Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé

22.07.2022 09:08:57 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Je to pomalé, je to pomalé, je to pomalé

Doplněny fotografie a video! Pokud to měla být generálka na ligu, potom nevyšla. Trenér Horejš stále zkouší a nezbývá než držet palce, aby tu jabloneckou nemoc poslední doby, pomalost zvláště uprostřed hřiště, vyřešil.

FC Spezia Calcio - FK Jablonec 3:0 (0:0)

Do zápasu se Spezií poslal tuto sestavu:

FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Heidenreich, Krob - Houska, Považanec, Kratochvíl (60. Černák) - Šulc (66. Ikaunieks ) Sejk (66. Kadlec), Polidar (71. Smejkal).

Jablonecký tým se zvláště v první půli orientoval na defenzívu, nechtěl inkasovat a to se povedlo. Spezie hrála v pochodovém tempu a to Horejšovcům pochopitelně vyhovovalo.

Po změně stran už to bylo jiné. V 56. minutě převzal Verde v hraniční situaci balon, pár rychlých kroků - pohled kde je Hanuš - a šup bezpečně míč do sítě - 1:0. Domácí v některých okamžicích přidali do kroku a hned bylo vše jasné. Aktivní Verde v 65. poslal pěknou kolmici M´Balovi a ten neměl s Hanušem problém - 2:0. A aby nebylo všem dnům konec, tak v 81. minutě sledovala celá pravá strana jablonecké obrany jak vypadá sprint s míčem a koukal i Hanuš - 3:0.


Zápas určitě splnil účel, italská liga je prostě jinde než česká, pohybem, chutí hrát, hráči se neštítí sprintu i když momentálně nemají míč, prostě nejsou líní na krok. Bylo vedro, to určitě více vyhovovalo Spezii, ale omluvou to není. Jablonec stále ne a ne se vymanit z takové profesionální hry, ale bohužel ve stoje. Záložníků trvá velmi dlouho, než si míč nejen zpracují, ale hlavně než je napadne něco kloudného s míčem dopředu. Dozadu a do stran to jde, dopředu slabota. Bez sprinterů se dnešní fotbal neobejde, nehrál Pleštil, nehrál Jovovič, parťáka Sejkovi dělali halvové Polidar zleva a Šulc zprava, to je snad dobré pro defenzívu co se hraje v Čechách, ale na mezinárodním poli to prostě stačit nemůže.

Přesto určité pokusy o něco tam byly, náznaky presinku zvláště v první půli také, ale jak píšu v úvodu, v Evropě natož v Itálii se dnes hraje úplně jinak než v Čechách a ta léta „hry na jednoho" kdy se ignorovala výchova útočníků a ofenzivních borců nebezpečných pro bránu soupeře mají nyní svou sklizeň. Snad ligová sklizeň bude nakonec lepší, než to zatím vypadá, trenérovi přeji trpělivost a ještě jednou trpělivost. Ta léčba v Jablonci prostě fotbalově jednoduchá není a asi ještě nebude. Nicméně na klokany by to snad stačit mohlo, ne?

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich již je v Jablonci
Jablonec v přípravě stále bez vítězství
Bude to ještě fuška...
FK Jablonec zahájil prodej permanentek
Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo
Vladimir Jovović se vrací do Jablonce!
Do fotbalového Jablonce přichází Václav Sejk
Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent na Krásné přináší tradiční jarmark i divadlo a koncerty
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci
Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
V Libereckém kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce Mikuláš
Program kin v Jablonci nad Nisou od 8. do 21. prosince

Nejčtenější články

06.12.: V Maršovicích se na sněhu srazila dvě auta
07.12.: Hasiči uctili památku zesnulého kolegy ze Skalice
07.12.: Zloděj ukradl v Jablonci čtyři ozdobené vánoční stromky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace