Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu

06.02.2023 19:26:41 | Autor: Michael Georgiev | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu

Nové sanity, které minulý týden Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje oficiálně převzala od Krajského úřadu Libereckého kraje, od tohoto týdne brázdí silnice ze svých domovských základen. Těmi jsou Frýdlant v Čechách, Jablonec nad Nisou, Semily, Doksy a Rokytnice nad Jizerou.

Flotilu našich vozů posílilo pět nových Mercedesů Sprinter. „Vozový park obměňujeme pravidelně, abychom měli jistotu, že za pacienty jezdíme bezpečně. Ani naše původní sanity však ze silnic nemizí. Jen se posouvají na místa do zálohy a v případě potřeby po nich kdykoliv můžeme sáhnout - jsou stále provozuschopné, jen už mají najeté svoje kilometry," vysvětlil ředitel ZZS LK Luděk Kramář.

„Pravidelně podporujeme obnovu vozového parku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Výrazně tím zlepšujeme kvalitu zásahů zdravotníků, kteří mohou v moderních sanitách vyjíždět na pomoc za pacienty rychleji a pohotověji. Opět všem zdravotníkům moc děkuji za jejich nasazení a skvělou práci, kterou každodenně odvádějí při záchraně toho nejcennějšího - lidských životů," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. A radní pro resort zdravotnictví Vladimír Richter doplnil: „V Libereckém kraji žije bezmála 440 tisíc obyvatel. Jsem moc rád, že se v případě nečekané události může každý občan spolehnout na včasný a kvalitní zásah zdravotníků. Naši podporu obnovy vozového parku považuji za samozřejmou povinnost. Záchrana lidského života je absolutní priorita."

Každé z pěti nových vozidel včetně přístrojového vybavení stálo zhruba pět milionů korun. Délka sanity je 6100 mm, výška 6100 mm a nejvyšší možná přípustná hmotnost 4100 kg.

Již standardně jsou vozidla vybavena LED světlomety, které zvyšují bezpečnost posádek i převážených pacientů. Dále jsou sanity vybaveny vzduchem odpruženou zadní nápravou pro komfortnější a stabilnější jízdu. Díky možnosti „odfouknutí" zadní nápravy je snadnější i nakládání nosítek do vozidla. „Vždy, když pořizujeme nové vozy, snažíme se, aby byly o něco lepší, aby lépe odpovídaly podmínkám práce v těžkém terénu Libereckého kraje, byly komfortnější pro pacienty i záchranáře," řekl ředitel Kramář.

Co obsahují nové sanity:

- nový 140 KW motor s novou automatickou převodovku 9G TRONIC
- nový systém pohonu 4x4 - variabilní pohon všech kol rozděluje hnací sílu zcela dle potřeby mezi přední a zadní nápravu. Přitom se systém během několika milisekund plně automaticky přizpůsobí jízdním podmínkám. Přenáší hnací sílu tam, kde je to zapotřebí.
- run-on systém umožňuje vytáhnout klíček zapalování, zamknout vozidlo a nechat přitom motor dále běžet. Tak je možné používat světlomety, výstražné zvukové znamení nebo výstražný maják, aniž by docházelo k vybíjení akumulátoru a zároveň tím zvyšujeme bezpečnost. Navíc je vozidlo chráněno před přístupem cizích osob.
- změnil se design předního i zadního světelného výstražného zařízení
- každé vozidlo je vybaveno vestavěnou germicidní lampou sloužící na dezinfekci použitím ultrafialového záření
- všechna vozidla jsou vybavena nosítky s elektro-hydraulickým systémem o nosnosti 320 kg. Díky vynikající stabilitě se zvyšuje celková bezpečnost pro pacienta i obsluhu.
- jsou to první vozidla RZP, která mají, již z výroby sanitní zástavby, namontovanou novou navigační a komunikační technologii, která byla vyvinuta podle požadavků ZZS LK
- v sanitkách je v nástavbě dokovací stanice tabletu záchranáře umístěná tak, aby byla možnost pracovat na tabletu i za jízdy a tablet z bezpečnostních důvodů nedržet v ruce.
- vozidla jsou vybavena novým skládacím pojízdným křeslem (schodolezem), jenž je uchycen v univerzálním držáku, který umožňuje v nové sanitce použít i schodolez z předchozích vozidel.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Potřetí slavnostně ocenili zaměstnance ZZS LK
Záchranáři uspořádali třídenní cvičení s polskými kolegy
Čtyři nové vozy pro lékařské posádky ZZS
Novou základnu ZZS LK otevřeli na libereckém letišti
ZZS vyhlásila sbírku pro rodinu zesnulého kolegy Miroslava Beneše
Cvičení řidičů ZZS LK proběhlo ve vojenském prostoru Ralsko již potřetí
Den linky 155 si připomínáme 15. května
Řidiči sanitek soutěžili v krajském kole českého šampionátu
Kraj dá na provoz zdravotnické záchranné služby dalších 27 milionů
ZZS Libereckého kraje má akreditaci svědčící o kvalitě služeb
Více než stovka interventů a peerů se sešla v Jablonci nad Jizerou
Sanity záchranné služby ze zásahu ve firmě Purum naleznou uplatnění
Nové lékařské vozy liberecké záchranky míří do provozu
Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021
Výjezdovou základnu ZZS na libereckém letišti čeká modernizace
V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 21. až 23. června
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace