Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám

17.11.2016 11:08:22 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory

Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám

Zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2017 můžete již pošesté pomoci Jizerských horám. Sestavila ho Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor z nejlepších snímků fotografické soutěže. V letošním roce bude výtěžek věnován na obnovu rašeliniště v přírodní rezervaci Nová louka a na opravy turistických stezek v Jizerských horách.

„Naším dlouhodobým cílem bylo nejen vydávat kalendář pro všechny milovníky Jizerských hor, ale zároveň tomuto pohoří pomoci. A jsem přesvědčen, že se povedlo obě věci skloubit. Lidé si mohou přinést domů pěkné fotografie ve formě kalendáře a zároveň přispějí na dobrou věc," řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Nástěnné kalendáře ve formátu A2 jsou za 30 Kč k dostání v infocentrech v Liberci, Bedřichově, Josefově Dole, Tanvaldu a Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Zároveň je můžete objednávat u nadace telefonicky (605 701 503), emailem jizerky@ecn.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21. Při zasílání poštou je potřebné přičíst ještě 100,- Kč na poštovné a balné. V minulosti pomohl výtěžek z prodeje kalendářů například s výsadbou necelých 84 000 sazeniček buků, dubů a jedlí, dále pak s revitalizací toku Smědé a vybudování rybího přechodu v jeho horní části nebo obnovou návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách. Za dobu konání fotografické soutěže bylo celkově vytištěno již 7 000 kalendářů. Jen v loňském roce nechala nadace zhotovit 1 400 kusů a ty byly rozebrány prakticky do posledního. „Vzhledem k velikému zájmu jsme se letos rozhodli náklad ještě navýšit. Lidé oceňují nejen nádherné snímky, ale i to že je sestaven z fotografií různých autorů a každý má trochu jiné nahlížení na Jizerské hory," přiblížil Petrovský.

Fotografická soutěž, ze které kalendář vzniká, se konala již pošesté a v letošním ročníku vybírala odborná porota z celkem 222 snímků od 64 autorů. Z širšího výběru vznikla putovní výstava, která je po celý listopad k vidění v OC Forum Liberec. Jeden snímek si zvolila také široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin. Fotografie zavedou návštěvníky výstavy na nejrůznější zákoutí Jizerských hor, nabízí pohledy tradiční i zcela neznámé ve všech ročních obdobích. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a autorů každým rokem přibývá. „Zájem o soutěž každým rokem stoupá, což mě těší. Kvalita snímků neustále narůstá a porota to má čím dál tím těžší. Věřím, že krásné pohledy na toto pohoří podpoří i zájem o jejich ochranu," doplnil ředitel nadace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu
Vernisáž Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babyloně
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Nadace vyhlásila fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky pro rok 2016
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace