Tak takhle si představujeme jablonecký fotbal

19.09.2022 14:47:18 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Zápas s týmem co hraje Evropu, zápas před reprezentační přestávkou, zápas pro lepší ligové zítřky, pro oba týmy, takhle byly rozdané karty. A Jablonec utkání na Slovácku zvládl, veze tři body za výhru 2:0!

1. FC Slovácko - FK Jablonec 0:2 (0:0)

Trenéři Svědík a Horejš poslali do utkání tyto hráče:

* 1.FC Slovácko: Nguyen - Reinberk, M. Kadlec (C), Břečka (85. Šašinka), Kalabiška - Trávník (59. Kohút), Havlík, Tomič (72. Doski) - Petržela (59. Mihálik), L. Kozák, Holzer (72. Ljovin). Náhradníci: Fryšták - Šimko, Vecheta, Brandner, Polášek, Siňavskij. Trenér: Martin Svědík.

* FK Jablonec: Hanuš - Heidenreich, Martinec (69. Surzyn), Akpudje - Cools, Polidar, Považanec, Houska (86. D. Souček), Krob (C) (37. Sejk) - Jovović (86. Patrák), Chramosta. Náhradníci: Richter - Ikaunieks, Pleštil, Černák. Trenér: David Horejš.

Herně do utkání vstoupili lépe domácí, ale to se rychle změnilo. Už v 11. minutě zahájíl výborný Chramosta svůj spalovací den, šel na Nguyena, poslal míč na přední tyč, ale domácí gólman dobře viděl a ještě lépe to chytil. Ve 14. chtěl Chram napodobit Haalanda po centru Jovoviče, ale míč šel nad. Domácí kontrovali v 15. minutě, přesný centr Holzera našel Kozáka, ovšem Hanuš stál v bráně dobře a balon chytil. Ve 21. to Kozák Holzerovi vrátil, půlka tribuny už zvedala ruce, ale míč trefil jenom boční síť. Ve 23. minutě byla před Hanušem pěkná skrumáž, dvě situace hostující beci vyřešili, třetí z kopačky Petržely zlikvidoval Hanuš. Ve 32. Jovovič nádherně vystihl Kadlecův aut, míč sebral, unikl, centr domácí zlikvidovali ke Chramostovi, ale i jeho ránu stihli zblokovat.

Druhá půle pokračovala dramaticky stejně jako ta první. V 59. minutě nádherně unikl Polidar, šel sám na Nguyena, ovšem levačka ho zradila. V 66. Houska oklamal Havlika, dával před bránu na Chramostu, ovšem tomu beci stihli míč zblokovat. V 71. minutě se lámal chleba. Snad jediná chyba postavení jablonecké obrany v utkání vyústila v sólo exjabloneckého Mihálika, ale ten si naštěstí s Hanušem neporadil. V 77. Jablonečtí doslova odmítli gól, do šance dostal míč Sejk, každý čekal střelu, ovšem host z Letné ještě přihrál Chramostovi, a ten z tutovky překopl. Zápas spěl k bezgólové remíze, ale nedospěl. V 83. minutě Chramosta ideálně přihrál Polidarovi, ten použil svoji silnou pravačku a Nguyen byl bez šance - 1:0 pro Jablonec. A uteklo pět minut, další závar před domácí bránou skončíl odhlavičkovaným míčem před vápno, tam si vzpomněl na svoje střelecké schopnosti Považanec a s pomocí teče bombou poslal míč do sítě na 2:0 pro svůj tým.

Zápasová statistika:

Branky: 83. Polidar (Chramosta), 87. Považanec.
Karty: 78. Havlík (SLO) - 73. Považanec (JAB).
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:15.
Rozhodčí: L. Nehasil - T. Mokrusch, M. Volf | VAR: P. Orel | AVAR: M. Leška
Diváci: 3810.

Vítězství s Hradcem vlilo na Střelnici hráčům, ale i trenérovi, do žil novou krev. Pípla mi na mobil sestava a já jsem jásal poprvé! Pak se zranil Krob a místo něho šel na hřiště útočník Sejk! A jásal jsem podruhé. A hlavně, Jablonec hrál fotbal, jaký si musí všichni přát. Akpudje vnesl do obrany nevídaný klid, další novic z Malajsie Cools hrál jako by tu hrál odjakživa. A mužstvo běhalo! Vytvořilo si nevídaně gólových šancí, Chramosta čtyři, Polidar dvě vzpomenu-li ty největší. Že je neproměnili? Tak snad příště. Z jablonecké hry jsem byl doslova nadšený a určitě nejsem sám. Škoda, že se teď liga dva týdny nebude hrát, škoda!

Na fotbal půjdeme až v neděli 2. října, kdy se na Střelnici v 16 hodin představí Brno. Prohraje v lize venku poprvé?