Jabloneckou halu ozdobil vyrovnaný český rekord

22.01.2024 20:06:59 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jabloneckou halu ozdobil vyrovnaný český rekord

Nejstarší mezinárodní halový atletický mítink Jablonecká hala má za sebou již 51. ročník. Letos byl velmi úspěšný pro naše reprezentanty. Pořadatelům se podařilo jim zajistit kvalitní zahraniční konkurenci. Zúčastnilo se ho celkem 170 závodníků z jedenácti zemí Evropy a světa.

Velkým překvapením a ozdobou mítinku byl běh na 60 metrů žen, ve kterém se dařilo Karolíně Maňasové. Nejdříve v rozběhu zaběhla osobní rekord 7.31 s. a potom ve finále zvítězila časem 7.23 s, což znamenalo po šesti letech vyrovnaný český rekord, který dosud držela Klára Seidlová. Na druhém místě doběhla také v osobní rekordu 7.30s Slovenka Monika Weigertová a teprve třetí skončila časem 7.36 s, Leonie Ashmeade s Irska.

Ve stejné disciplíně mužů byl souboj o vítězství velmi vyrovnaný, rozhodovaly setiny. Dominoval vítěz minulého ročníku Kayhan Özer z Turecka časem 6.63 s. jen jednu setinu za ním doběhl Zdeněk Stromšík a třetí skončil opět o jednu setinu Richard Kilty z Velké Británie.

Jablonecká hala 2024<br />Autor: Václav Novotný Třetí disciplínou, která byla zařazena do bronzové části mítinku, byl vrh koulí mužů. Po čtyřech pokusech vedl v soutěži Tomáš Staněk výkonem 20,83 metru. V pátém pokusu se dařilo Mohamedovi Magdi Hamzovi jeho výkon překonat a 20.91 metru stačilo na vítězství. Tomáš Staněk na jeho výkon nenavázal, skončil druhý a poprvé byl v Jablonci v roli poraženého. Třetí skončil Eric Favors z Irska, kterému chyběl jeden centimetr ke zdolání hranice 20 metrů.

Ve skoku dalekém zvítězil Radek Juška, když v pátým pokusem skočil 7,94 metru, což bylo jen 14 centimetrů za rekordem mítinku. Nestačili na něho oba zahraniční závodníci. Druhý skončil Nazim Babajev z Azerbajdžánu výkonem 7,51 metru a třetí Samuel Khogali z Velké Británie 7,48 metru. Naše velká naděje, dorostenec Petr Meindlschmid, skončil pátý výkonem 7,36 metru.

V běhu na 60 metrů překážek se opět dařilo v Jablonci Tereze Eleně Šínové. V rozběhu zaběhla 8.19 s. a ve finále zvítězila časem 8.06 s, což znamená čtvrtou příčku v historických tabulkách za Helenou Jiranovou, která doběhla třetí časem 8.16 s. Mezi naše reprezentantky se vklínila favoritka tohoto závodu Karin Stramer výkonem 8.11 s.

V běhu na 60 metrů překážek mužů se dařilo Štěpánu Štefkovi. Ten zvítězil v osobním rekordu 8.05 s. když porazil Maceje Babula 8.10 s. Třetí doběhl Martin Janský 8.19 s.

Nedílnou součástí mítinku byl finálový závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku jabloneckého okresu. Kvalifikace se zúčastnilo celkem 170 mladých nadějí z 11  škol. V kategorii dívek zvítězila Nina Poláková z Tanvaldu a v kategorii chlapců byl nejlepší Lukáš Žváček 5.ZŠ Šumava.

Závěr mítinku patřil Zlatým stovkám. V kategorii mužů obhájil vítězství Kayhan Özer z Turecka 10.44 s. Na druhém místě doběhl Matěj Krsek 10.66 s., třetí skončil Michal Desenský 10.79 s. V ženách byla nejrychlejší Tereza Táborská 11.92 s. před Oreilly Mollii z Velké Británie 11.93 s.

Mítink svou úrovní splnil očekávání a nemohl by se uskutečnit bez finanční podpory Libereckého kraje, města Jablonec a světové rekordmanky Heleny Fibingerové, která již několik let mítink podporuje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvalifikace o nejrychlejší prvňáky se vydařila
Na Jablonecké hale padnou opět nejlepší světové výkony roku
Kdo bude nejrychlejším prvňákem a prvňačkou?
Jablonecká atletická halová sezona je připravena
Obrazem: Jablonecká hala 2023
Jablonecká hala 2023 byla světová
První část Jablonecké haly 2023 byla rekordní
Jablonecká hala 2023 je zařazena do závodů evropské federace
Vydařené oslavy 75. výročí založení atletického klubu
Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny
Nový závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku jabloneckých škol
Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 105 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace