Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu

15.10.2016 16:46:02 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj

Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu

Ve čtvrtek proběhla vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky, kde se představily nejkrásnější fotografie Jizerských hor. Vybírala je odborná porota z 222 snímků zaslaných 64 autory do fotografické soutěže, kterou pořádá již pošesté Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Jednu fotografii si zvolila i široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin. Na vernisáž dorazilo přes 100 lidí a to nejen z řad fotografů, ale i dalších milovníků Jizerských hor. „Zájem o soutěž každým rokem stoupá, což mě těší. Kvalita snímků neustále narůstá a porota to má čím dál tím těžší. Věřím, že krásné pohledy na toto pohoří podpoří i zájem o jejich ochranu," řekl ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Pokřtěn zde byl i kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017, který vzešel z nejlepších vystavovaných fotek. Všichni autoři, kteří do soutěže zaslali svůj snímek, ho obdrželi jako poděkování za účast. Ostatní si ho mohou zakoupit za 300,- Kč s tím, že výtěžek z jeho prodeje putuje na obnovu rašeliniště v přírodní rezervaci Nová louka a na opravy turi¬stických stezek v Jizerských horách. Kalendář je možné si objednávat u nadace telefonicky (605 701 503), emailem jizerky@ecn.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21.

Za dobu konání fotografické soutěže jich bylo celkově vytištěno již 7 000 kusů. Jen v loňském roce nechala nadace zhotovit 1 400 kalendářů a ty byly rozebrány prakticky do posledního. „Vzhledem k velikému zájmu jsme se rozhodli navýšit letos náklad. Lidé oceňují nejen nádherné snímky, ale i to že je sestaven z fotografií různých autorů a každý má trochu jiné nahlížení na Jizerské hory," přiblížil Petrovský.

Jizerské probuzeníPorota vybrala i absolutního vítěze, kterým se stal Daniel Cervan se svým snímkem Jizerské probuzení. Fotografie zavedou návštěvníky výstavy na nejrůznější zákoutí Jizerských hor, nabízí pohledy tradiční i zcela neznámé ve všech ročních obdobích. V prostorách Centra Babylon bude výstava k vidění až do konce října. V listopadu se přesune do obchodního centra Forum Liberec a následně do vybraných obcí Libereckého kraje. Na výstavu se žádné vstupné nevybírá a organizátoři již připravují vyhlášení dalšího ročníku.

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky byla poprvé vyhlášena již v roce 2011 a s nápadem na její pořádání přišel František Pelc, předseda správní rady nadace. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a autorů každým rokem přibývá. V minulosti pomohl výtěžek z prodeje kalendářů například s výsadbou necelých 84 tisíc sazeniček například buků, dubů nebo jedlí, dále pak s revitalizací toku Smědé a vybudování rybího přechodu v jeho horní části nebo obnovou návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vernisáž Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babyloně
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Nadace vyhlásila fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky pro rok 2016
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu
Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace