Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

12.04.2020 10:31:45 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

I přes plánovaná omezení a škrty v rozpočtu, které bude muset krajská rada z důvodu snížení daňových příjmů řešit, získá v letošním roce Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) od svého zřizovatele šest nových sanitek. Rámcovou dohodu na svém jednání schválili členové rady. Jedním z důvodů, proč kraj vozidla pořizuje, je také aktuální situace ve zdravotnictví.

Celková částka, kterou Liberecký kraj ze svého rozpočtu na rozšíření vozového parku ZZS LK vyčlenil, činí 25 186 000 korun. „Ochrana zdraví občanů je pro mě absolutní prioritou a bez zdravotnické záchranné služby bychom velmi kulhali v záchraně lidských životů i zdraví obyvatel," komentoval náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Na včerejším zasedání rada kraje souhlasila se záměrem pořízení nových vozidel. „Dalším důvodem k nákupu nových sanit je následek mimořádné události v Hamru na Jezeře z konce loňského roku, kdy do dnešního dne není možné z důvodu kontaminace nebezpečnou látkou uvést zpět do provozu čtyři vozidla rychlé záchranné pomoci a jedno vozidlo rendez-vous," dodal Sobotka.

Při současné situaci jsou vozidla nejen více vytěžovaná, ale jsou také extrémně zatěžovaná dezinfekčními prostředky, což má za důsledek nejen degradaci povrchů, ale především zvyšující se počet závad na jejich elektroinstalaci.

Dvě vozidla rychlé záchranné pomoci byla vyčleněna na odběr vzorků a jeden vůz rendez-vous pro speciální činnost takzvaného HART týmu, který se v rámci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje specializuje na péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
Liberecká záchranka bude mít nové vozy pro systém rendez-vous

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace