Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

28.09.2023 23:00:51 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Více než sedmdesát hostů dorazilo v úterý 26. září pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody již potřinácté. Přihlásilo se do ní celkem 47 autorů se svými 153 snímky Jizerských hor. 

Odborná porota pak vybrala širší výstavní kolekci 35 fotografií, které si lidé na vernisáži výstavy v libereckém Centru Babylon prohlédli a z nich 13 nejkrásnějších do benefičního kalendáře. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na výsadbu více než 50 tisíc stromků do místních lesů pro zvýšení jejich druhové i věkové rozmanitosti.

Kalendář je možné zakoupit v e-shopu nadace na stránkách www.nadaceivanadejmala.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21. V minulosti takto nadace již pomohla se záchranou cenných rašelinišť či vybudováním kvalitní návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách. Loňský náklad byl zcela rozprodán do Vánoc a tak se v nadaci rozhodli o jeho navýšení na 2 300 výtisků, aby uspokojila ještě více milovníků Jizerských hor. „Vážím si všech, kteří nákupem kalendáře podporují projekty na ochranu a obnovu přírody. A na oplátku jim za to nabízíme celoroční krásné pohledy na Jizerské hory," řekl Ondřej Petrovský, ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Vernisáž výstavy a křest kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2024<br />Autor: Jakub Trsek Jedna fotografie se dostala na výstavu na základě celo prázdninového internetového hlasování veřejnosti, kde bylo odevzdáno téměř 20 tisíc hlasů. Na všechny autory, jejichž snímky se dostaly do kalendáře, čekala odměna v podobě věcných cen od společnosti Canon, poukazy do Centra Babylon a krásných knih od nadace. Největším oceněním je však ono prestižní umístění fotografie v samotném kalendáři. Z širšího výběru sestavená výstava, která je od dnešního dne k vidění v Centru Babylon u hlavní pokladny, je putovní a představí se v průběhu celého roku ve vybraných obcí nejen v Libereckém kraji, ale například i v Polsku. „Na výstavě se Vám hory představí v těch nejkrásnějších barvách a úhlech pohledu. Snímky vám dají nahlédnout na jejich strmé svahy, zurčivé potoky, dechberoucí vyhlídky, klikaté stezky, staleté lesy nebo žulové skály," popsal Petrovský.

Fotografickou soutěž Zaostřeno na Jizerky vyhlásila Nadace Ivana Dejmala poprvé v roce 2011 a za nápadem jejího pořádání stojí předseda správní rady František Pelc. Od té doby dorazilo již přes 2 500 snímků Jizerských hor a společně s letošním bylo vydáno 19 900 kalendářů. Lidé si kalendář nekupují jen pro svou potěchu, ale řada ho využívá jako pěkný vánoční dárek a firmy zase pro své zaměstnance či obchodní partnery. Pro tyto účely nabízí nadace individualizovaný potisk spodního pruhu, který je viditelný po celý rok. „Věřím, že tradice, kterou jsme zde vybudovali, bude pokračovat ještě řadu let. Lidem přinášíme celoroční podívanou na Jizerskohorské zajímavosti a oni prostřednictvím nákupu kalendářů zdejší krásnou přírodu podporují. Těším se, jak dopadne letošní ročník," uzavřel Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zaostřeno na Jizerky již potřinácté, nadace vyhlásila další ročník
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky startuje již podvanácté
Tůně, mokřady, lesy i ekologická výchova. Tak nadace pomohla přírodě
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022 byl představen veřejnosti
Benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky pomáhá již podesáté
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2021
Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020
Nadace představila kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2018 opět v Babylonu
Výstava Zaostřeno na Jizerky opět představuje nejkrásnější fotografie
Lidé vybrali nejkrásnější snímek Jizerek roku 2017
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám
Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace