Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

12.04.2020 10:31:45 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

I přes plánovaná omezení a škrty v rozpočtu, které bude muset krajská rada z důvodu snížení daňových příjmů řešit, získá v letošním roce Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) od svého zřizovatele šest nových sanitek. Rámcovou dohodu na svém jednání schválili členové rady. Jedním z důvodů, proč kraj vozidla pořizuje, je také aktuální situace ve zdravotnictví.

Celková částka, kterou Liberecký kraj ze svého rozpočtu na rozšíření vozového parku ZZS LK vyčlenil, činí 25 186 000 korun. „Ochrana zdraví občanů je pro mě absolutní prioritou a bez zdravotnické záchranné služby bychom velmi kulhali v záchraně lidských životů i zdraví obyvatel," komentoval náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Na včerejším zasedání rada kraje souhlasila se záměrem pořízení nových vozidel. „Dalším důvodem k nákupu nových sanit je následek mimořádné události v Hamru na Jezeře z konce loňského roku, kdy do dnešního dne není možné z důvodu kontaminace nebezpečnou látkou uvést zpět do provozu čtyři vozidla rychlé záchranné pomoci a jedno vozidlo rendez-vous," dodal Sobotka.

Při současné situaci jsou vozidla nejen více vytěžovaná, ale jsou také extrémně zatěžovaná dezinfekčními prostředky, což má za důsledek nejen degradaci povrchů, ale především zvyšující se počet závad na jejich elektroinstalaci.

Dvě vozidla rychlé záchranné pomoci byla vyčleněna na odběr vzorků a jeden vůz rendez-vous pro speciální činnost takzvaného HART týmu, který se v rámci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje specializuje na péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
Liberecká záchranka bude mít nové vozy pro systém rendez-vous

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace