Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

12.04.2020 10:31:45 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek

I přes plánovaná omezení a škrty v rozpočtu, které bude muset krajská rada z důvodu snížení daňových příjmů řešit, získá v letošním roce Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) od svého zřizovatele šest nových sanitek. Rámcovou dohodu na svém jednání schválili členové rady. Jedním z důvodů, proč kraj vozidla pořizuje, je také aktuální situace ve zdravotnictví.

Celková částka, kterou Liberecký kraj ze svého rozpočtu na rozšíření vozového parku ZZS LK vyčlenil, činí 25 186 000 korun. „Ochrana zdraví občanů je pro mě absolutní prioritou a bez zdravotnické záchranné služby bychom velmi kulhali v záchraně lidských životů i zdraví obyvatel," komentoval náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Na včerejším zasedání rada kraje souhlasila se záměrem pořízení nových vozidel. „Dalším důvodem k nákupu nových sanit je následek mimořádné události v Hamru na Jezeře z konce loňského roku, kdy do dnešního dne není možné z důvodu kontaminace nebezpečnou látkou uvést zpět do provozu čtyři vozidla rychlé záchranné pomoci a jedno vozidlo rendez-vous," dodal Sobotka.

Při současné situaci jsou vozidla nejen více vytěžovaná, ale jsou také extrémně zatěžovaná dezinfekčními prostředky, což má za důsledek nejen degradaci povrchů, ale především zvyšující se počet závad na jejich elektroinstalaci.

Dvě vozidla rychlé záchranné pomoci byla vyčleněna na odběr vzorků a jeden vůz rendez-vous pro speciální činnost takzvaného HART týmu, který se v rámci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje specializuje na péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
Liberecká záchranka bude mít nové vozy pro systém rendez-vous

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026

Nejčtenější články

02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace