Nadace představila kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019

29.09.2018 11:54:07 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj

Nadace představila kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019

V rámci úterní vernisáže výstavy Zaostřeno na Jizerky byl představen benefiční kalendář na rok 2019, který je sestaven z nejkrásnějších snímků Jizerských hor. Ty vybírala odborná porota z více než 170 fotografií, které do stejnojmenné soutěže zaslala padesátka milovníků tohoto pohoří.

Kalendář bude nyní Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody nabízet na svých internetových stránkách www.nadaceivanadejmala.cz a výtěžek z jeho prodeje půjde na projekty pomáhající Jizerským horám.

„V březnu jsme vyhlásili již osmý ročník úspěšné fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky a sešly se opravdu nádherné snímky. Odborná porota to ani letos neměla vůbec jednoduché, ale jsem přesvědčen, že vybrali opravdu ty nejlepší z nich," řekl ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Krom fotografií, které se objeví v kalendáři, vybírala porota také 35 snímků, které se v úterý představily veřejnosti na vernisáži výstavy. Tu si přišla v úterý prohlédnout osmdesátka návštěvníků. Úspěšní fotografové obdrželi hodnotné ceny od společnosti Canon i knížky od nadace či poukazy do Centra Babylon. Na všechny účastníky soutěže čekal jako poděkování jeden výtisk kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2019. Někteří si rovnou dokoupili za 300 Kč další výtisky a stejnou možnost mají nyní i další a to na internetových stránkách nadace a v průběhu října také ve vybraných infocentrech Libereckého kraje.

Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky<br />Autor: Archiv Nadace Ivana Dejmala „Kalendáře si objednávají i firmy, kterým na spodní pruh, který je viditelný po celý rok, natiskneme jejich logo či cokoliv dalšího dle jejich přání. Nejen že tak získají pěkný dárek pro své partnery či zaměstnance, ale zároveň tím pomáhají Jizerským horám. Vážím si, že společenská odpovědnost vůči místu, kde žijeme a podnikáme se u řady lidí i firem každoročně navyšuje," vysvětlil Petrovský.

Jeden snímek na výstavu vybírala i široká veřejnost v internetovém hlasování, kde bylo v průběhu letních prázdnin odevzdáno necelých devět tisíc hlasů. Lidé měli možnost se prostřednictvím snímků „vydat" do Jizerských hor a prohlédnout si všeobecně známá i tajemnější místa Jizerských hor. Fotografové pořizují snímky i v časech, kdy se běžný návštěvník do hor nepodívá nebo z míst, kam nevedou turistické značky. „Obdivuji píli a vytrvalost fotografů neboť pro některé snímky musí vysoko do hor vyrazit i několikrát než přijde to správné počasí i světlo. Na výsledných fotografiích je to pak znát a řada z nich je opravdu obdivuhodným počinem," doplňuje Petrovský.

Výstava bude v Centru Babylon k vidění až do konce října. Následně se postupně objeví v dalších obcích nejen Libereckého kraje a to až do září příštího roku. Kalendář bude možné objednávat na internetových stránkách nadace www.nadaceivanadejmala.cz nebo telefonicky (605 701 503) za cenu 300,- Kč. K dostání bude též na vybraných infocentrech, či přímo v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, Liberec). Díky jeho prodeji se v minulosti podařilo vysázet desítky tisíc sazenic, zachránit rašeliniště, kterému hrozil zánik, opravit turistické stezky v Jizerských horách nebo vybudovat rybí přechod na řece Smědé. „Zájem lidí o kalendář mi dělá velikou radost, začínali jsme na 800 kusech a letos jsme jich nechali vyrobit již 1 600. Kalendář má tak nejen potěšit krásnými snímky Jizerských hor, ale zároveň jim i pomáhat," upozornil Petrovský.

Nadace vyhlašuje fotografickou soutěž již od roku 2011 a s nápadem tehdy přišel její předseda správní rady František Pelc. Za její historii poslali fotografové skoro 1,5 tisíce snímků a vydáno bylo již přes 10 tisíc kalendářů. Pravidelně se zapojují autoři nejen z celé České republiky, ale také z Polska. „Jsem velice rád, že se nám podařilo založit tradiční akci, která má úspěch jak u fotografů, tak i u široké veřejnosti a věřím, že tímto způsobem dokážeme lidem nejen ukázat krásy Jizerských hor a přírody jako takové, ale zároveň upozornit i na potřebnost její ochrany," uzavírá Petrovský.

Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019<br />Autor: Archiv Nadace Ivana Dejmala Oceněné fotografie otištěné v kalendáři:

Titulní strana: Daniel Cervan - Upolínové ráno
Leden: Roman Grebeníček - Když mrazy udeří
Únor: Zdeněk Holubec - Černá Desná
Březen: Petr Erben - Jarní tání
Duben: Jiří Fejkl - Hořící západ slunce z Ořešníku
Květen: Petr Erben - Skála Zvon
Červen: Radek Štrupl - V kapkách rosy
Červenec: Jiří Fejkl - Ořešník při západu slunce
Srpen: Jaroslav Moravec - Protrženka
Září: Milan Pilař - Pavučina
Říjen: Aleš Ječmeň - Podzim na Hájeném potoku
Listopad: Václav Špetlík - Nad oblaky
Prosinec: Jaroslav Málek - Pohled z Krásné Máří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2018 opět v Babylonu
Soutěž o nejkrásnější fotky Jizerských hor je znovu spuštěna
Nadace podporuje ekologickou výchovu dětí už 16 let
Nadace Ivana Dejmala pomáhá Jizerským horám již 24 let
Kalendář opět pomůže Jizerským horám

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace