Výstavba výjezdové základny ZZS v Jablonci nad Nisou má reálné obrysy

22.03.2024 23:31:01 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Výstavba výjezdové základny ZZS v Jablonci nad Nisou má reálné obrysy

Plnohodnotné záložní operační středisko Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK) a prostory pro výjezdové skupiny záchranářů. To vše by mělo vyrůst v Jablonci nad Nisou u okružní křižovatky v ulici Průmyslová do konce roku 2025.

Krajští radní na svém březnovém jednání odsouhlasili závazek spolufinancování a předfinancování projektu a kraj předloží projektovou žádost do 12. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. Celkové předpokládané výdaje projektu včetně vybavení činí 156 727 340 korun včetně DPH (samotná stavba vyjde na 93,2 milionu korun včetně DPH). Stavět by se mělo začít letos v srpnu.

„Jsem rád, že pokračujeme vy výstavbách výjezdových stanic pro naše krajské záchranáře. Zajištění zdravotní péče je jednou z našich priorit. Proto je nezbytné zajistit moderní podmínky zejména pro ty, kteří se o zdraví a životy občanů starají," uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Rozložení výjezdové základny zdravotníků v Jablonci nad Nisou bude následující: ve 3. podlaží vzniknou prostory pro plnohodnotné záložní operační středisko ZZS LK. Prostory 1. a 2. patra budou patřit výjezdovým skupinám. „Ty se v současné době skládají z jedné lékařské posádky v systému rendez-vous, dvou posádek rychlé zdravotnické pomoci a jedné posádky rychlé zdravotnické pomoci, která se věnuje výhradně transportům pacientů mezi nemocnicemi. Nový projekt přinese pracoviště pro jednoho lékaře, tři zdravotnické záchranáře, tři řidiče záchranáře a dle potřeby místo až pro 6 dispečerů zdravotnického operačního střediska," doplnil radní Richter.

Vizualizace nové budovy střediska Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého krajePracoviště v případě potřeby bude trvale připraveno technicky převzít funkci zdravotnického operačního střediska celé ZZS LK. Z toho důvodu je nutné vybavit záložní operační středisko v Jablonci nad Nisou veškerou IT a komunikační technikou potřebnou k zajištění základní zdravotnické přednemocniční péče. Záložní zdravotnické operační středisko tak může být zcela nezávislé od primárního operačního střediska, které se nyní nachází v liberecké ulici Klášterní.

„Projektovou žádost k výstavbě výjezdové základny a záložního operačního střediska v Jablonci nad Nisou předložíme konkrétně do 12. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. Očekáváme dotaci ve výši 85 % způsobilých výdajů projektu, což by mělo tvořit zhruba 76 milionů korun včetně DPH," doplnil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Přehled dokončených staveb výjezdových stanic ZZS LK v regionu a také další plánované projekty (vyjma zmíněný Jablonec nad Nisou):

1) výjezdová stanice v Rokytnici nad Jizerou, dokončeno v srpnu roku 2020, cena: 16,96 milionu korun (z toho ZZS LK zaplatila 3,6 milionu korun, zbytek kraj)

2) Rekonstrukce a přístavba výjezdové základny ZZS LK v Liberci na letišti, dokončeno v červnu 2022, cena: 22.674.000 korun (výše dotace z REACT-EU 20.349.910 korun)

3) Výjezdová základna v Hrádku nad Nisou, staví se od dubna 2023, bude dokončena pravděpodobně v první polovině letošního roku, cena: 24.602.980 korun (dotace z RAP - IROP činí 20.912.534 korun)

4) Výstavba výjezdové základny ZZS LK ve Frýdlantu, nyní se hledá vhodný dotační titul, celkové odhadované náklady na projekt činí prozatím 120.000.000 korun

5) Výjezdová základna ZZS LK v Semilech, nyní před podpisem memoranda o převzetí pozemků, začít stavět by se mohlo již letos, odhadované náklady činí 80 milionů korun

6) Vznik integrovaného výjezdového centra v Turnově, již po podpisu memoranda mezi krajem a Ministerstvem vnitra, náklady 260.000.000 korun bez DPH (podmínkou ale obdržení dotace od MV ve výši 110 milionů a další kompenzace týkající se majetkových převodů), pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mohlo být ve druhé polovině roku 2026

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajská záchranka má deset nových vozů
Počtvrté slavnostně ocenili krajské záchranáře
Luděk Kramář bude i nadále ředitelem Zdravotnické záchranné služby
Novinky z linky 155 – studenti a nové technologie
Záchranáři mají vůz pro převoz pacientů s nebezpečnou nákazou
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Potřetí slavnostně ocenili zaměstnance ZZS LK
Záchranáři uspořádali třídenní cvičení s polskými kolegy
Čtyři nové vozy pro lékařské posádky ZZS
Novou základnu ZZS LK otevřeli na libereckém letišti
ZZS vyhlásila sbírku pro rodinu zesnulého kolegy Miroslava Beneše
Cvičení řidičů ZZS LK proběhlo ve vojenském prostoru Ralsko již potřetí
Den linky 155 si připomínáme 15. května
Řidiči sanitek soutěžili v krajském kole českého šampionátu
Kraj dá na provoz zdravotnické záchranné služby dalších 27 milionů
ZZS Libereckého kraje má akreditaci svědčící o kvalitě služeb
Více než stovka interventů a peerů se sešla v Jablonci nad Jizerou
Sanity záchranné služby ze zásahu ve firmě Purum naleznou uplatnění
Nové lékařské vozy liberecké záchranky míří do provozu
Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021
Výjezdovou základnu ZZS na libereckém letišti čeká modernizace
V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace