Doležal nahrával a Zlín to odnesl

10.04.2021 19:03:13 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Po výprasku na Spartě pokračoval jablonecký anglický týden s oblíbeným soupeřem - Zlínem. Zraněného Holíka tentokrát nahradil Štěpánek, jinak vše při starém. Výsledkem ale byla tentokrát výhra pro Jablonec 3:1.

FK Jablonec - FC Fastav Zlín 3:1 (0:0)

Trenéři Rada a Pánik poslali do hry svoje svěřence v těchto sestavách:

* FC Fastav Zlín: Dostál - Simerský, Buchta, Procházka (67. Cedidla) - Fantiš, Vraštil, Janošek (73. Martínez García), Janetzký, Potočný (67. Jawo) - Y. Dramé, Poznar (C). Náhradníci: Rakovan - Jawo, Cedidla, J. Kolář, Martínez García, Matejov, Toutou Mpondo.

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek (85. Podaný), Kubista, Zelený, Krob - Pilař (75. Pleštil), Kratochvíl (81. R. Hrubý), Považanec, Jovović - Doležal (C), Schranz (75. Hübschman). Náhradníci: V. Hrubý - Smejkal, Chramosta, Pleštil, Podaný, Hübschman, R. Hrubý.

Již ve 3. minutě mohli jít do vedení domácí po Jovovičově akci, ale Kratochvíl si při střele nedal záležet. V 11. neobtěžovaný Potočný vystřelil, naštěstí šel míč mimo. V 15. minutě rozebrali domácí zlínskou obranu do šroubku, Pilař dal Kratochvílovi, ale jeho střelu zachránilo Doležalovo pozadí. V 18. se zase předvedl Janetzký, ale šajtle nebyla přesná. Tentýž hráč skvěle unikl ve 22. minutě, dal Janoškovi, ovšem talent z repre „21" to pěkně zazdil. Ve 43. minutě Pilař rychle rozehrál trestný kop, ale hlavička Doležala se do brány nevešla.

Vstup do druhé půle byl v podání Radova týmu raketový. Najednou to začalo běhat a běhat začal i míč. Ve 48. minutě si na Jovovičův centr od rohu vyskočil Kubista, dostal se výš než zkušený obránce Procházka a Dostál míč u tyče už nezkrotil - 1:0! A tanec pokračoval. V 51. Pilař napálil míč před bránu, ten se otřel kolem Doležala k Jovovičovi, a ten už neměl problém poslat míč do sítě - 2:0. Potom domácí zvolnili, šance měli Schranz i střídající Pleštil, ale skóre se měnilo až v 87. minutě, kdy Doležal po zmatku ve zlínské obraně předložil lahůdku Považancovi, a ten poslal s pomocí teče míč do sítě na 3:0. Škoda, že si domácí tu zaslouženou nulu neudrželi, Janetzkého procházku podél vápna v 92. nezastavil ani Hübschman, ani Kubista a někdejší talent, co to zkoušel bez úspěchu i na Střelnici, poslal míč k tyči Hanušovy brány na konečných 3:1.

Branky: 48. V. Kubista (Jovović), 51. Jovović, 87. Považanec - 90+3. Janetzký.
ŽK: 0:2. 38. Procházka, 71. Janošek.
Držení míče:
56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:19.
Rozhodčí:
J. Machálek - J. Dohnálek, M. Flimmel.

Vítězství je to zasloužené, fotbal trpěl nerovným terénem, počasí doposud k jeho revitalizaci moc nepomáhá. Liga pokračuje, ve středu se v dohrávce představí na Střelnici Vrbova Sparta, uvidíme v jakém rozpoložení přijede po pražském derby a také budeme zvědavi, jak vezmou domácí odvetu za pohárové ponížení. No a hned v sobotu se Radův tým představí ve Štruncových sadech v Plzni. Doma si zahrají Jablonečtí hned následující úterý v 17 hodin s Karvinou. Přivítáme s ní i jabloneckou legendu na slezské lavičce Jožku Webera.