Fantastický Hanuš zabránil pohromě

28.08.2022 11:11:29 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fantastický Hanuš zabránil pohromě

V pátek hřiště pod vodou, navíc sudí Zelinka pod jehož taktovkou zrušili v Jablonci trávník svého času v utkání s Příbramí, které nesmyslně nechal hrát, to nebyly pěkné vyhlídky! Ale matka příroda byla v sobotu přívětivá, a i když to občas klouzalo, bylo z toho pro diváky nakonec pěkné fotbalové drama.

FK Jablonec - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Trenéři Horejš a Vrba poslali do utkání tyto hráče:

* FK Jablonec: Hanuš - Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Krob (76. Martinec) - Jovović (64. Malínský), Kratochvíl, Šulc, Považanec, Polidar (22. Chramosta) - Sejk (64. Pleštil). Náhradníci: Richter - Kadlec, Ikaunieks, Štěpánek, Houska. Trenér: D. Horejš.

* FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) - Sanneh, Pojezný, Takács, Fleišman (83. Šehić) - Boula (83. Smékal), Kaloč - Jaroň (72. Mu. Tijani), Kuzmanović (75. Mišković), Buchta - Ji. Klíma. Náhradníci: Letáček - Tetour, Lischka, Frydrych. Trenér: P. Vrba.

První půle z domácí strany to byl fotbalový děs běs, který podpořilo ještě odstoupení zraněného Polidara. Ale i díky tomu se dostal na hřiště Chramosta, který jediný nakonec dokázal vystřelit na bránu, ačkoli podpora z „líného" středu pole opět veškerá žádná. Naštěstí čaroval Hanuš, ve 31. minutě chytil gólovku Kuzmanovičovi, a to nebyl zdaleka jediný zápas muže spasitele.

Čekalo se co po změně stran. A hned gólovka Baníku, Klíma šel sám, Hanuš jeho lob stačil tečnout a Heidenreich míč směřující do sítě odvrátil na roh. V 55. vypálil Chramosta po úniku na Laštůvku, ale ostravský „stařec" míč zpacifikoval. V 64. minutě centroval Krob, Laštůvka šel do míče, Zelinka zorganizoval v ostravském vápně dvouminutovou diskusi, a pak postavil míč na puntík. K penaltě se postavil Chramosta a nedal Laštůvkovi šanci - 1:0. Vrba na lavičce Baníku se mohl zbláznit, on bláznil vůbec celý zápas, ovšem ta zašpuntovaná lahev mrštěná do hlediště bude mít asi dohru. Jestli chtěl svůj tým zbláznit, tak se mu to však povedlo. Poslal na hřiště všechno co mělo dlouhé nohy a umělo se prát, Horejš nemá takovou lavičku a tentokrát ani šťastnou ruku při střídání, a to, co se na domácí řítilo, přišlo. Byl to neuvěřitelný tlak, Hanuš dělal zázraky, ale minelu v 85. minutě už odvrátit nestačil. Střídající hráči neoplývají láskou k defenzívě, a to byla ta kardinální chyba. Pleštil přihlížel, jak ostravský hráč v klidu centruje a Malinský zase přihlížel, jak se nejnebezpečnější hráč Baníku Klíma otočil, propálil vše co bylo ve vápně a bohužel i Hanuše - 1:1.

Zápasová statistika:

Branky: 66. Chramosta (pen.) - 85. Ji. Klíma.
Karty:   47. Heidenreich (JAB), 54. Krob (JAB), 75. Kratochvíl (JAB), 90+2. Považanec (JAB) - 33. Boula (OVA), 48. Takács (OVA), 63. Kuzmanović (OVA), 69. Fleišman (OVA).
 Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:10.
Rozhodčí: M. Zelinka - A. Horák, P. Antoníček.
Diváci: 2 911.

Před utkáním diváci uctili památku Františka Klímy, dlouholetého fotbalového funkcionáře ve Mšeně i na okresním fotbalovém svazu. Připojil bych také vzpomínku na ing. Antonína Kneře, který za liazácké éry velel financím nejen s noblesou, ale i účinností. Čest jejich památce!

