Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé

22.07.2022 09:08:57 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé

Doplněny fotografie a video! Pokud to měla být generálka na ligu, potom nevyšla. Trenér Horejš stále zkouší a nezbývá než držet palce, aby tu jabloneckou nemoc poslední doby, pomalost zvláště uprostřed hřiště, vyřešil.

FC Spezia Calcio - FK Jablonec 3:0 (0:0)

Do zápasu se Spezií poslal tuto sestavu:

FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Heidenreich, Krob - Houska, Považanec, Kratochvíl (60. Černák) - Šulc (66. Ikaunieks ) Sejk (66. Kadlec), Polidar (71. Smejkal).

Jablonecký tým se zvláště v první půli orientoval na defenzívu, nechtěl inkasovat a to se povedlo. Spezie hrála v pochodovém tempu a to Horejšovcům pochopitelně vyhovovalo.

Po změně stran už to bylo jiné. V 56. minutě převzal Verde v hraniční situaci balon, pár rychlých kroků - pohled kde je Hanuš - a šup bezpečně míč do sítě - 1:0. Domácí v některých okamžicích přidali do kroku a hned bylo vše jasné. Aktivní Verde v 65. poslal pěknou kolmici M´Balovi a ten neměl s Hanušem problém - 2:0. A aby nebylo všem dnům konec, tak v 81. minutě sledovala celá pravá strana jablonecké obrany jak vypadá sprint s míčem a koukal i Hanuš - 3:0.


Zápas určitě splnil účel, italská liga je prostě jinde než česká, pohybem, chutí hrát, hráči se neštítí sprintu i když momentálně nemají míč, prostě nejsou líní na krok. Bylo vedro, to určitě více vyhovovalo Spezii, ale omluvou to není. Jablonec stále ne a ne se vymanit z takové profesionální hry, ale bohužel ve stoje. Záložníků trvá velmi dlouho, než si míč nejen zpracují, ale hlavně než je napadne něco kloudného s míčem dopředu. Dozadu a do stran to jde, dopředu slabota. Bez sprinterů se dnešní fotbal neobejde, nehrál Pleštil, nehrál Jovovič, parťáka Sejkovi dělali halvové Polidar zleva a Šulc zprava, to je snad dobré pro defenzívu co se hraje v Čechách, ale na mezinárodním poli to prostě stačit nemůže.

Přesto určité pokusy o něco tam byly, náznaky presinku zvláště v první půli také, ale jak píšu v úvodu, v Evropě natož v Itálii se dnes hraje úplně jinak než v Čechách a ta léta „hry na jednoho" kdy se ignorovala výchova útočníků a ofenzivních borců nebezpečných pro bránu soupeře mají nyní svou sklizeň. Snad ligová sklizeň bude nakonec lepší, než to zatím vypadá, trenérovi přeji trpělivost a ještě jednou trpělivost. Ta léčba v Jablonci prostě fotbalově jednoduchá není a asi ještě nebude. Nicméně na klokany by to snad stačit mohlo, ne?

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich již je v Jablonci
Jablonec v přípravě stále bez vítězství
Bude to ještě fuška...
FK Jablonec zahájil prodej permanentek
Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo
Vladimir Jovović se vrací do Jablonce!
Do fotbalového Jablonce přichází Václav Sejk
Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace