řádil před Hanušem Ladra, nadvakrát bránu netrefil, následně dorážel Karafiát, ale jenom lehce tečoval břevno. Ve 20. minutě šel s velkým důrazem do skluzu ve vápně Surzyn, zkušený Milan Škoda nabídku přijal a kosu ještě zvýraznil, což sudí Batík ocenil - a jinak nemohl - penaltou. Tu proměnil domácí čtyřicátník Matějovský - 1:1. Ve 28. měl Hanuš kliku, když Marečkovu pecku tečoval Pech do protipohybu jabloneckého gólmana, ale míč se mezi tyče nevešel. To ve 34. minutě juchali hosté. Kratochvíl nahrál Jovovičovi, a ten domácího gólmana nachytal střelou z velkého úhlu mezi nohy - 1:2. Ve 37. se předvedl Polidar, dával Sejkovi, ale Polaček míč vyrazil. Ve 42.zase na druhé straně hrozil Škoda, kdy hlavu Milana Škody vytěsnil Hanuš na roh.
Svižný poločas, Jablonec hodně překvapil!
Po změně stran drama pokračovalo. Ve 48. si Polaček při výkopu zalaškoval a málem trefil atakujícího Šulce. Pro Jablonec se chleba lámal v 52. minutě, výborný presink, ještě lepší přihrávka Kratochvíla na Sejka jen škoda, že si host ze Sparty netroufl střílet v jasné šanci z první, skluzující Šimek pak stačil pohromě zabránit. Totéž předvedl domácí Fulnek v 56. minutě, přihrál Skalákovi a bylo po šanci. V 66. opět řádil Fulnek, Škodovi po jeho centru chyběl snad cenťák, aby mohl hlavou poslat míč do Hanušovy sítě. V 70. poslal Hoftych do hry snad dvoumetrového Stránského a převaha domácích při hlavičkách nabrala na síle. V 78. minutě Škoda ustál souboj, míč dostal volný Mareček a přes celou bránu poslal svoji navštívenku do Hanušovy sítě - 2:2. V 85. si vzpomněl Považanec jaký to býval šutér a utěšenou střelou pěkně vystrašil Polačka, v 87. Surzynův roh nestačil nikdo z Jabloneckých tečovat do sítě a přišlo nevídané drama plně v režii domácích, ti měli od 90. snad tři šance, ale skvělé zákroky Hanuše proniknout míči do sítě nedovolily!
Zápasová statistika:
Branky: 21. Matějovský (pen.), 78. D. Mareček - 5. Sejk, 34. Jovović (Kratochvíl).
Karty: 1:4 (62. Matějovský - 20. Surzyn, 45+2. Houska, 71. Kratochvíl, 90+3. V. Kadlec).
Rozhodčí: Batík - Kříž, Antoníček.
„Bod bereme" hodnotil po utkání jablonecký trenér Horejš a pochválil celý svůj mančaft. Má pravdu. Jeho týmu změny v sestavě prospěly, Šulc zorganizoval první gól Sejkovi, Polidar dobře obhospodařoval levou stranu a také Surzyn, byť byl u penalty, prokázal, že na tento post patří. K dispozici nebyl Martinec, jehož nahradil Hübschman a nebyl ani Kubista. Každopádně ta hra vypadala daleko lépe než proti klokanům, ale pozor, Mladá Boleslav taky nebyla Bohemkou. Každopádně bod z Boleslavi je dobrý, výkon nadějný a zápas v neděli v 16 hodin se Slávií nebude určitě beznadějný. Naopak, mohl by to být fotbal jako hrom!
Související články
Šok: Horejš podle Radových not
David Horejš: Patřím mezi živější trenéry, ale ne blázny...
Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé
Dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich již je v Jablonci
Jablonec v přípravě stále bez vítězství
Bude to ještě fuška...
FK Jablonec zahájil prodej permanentek
Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo
Vladimir Jovović se vrací do Jablonce!
Do fotbalového Jablonce přichází Václav Sejk
Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
David Horejš novým trenérem FK Jablonec!
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Krajská hokejová liga pokračuje play off
Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
Jablonecká dopravní vymění dalších devět čekáren
Kantorova vila jako domovní muzeum, galerie i edukační centrum
Předsedkyní rady Horské služby ČR se stala ministryně Zuzana Mrázová
Nejčtenější články
19.02.: V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
18.02.: Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.