A teď k zápasu: Horejš se v tom zatím plácá! Nikdo mu neřekl, že problém poslední Radovy sezony spočíval v tom, že se skoro nic nevyhrálo, Jablonec dal nejméně gólů v lize a málem spadl do baráže. Co čert nechtěl, tak právě hráč, který měl velkou zásluhu na těch posledních záchranářských krocích, odchovanec Vojta Kubista z Jablonce odešel do sousední Mladé Boleslavi. To mi rozum nebere, ale hráčovo rozhodnutí mi rozum bere. Aby z něho někdo ve 29 letech dělal záplatáře děr, tak to pardon. Jablonci nejvíce ve hře chybí to, čím Vojta oplývá, důraz, bojovnost.

No a tak baletky mají dále důvěru a bojovník nad bojovníky už střílí góly v lize za Boleslav. Z postu pravého beka určitě ne... Bod s Ostravou je pro Jablonec darem, Baník se svojí neschopnosti či naopak velkou schopností jabloneckého gólmana připravil o všechny body. Co „Hany" chytil, klobouk dolů. Zasmál jsem se Spartě. Ačkoli minule pěla ódy jak Juliš s Čvančarou excelovali, tak teď je proti klokanům Priske nepostavil, hrál na jednoho a Sparta opět pláče.

V Jablonci je dnes jediný útočník, který se nemusí stydět za ten název. A tím je Honza Chramosta. Není to Pelé ani Mbapé, ale útočnému fotbalu rozumí. To Horejš chce aby to s ním dopadlo jako s Kubistou? Za to, co s ním v Jablonci poslední měsíce vyvádějí, ani bych se nedivil, to v Bohemce poznal určitě příjemnější prostředí. Hráč přece musí cítit důvěru a spokojenost s dresem, ve kterém kope. Vlídná penalta mohla přinést i víc než bod, ale když trenér vystřídal pravověrného beka Kroba, změnil hru a levý kraj svěřil Malinskému, tak se ta pecka rozhodně čekat dala. Při těch neustálých centrech Baníku to spíše chtělo Štěpánka, ne? A ona přišla. No a další defenzivní divák Pleštil tu truchlohru otevřel.

Stokrát nic umořilo osla, říká přísloví - a ono umoří i Horejše. Ta sestava se určitě dá udělat jinak, bez ohledu na jména. Už nyní to smrdí bojem o záchranu a k ní se zcela určitě hrou s nulovou ofenzívou a plonkovým středem pole dojde s velkými obtížemi. Hoši ze Střelnice, budíček!

Trenér Horejš k zápasu:

„Dva body jsme zase ztratili, i když musím říct, že náš výkon hlavně v prvním poločase nebyl dobrý. Obrovsky nám uškodilo zranění Matěje Polidara. Museli jsme reagovat a po vystřídání jsme zápas nedokázali chytit. U všeho jsme byli druzí, propadali jsme v osobních soubojích. Proto jsem zklamaný, protože jsme se právě na tohle připravovali. Jenže hráči se v osobních soubojích chovali tak, že takhle nejde první liga hrát! Od některých to byl dětský výkon."

Nechci být příliš sarkastický, bod s Ostravou není špatný, po tom průběhu je to spíše velký úspěch, takže žádná ztráta. A chování některých hráčů v osobních soubojích? Pořád stejné, takže dětský výkon od začátku soutěže.

Další program je atraktivní i nemilý. V úterý večer Sparta a já si tipnu: pokud bude hrát na jednoho, má Jablonec šanci, byť nemohou hrát ani Polidar, ani Sejk. Důraz Kubisty chybět rozhodně bude. No a pak Teplice, to bude zápas pravdy. Vloni jsme jako jediný s Jarošíkovým týmem dvakrát prohráli, tak by to chtělo otočit. Držím palce!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

To je ale dar, ten POLIDAR!
Na Střelnici skvělá oslava fotbalu
Bod z Boleslavi díky skvělému Hanušovi
Šok: Horejš podle Radových not
David Horejš: Patřím mezi živější trenéry, ale ne blázny...
Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé
Dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich již je v Jablonci
Jablonec v přípravě stále bez vítězství
Bude to ještě fuška...
FK Jablonec zahájil prodej permanentek
Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo
Vladimir Jovović se vrací do Jablonce!
Do fotbalového Jablonce přichází Václav Sejk
Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace