Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu

15.10.2016 16:46:02 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory,Liberecký kraj

Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu

Ve čtvrtek proběhla vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky, kde se představily nejkrásnější fotografie Jizerských hor. Vybírala je odborná porota z 222 snímků zaslaných 64 autory do fotografické soutěže, kterou pořádá již pošesté Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Jednu fotografii si zvolila i široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin. Na vernisáž dorazilo přes 100 lidí a to nejen z řad fotografů, ale i dalších milovníků Jizerských hor. „Zájem o soutěž každým rokem stoupá, což mě těší. Kvalita snímků neustále narůstá a porota to má čím dál tím těžší. Věřím, že krásné pohledy na toto pohoří podpoří i zájem o jejich ochranu," řekl ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Pokřtěn zde byl i kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017, který vzešel z nejlepších vystavovaných fotek. Všichni autoři, kteří do soutěže zaslali svůj snímek, ho obdrželi jako poděkování za účast. Ostatní si ho mohou zakoupit za 300,- Kč s tím, že výtěžek z jeho prodeje putuje na obnovu rašeliniště v přírodní rezervaci Nová louka a na opravy turi¬stických stezek v Jizerských horách. Kalendář je možné si objednávat u nadace telefonicky (605 701 503), emailem jizerky@ecn.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21.

Za dobu konání fotografické soutěže jich bylo celkově vytištěno již 7 000 kusů. Jen v loňském roce nechala nadace zhotovit 1 400 kalendářů a ty byly rozebrány prakticky do posledního. „Vzhledem k velikému zájmu jsme se rozhodli navýšit letos náklad. Lidé oceňují nejen nádherné snímky, ale i to že je sestaven z fotografií různých autorů a každý má trochu jiné nahlížení na Jizerské hory," přiblížil Petrovský.

Jizerské probuzeníPorota vybrala i absolutního vítěze, kterým se stal Daniel Cervan se svým snímkem Jizerské probuzení. Fotografie zavedou návštěvníky výstavy na nejrůznější zákoutí Jizerských hor, nabízí pohledy tradiční i zcela neznámé ve všech ročních obdobích. V prostorách Centra Babylon bude výstava k vidění až do konce října. V listopadu se přesune do obchodního centra Forum Liberec a následně do vybraných obcí Libereckého kraje. Na výstavu se žádné vstupné nevybírá a organizátoři již připravují vyhlášení dalšího ročníku.

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky byla poprvé vyhlášena již v roce 2011 a s nápadem na její pořádání přišel František Pelc, předseda správní rady nadace. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a autorů každým rokem přibývá. V minulosti pomohl výtěžek z prodeje kalendářů například s výsadbou necelých 84 tisíc sazeniček například buků, dubů nebo jedlí, dále pak s revitalizací toku Smědé a vybudování rybího přechodu v jeho horní části nebo obnovou návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vernisáž Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babyloně
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Nadace vyhlásila fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky pro rok 2016
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace