Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022 byl představen veřejnosti

09.10.2021 19:25:50 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj

Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022 byl představen veřejnosti

Na sedm desítek lidí se v úterý 5. října sešlo v Centru Babylon na vernisáži výstavy Zaostřeno na Jizerky, kde byl představen i stejnojmenný benefiční kalendář na rok 2022. Výtěžek z jeho prodeje bude již po jedenácté pomáhat Jizerským horám a jejich okolí.

Kalendář sestavila odborná porota z třinácti nejlepších snímků letošního ročníku fotosoutěže a autoři takto oceněných snímků převzali ceny od společnosti Canon. Kalendář je možné od dnešního dne objednávat na stránkách www.nadaceivanadejmala.cz/eshop za 350 Kč. Z širšího výběru fotek sestavila pořádající Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody výstavu, která je putovní a až do září příštího roku se postupně objeví ve vybraných obcí nejen Libereckého kraje.

Do výstavní kolekce vybrala jednu fotografii prostřednictvím internetového hlasování i široká veřejnost. „Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem soutěžícím a musím uznat, že to porota s výběrem nemá vůbec jednoduché, protože nádherných snímků je celá řada. Největší gratulace patří samozřejmě oceněným fotografům za jejich úžasné snímky, díky nimž je možné každoročně kalendář vydávat a velmi mě těší, že je o něj každým rokem veliký zájem. I přes omezené možnosti prodeje v minulém roce jsme celý náklad rozprodali a tak jsme se letos rozhodli vydat rekordních 2 000 výtisků," řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace. Výstava bude nyní v Centru Babylon k vidění až do 1.11. v Královské zahradě u hlavního vchodu, kam ji pořadatelé přesunuli.

Ráno na Holubníku<br />Autor: Jan Miklín Letošního ročníku se zúčastnilo 44 fotografů, kteří zaslali 153 snímků Jizerských hor. Za celou jedenáctiletou historii fotosoutěže dorazilo téměř 2 200 snímků a nadace vydala 15 500 benefičních kalendářů. Ten letošní pokřtili právě na vernisáži výstavy a prodávat se budou nejen prostřednictvím eshopu nadace, ale i na vybraných infocentrech v Libereckém kraji.

„Za 350 korun získáte nejen krásný a reprezentativní kalendář ve formátu A2, ale zároveň přispějete na projekty pomáhající Jizerským horám. Ať už to jsou projekty napomáhající zadržování vody v cenných rašeliništích v samém srdci tohoto pohoří, obnova návštěvnické infrastruktury, výsadba tisíců původních a druhově rozmanitých sazenic stromků či rybím přechodem na toku Smědé," vysvětlil Petrovský.

Výstava má za cíl ukázat Jizerské hory, které sice nejsou svou rozlohou největší, ale za to nabízejí spoustu unikátních pohledů, kontrastů i fenoménů. Od dechberoucích vyhlídek na samých vrcholcích hor, přes tajemná rašeliniště či přírodně cenné a rozsáhlé Jizerskohorské bučiny až po rozmanité zástupce flóry a fauny. Součástí pohoří jsou také stopy lidského a dlouhodobého působení, někde zasazené do krajiny tak, jako by tam vždy patřily. Jizerky jsou plné legend, příběhů a pověstí, které se váží k řadě míst a neodmyslitelně tak doprovází toto pohoří. Vše zmíněné v nějaké podobě na výstavě i kalendáři naleznete.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Už 11. ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
Nadace Ivana Dejmala pomohla přírodě více než dvěma miliony korun
Benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky pomáhá již podesáté
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2021
Blíží se závěrka fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky
Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020
Nadace pomáhá Jizerským horám již 25 let
Nadace představila kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2018 opět v Babylonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu
Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace