Stačil jeden centr Pilíka a bylo po bodech

16.05.2021 09:47:36 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Konec bodové série Jablonce přišel tam, kde se to příliš nečekalo. Na hřišti aspiranta na II. ligu Příbrami. Trenér Rada nepřivezl do Příbrami nejlepšího střelce Schranze a pokus, že by nejlepšího střelce v jedenáctce nahradil defenzivní halv Hübschman byl projev určité slabosti či malé odvahy.

Ambiciozní celek přece neměl jet do Příbrami s opatrnou taktikou. A po utkání konstatovat, že tým hrál málo ofenzivně, tak pro to musí trenér něco udělat, i v sestavě!

1.FK Příbram - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Oba týmy nastoupily v těchto sestavách:

* 1.FK Příbram: Šiman - Nový, S. Kingue, O. Kingue (40. Cmiljanović), Mezera - Zorvan (90+2. Kvída) - Pilík, Rezek (C), Soldát, Vávra (84. Antwi) - Lubega (90+2. Voltr). Náhradníci: Kočí - Dočekal, Januška, Cmiljanović, Kvída, Antwi, Voltr.

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob (85. R. Hrubý) - Hübschman (C) (82. Chramosta) - Pleštil (66. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovović (66. Pilař) - Doležal. Náhradníci: V. Hrubý - R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta, Martinec, Podaný.

Do utkání vstoupil favorit velmi dobře a již ve 4. minutě výborně pronikl Považanec a z úhlu trefil tyč. Ve 13. sebral Doležal u rohu míč jednomu z Kingue, ale nikdo ze spoluhráčů se ve vápně „neutrhl", aby mu šlo přihrát, a bylo po další šanci. Ve 27. minutě šel sám na bránu Kratochvíl, byl tísněný, ale s jeho střelou si domácí golman Šiman poradil. Ve 33. měl zase dobrou příležitost přihrát ve vápně Pleštil, ale asi chtěl napodobit Hložka z utkání s Plzní, ovšem po otočce netrefil bránu. I když Příbram po patnácti minutách hru svým způsobem vyrovnala, Hanuše neohrozila. První poločas položil nakonec základ k nečekané porážce.

Po změně stran se výkon hostů zhoršil. Žádná kombinace, občas nákop, perfektně přikrytý Doležal, ale přesto byly šance na góly. Krob a Pilař měli tutové... V 50. minutě si zalaškoval Zelený s malou domů, ale výborně vyběhnuvší Hanuš před Lubegou zachránil pohromě. V 77. minutě stejně přišla: starý známý Pilík poslal centr na zadní tyč, Hanuš míč nezkrotil a Mezera neměl problém trefit míč do sítě na 1:0. Jedinečnou šanci alespoň srovnat měl Pilař, ovšem po výborné akci a skvělém centru Šimana nepřekonal, ten předvedl fantastický zákrok.

Zápasová statistika:

Branky: 77. Mezera.
Karty: ŽK: 3:3. 3. Mezera, 58. T. Pilík, 88. Antwi - 34. Kratochvíl , 57. Zelený, 60. Pleštil.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:22.
Rozhodčí: Marek. Asistenti: Paták, Hock.

Výsledek je rozhodně zklamáním. O neodvážné sestavě jsem psal v úvodu, a pokud dlouhodobě vnímám pomalost jabloneckých středových hráčů, tak v Příbrami se to projevilo jako na jevišti. Domácí rychlíci uprostřed pole sice nedokázali jablonecký tým výrazně přehrát, ale lehce nedopustili, aby se Považanec, Kratochvíl a spol. dostali do smysluplné kombinace. A když ve srovnání s jabloneckými středovými borci se zdál jako rychlík i Pilík, tak to o něčem svědčí. Trenér v závěru střídal, ale střídání přišlo pozdě.

Druhý útočník s Doležalem měl hrát od počátku, proti takovému soupeři přece nebylo nutné ztužit obranu dalším defenzivním hráčem místo Schranze. Doležalovi tým nedokázal dát potřebnou podporu, takže s jeho krytím Příbram neměla žádný problém. Navíc Pleštil dokázal v tempu hrát pouze poločas, Jovovič byl tentokrát myšlenkami asi jinde, protože pokud měl přihrát, byl myšlenkami asi už na Letné či kam má namířeno. Kratochvíl ani Považanec v závěru utkání jakoby na hřišti nebyli.

Celkově prostě zápas blbec, který rozhodl gól nikoli po vypracované šanci, ale po situaci patřící do muzea fotbalových kuriozit. Škoda, Spartě jsme udělali velkou radost!

V neděli 23. května v 17 hodin hraje na Střelnici ligový mistr Slavia Praha, týden nato u klokanů zakončí jinak velmi úspěšný ligový ročník jablonecký tým s Pardubicemi.