Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!

23.06.2022 09:12:21 | Autor: Ladislav Janata, Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!

Střelnice hlásí: Letní příprava FK Jablonec pod vedením trenéra Davida Horejše před startem sezony 2022/2023 byla v pondělí 20. června zahájena. V kabině se poprvé ukázali noví hráči a k týmu se také připojili navrátilci z hostování.

Záložník Pavel Šulc dostal svolení od FC Viktoria Plzeň, aby v Jablonci zahájil přípravu a momentálně se řeší forma jeho působení v Jablonci. K týmu se také hned v pondělí připojil univerzál Matěj Polidar, který bude na severu Čech hostovat ze Sparty. Novou tváří v kabině je také záložník Adam Ritter, který do Jablonce přestoupil z Jihlavy. 

Z hostování se vrátili útočník Jan Chramosta a brankář Adam Richter. Nadále se pracuje na příchodu dalších hráčů. Na Střelnici by se mohl také objevit mezi fanoušky populární Vladimir Jovović, se kterým jedná klub o návratu o návratu do Jablonce. Na zkoušku máme také německého třiadvacetiletého brankáře Jonase Brendiecka, který v mládeži působil v Borussii Dortmund nebo MSV Duisburg.

V Jablonci nebudou pokračovat hráči Martin Nešpor, Vlastimil Hrubý a kvůli zdravotním komplikacím také Dominik Mašek.

V úvodním týdnu letní přípravy začal Jablonec tréninkem na atletickém stadionu na Střelnici a zbytek týdne stráví tým trenéra Davida Horejše na kondičním soustředění v Břízkách. První přípravné utkání odehrajeme v sobotu 2. července na Vrkoslavicích proti Bohemians Praha 1905 a následně o týden později na stejném místě proti FK Varnsdorf. Vyvrcholení přípravy bude na herním soustředění v Itálii. 

Kádr pro letní přípravu 2022/2023

Brankáři: Jonas Brendieck (na zkoušce), Jan Hanuš, Adam Richter, Jakub Surovčík, Tomáš Vajner.
Obránci: Patrik Haitl, Jan Krob, Jakub Martinec, Matěj Polidar, Michal Surzyn, David Štěpánek.
Záložníci:
Michal Černák, David Houska, Tomáš Hübschman, Vojtěch Kubista, Miloš Kratochvíl, Tomáš Malínský, Dominik Pleštil, Jakub Považanec, Adam Ritter, Tomáš Smejkal, Pavel Šulc.
Útočníci: Jan Chramosta, Davis Ikaunieks, Václav Kadlec, Jan Silný.

Na počet je kádr nabušený a jak ze Střelnice hlásí, ještě to není všechno. Překvapením je očekávaný návrat Vladimíra Jovoviče, který by měl zalepit díru po docela nečekaném odchodu Václava Pilaře. O post Vlasty Hrubého, který odvedl v Jablonci skvělou práci, se bude prát více hochů a mezi nimi i mladý Němec Brandieck, který se gólmanskému řemeslu učil v mládeží Dortmundu a Duisburgu.

Po loňském trápení ve F:L je Peltův klub v bodě nula, od nového trenéra se čeká rozhodně oživení a zrychlení hry, práce bude na odstraňování bohužel tak typických minel v obraně, ale důraz bude určitě kladen na zlepšení slaboučké ofenzívy. Vítám návrat Honzy Chramosty, jehož uvolnění na hostování do Bohemky bylo jedním z největších omylů, který se na Střelnici povedl. Věřím, že se podaří přilákat do Jablonce ještě kvalitního stopera, spíše zkušeného, který bude na hřišti nejen vidět, ale hlavně i slyšet při dirigování jablonecké defenzívy. Asi nejsem sám kdo je na nový fotbalový ročník - a nebude to žádná legrace nejen na hřišti - opravdu natěšený.

Takže dobře potrénovat, žádné zranění a hurá do nové sezony!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

David Horejš novým trenérem FK Jablonec!
Bod na příští ligu v Jablonci stačil
Trenér Petr Rada padl – a úplně zbytečně!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace