Řidiči sanitek soutěžili v krajském kole českého šampionátu

13.04.2022 10:20:08 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Řidiči sanitek soutěžili v krajském kole českého šampionátu

V prostorách autoškoly Havlík u liberecké Arény se v úterý 12. dubna uskutečnilo krajské kolo, respektive krajská příprava, na 1. ročník Mistrovství ČR řidičů záchranných služeb. Ze všech základen ZZS Libereckého kraje se přihlásilo 10 řidičů, do Zlína v květnu pojedou reprezentovat dva.

„Chystáme se na Mistrovství ČR řidičů zdravotnických záchranných služeb. A jakkoliv jsou všichni naši řidiči úžasní, což v praxi dokazují den co den, reprezentovat do Zlína nás v květnu mohou jet jen dva. Deset zájemců o reprezentaci se tedy dnes utkalo v prostorách autoškoly Havlík u liberecké Arény. Vyzkoušeli si své dovednosti například v těchto disciplínách: slalom, rychlost, znalost předpisů, výměna poškozené pneumatiky či jízda na přesnost. O výsledcích celonárodního mistrovství v květnu budeme samozřejmě informovat, našim kolegům budeme držet palce," uvedl tiskový mluvčí ZZS Libereckého kraje Michael Georgiev.

Každý den brázdí silnice Libereckého kraje při cestách za pacienty 31 aut Zdravotnické záchranné služby LK. Za rok řidiči, kterých u záchranky pracuje 150, najezdí téměř 1,8 milionů kilometrů. K dispozici mají 40 velkých sanit Mercedes Benz a 15 vozů Škoda Kodiaq, které nejsou určeny pro přepravu pacientů.

Krajské kolo na 1. ročník Mistrovství ČR řidičů záchranných služeb<br />Autor: Michael Georgiev Vozidla RV (randez-vouz), jejichž posádku tvoří lékař a řidič záchranář jsou rozmístěna na deseti výjezdových základnách po celém Libereckém kraji. Vozidla RZP, která slouží i pro transport pacientů a jejichž posádku tvoří záchranář a řidič záchranář, jsou rozdělena do 21 výjezdových skupin.

„Celkově v loňském roce vozy ZZS LK najezdili 1 781 093 km, což je oproti předchozímu roku o 12 407 kilometrů více. Oproti roku 2020 záchranáři ale zaznamenali i významný nárůst počtu výjezdů," upřesnil za ZZS Libereckého kraje Michael Georgiev.

Počet výjezdů vozidel ZZS LK:
2018  -  61 419
2019  -  61 672
2020  -  60 788
2021  -  64 088

Ani řidičům sanitek se bohužel nevyhýbají dopravní nehody. V roce 2021 jsme jich museli řešit 18, ve čtrnácti případech byla vina či spoluvina na straně ZZS LK. Ve srovnání s předchozími lety ovšem nehodovost klesla o 70 procent (v roce 2017 záchranáři „bourali" 62krát). „Již pátým rokem se snažíme s řidiči ZZS LK mnohem více pracovat. Máme například vlastní školení s rozborem dopravních nehod vozidel ZZS LK, jezdíme na výcvik na polygonu Most, pořádáme vlastní cvičení a školení ve Svébořicích, které je zaměřené i na obtížnou jízdu v terénu," vysvětlil vedoucí dopravy ZZS LK Aleš Smetana.

Doplnil, že jednou z nejčastějších nehod řidičů ZZS LK jsou drobné kolize při couvání. I na ně se tedy letos chce při školeních zaměřit, aby řidiči přesně věděli, jak postupovat při couvání za stižených podmínek, popřípadě za snížené viditelnosti.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj dá na provoz zdravotnické záchranné služby dalších 27 milionů
ZZS Libereckého kraje má akreditaci svědčící o kvalitě služeb
Více než stovka interventů a peerů se sešla v Jablonci nad Jizerou
Sanity záchranné služby ze zásahu ve firmě Purum naleznou uplatnění
Nové lékařské vozy liberecké záchranky míří do provozu
Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021
Výjezdovou základnu ZZS na libereckém letišti čeká modernizace
V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace