Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.2022 09:12:21 | Autor: Ladislav Janata, Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Střelnice hlásí: Letní příprava FK Jablonec pod vedením trenéra Davida Horejše před startem sezony 2022/2023 byla v pondělí 20. června zahájena. V kabině se poprvé ukázali noví hráči a k týmu se také připojili navrátilci z hostování.
Záložník Pavel Šulc dostal svolení od FC Viktoria Plzeň, aby v Jablonci zahájil přípravu a momentálně se řeší forma jeho působení v Jablonci. K týmu se také hned v pondělí připojil univerzál Matěj Polidar, který bude na severu Čech hostovat ze Sparty. Novou tváří v kabině je také záložník Adam Ritter, který do Jablonce přestoupil z Jihlavy.
Z hostování se vrátili útočník Jan Chramosta a brankář Adam Richter. Nadále se pracuje na příchodu dalších hráčů. Na Střelnici by se mohl také objevit mezi fanoušky populární Vladimir Jovović, se kterým jedná klub o návratu o návratu do Jablonce. Na zkoušku máme také německého třiadvacetiletého brankáře Jonase Brendiecka, který v mládeži působil v Borussii Dortmund nebo MSV Duisburg.
V Jablonci nebudou pokračovat hráči Martin Nešpor, Vlastimil Hrubý a kvůli zdravotním komplikacím také Dominik Mašek.
V úvodním týdnu letní přípravy začal Jablonec tréninkem na atletickém stadionu na Střelnici a zbytek týdne stráví tým trenéra Davida Horejše na kondičním soustředění v Břízkách. První přípravné utkání odehrajeme v sobotu 2. července na Vrkoslavicích proti Bohemians Praha 1905 a následně o týden později na stejném místě proti FK Varnsdorf. Vyvrcholení přípravy bude na herním soustředění v Itálii.
Kádr pro letní přípravu 2022/2023
Brankáři: Jonas Brendieck (na zkoušce), Jan Hanuš, Adam Richter, Jakub Surovčík, Tomáš Vajner.
Obránci: Patrik Haitl, Jan Krob, Jakub Martinec, Matěj Polidar, Michal Surzyn, David Štěpánek.
Záložníci: Michal Černák, David Houska, Tomáš Hübschman, Vojtěch Kubista, Miloš Kratochvíl, Tomáš Malínský, Dominik Pleštil, Jakub Považanec, Adam Ritter, Tomáš Smejkal, Pavel Šulc.
Útočníci: Jan Chramosta, Davis Ikaunieks, Václav Kadlec, Jan Silný.
Na počet je kádr nabušený a jak ze Střelnice hlásí, ještě to není všechno. Překvapením je očekávaný návrat Vladimíra Jovoviče, který by měl zalepit díru po docela nečekaném odchodu Václava Pilaře. O post Vlasty Hrubého, který odvedl v Jablonci skvělou práci, se bude prát více hochů a mezi nimi i mladý Němec Brandieck, který se gólmanskému řemeslu učil v mládeží Dortmundu a Duisburgu.
Po loňském trápení ve F:L je Peltův klub v bodě nula, od nového trenéra se čeká rozhodně oživení a zrychlení hry, práce bude na odstraňování bohužel tak typických minel v obraně, ale důraz bude určitě kladen na zlepšení slaboučké ofenzívy. Vítám návrat Honzy Chramosty, jehož uvolnění na hostování do Bohemky bylo jedním z největších omylů, který se na Střelnici povedl. Věřím, že se podaří přilákat do Jablonce ještě kvalitního stopera, spíše zkušeného, který bude na hřišti nejen vidět, ale hlavně i slyšet při dirigování jablonecké defenzívy. Asi nejsem sám kdo je na nový fotbalový ročník - a nebude to žádná legrace nejen na hřišti - opravdu natěšený.
Takže dobře potrénovat, žádné zranění a hurá do nové sezony!
Související články
David Horejš novým trenérem FK Jablonec!
Bod na příští ligu v Jablonci stačil
Trenér Petr Rada padl – a úplně zbytečně!
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
ŘSD pořádalo koordinační schůzku staveb budoucí komunikace I/35
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) intenzivně pracuje na realizaci přípravných prací silnice I/35 mezi Turnovem a Úlibicemi. Ve středu 18. června proběhla první koordinační schůzka staveb budoucí komunikace I/35. Schůzky se zúčastnili zástupci ŘSD a samospráv, dále projektanti, koordinátor všech staveb a také krajinný architekt. Více podrobností
Od soboty 14. června je dočasně zrušená zastávka Pražská
Od soboty 14. června platí dočasné dopravní opatření pro linky MHD č. 101, 105, 107, 108, 113 a 133. Zastávka Pražská je zrušená, důvodem jsou stavební práce. Jako náhradní dočasně poslouží zastávka U gymnázia.
Nejnovější články
Nezvládla v Jablonci couvání a ujela, policie po ní pátrá
Taktické cvičení složek IZS se odehrálo ve Věznici Rýnovice
Dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou od 23. června
Liberecká galerie v létě nabídne kaligrafii i sarkasmus
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Nejčtenější články
20.06.: Ťukanec na parkovišti v Tanvaldě bude mít dohru u soudu
21.06.: Dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou od 23. června
19.06.: Léto na Krásné začne Svatojánskou slavností
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.