Bude to ještě fuška...

09.07.2022 18:28:23 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Docela dost diváků si vyšláplo na vrkoslavický kopec, aby shlédlo druhý přípravný zápas jabloneckých fotbalistů proti Varnsdorfu.

FK Jablonec - FK Varnsdorf 1:2 (0:1)

Treneři Horejš a Holeňák představili tyto hráče:

* FK Jablonec: 1. poločas: Hanuš - Surzyn, Martinec, Hübschman, Polidar - Pleštil, Šulc, Považanec, Houska, Jovovič - Sejk. 2. poločas: A. Richter - Haitl, Štěpánek, V. Kubista, Krob - Smejkal, Šulc, Houska, Kadlec, Ritter - Silný.

* FK Varnsdorf: 1. poločas: Vaňák - M. Richter, Kouřil, M. Kubista, Žilák - Dordič, Žák, Samko, Kříž, Radosta - Tanko. 2. poločas: Šerák - Ludvíček, Zbrožek, Lubaki, Žilák - Schön, Bláha, Solomon, Ondráček, Sodiq - Rudnyckyj.

Jak tuto druhou přípravu hodnotit? Spíš nic, než moc. Varnsdorf je v euforii, majitel Gabriel přivedl afického sponzora, a ten kromě financí bude obehrávat ve Varnsdorfu i nadějné Afričany. A jeden z nich, Tanko, již ve 22. minutě vyzpovídal Martince, ale i Hanuše a pověsil balon do sítě - 0:1. Trenér Horejš představil další hráče, na hrotu mladého Sparťana Sejka, a ten po Pleštilově úniku a centru zahodil první tutovku domácího celku. Další nebyly. Zatímco domácí hráli přípravu, hosté mistrák. Byli rychlí, napadali, důrazní v soubojích, žádný ostych před ligistou. Prostě fotbal, který jabloneckým „technikům" Považanec, Houska a spol. určitě nevoní. Ale on Varnsdorf přáteláky s Jabloncem hrával i v minulosti s velkou chutí a určitě toto nebyl první zápas, který nad ligistou vyhrál.

Po změně stran přišlo k obměně sestav, domácí ovládali hru v poli určitě více, než v půli první, ale gól přišel jenom jeden, z penalty - a tu s notnou dávkou štěstí proměnil Šulc. Dvě tutovky měl Kadlec, ale branka pro něho byla zakletá, a tak přišel ojedinělý nákop soupeře na jabloneckou bránu, tam si stopeři zalaškovali s ofsajdem, gólman Richter nezvládl na velkém vápně míč a Rudnyckyj celkem pohodlně do prázdné brány vzal domácím alespoň bod za remizu.

Na hodnocení je brzy, ale fotbalová produkce směrem dopředu co do rychlé a přesné kombinace a nějakého to zakončení, tak to je zatím jedna velká nula. Snad italský alpský vzduch, za kterým ve středu jablonecká výprava zamíří, hráče obživí. Zatím ta hra s minimem rizika dopředu a maximem pomocných přihrávek do stran a dozadu nikam nevede. Ale to si hráči s trenérem určitě rozeberou, nad hřištěm řádil dron a toho nikdo určitě neošálí. A určitě zaznamenal i fakt, že bez kvalitních stoperů se hrát nedá ani s Varnsdorfem... První je na cestě z Itálie, Heidenreich, v Jablonci už trénuje, ale neměl ještě vyřízené „papíry." Bude stačit jeden ? Jinak s chutí si zahrál navrátilec Jovovič a zdá se, že fotbalový šmrnc se začíná vracet Pleštilovi. Jak říkám, bude to pro Davida Horejše ještě fuška !

Zápasová statistika:

Branky: 61. Šulc (pen.) - 22. Tanko, 86. Rudnyckyj.
Karty: 63. Lubaki (VDF).

Trenér David Horejš uvedl k zápasu: „Mrzí nás to, druhý zápas, druhá porážka. Dneska to bylo z naší strany o hodně lepší než před týdnem s Žižkovem. Šance jsme měli už v první půli, ale hlavně v poločase druhém. Jestli ale budeme chtít zápasy zvládat, tak musíme takové šance proměňovat. Fotbal se hraje na góly a my jsme dnes šancí měli hodně. Proto jsme ten zápas dnes výsledkově nezvládli. Celý ten výkon znehodnotily chyby, které jsme soupeři doslova nabídli," hodnotil jablonecký kouč a pokračoval.

„V určitých fázích zápasů ale už byly situace, na kterých se snažíme pracovat. Jsem spokojený s tím, kolik jsme si vytvořili šancí. Ale nejsem spokojený, jak jsme s nimi nakládali. Obrovsky nespokojený jsem s tím, jak jsme reagovali směrem dozadu. Na nás byly dva nakopnuté míče, dvakrát nám to tam propadne a dostaneme z toho dva nesmyslné góly," káral Horejš, který by rád uvítal v kádru tolik potřebné stopery. „Musíme posílit směrem dozadu, i dneska to bylo v tom zápase vidět. Potřebujeme dovést stopery. David Heidenreich s námi trénuje, ale neměl ještě povolení nastoupit k zápasu. Už se nám vrátil alespoň David Štěpánek, tak jsme dnes mohli protočit čtyři stopery. Nastoupil tam i Tomáš Hübschman, musíme zkoušet alternativy. Stoper je prostě post, kde nás bota tlačí nejvíce."

Jak je na tom jeho tým po zdravotní stránce? „Miloš Kratochvíl už se zapojil do prvního tréninku, chceme aby byl fit na soustředění, do plného tréninku půjde už toto pondělí. Tomáš Malínský prodělal po sezoně čištění menisku a s tréninkem by měl začít na soustředění v Itálii," prozradil kouč, jehož tým se ve středu vydá na herní soustředění do Itálie.