Schranz, Ivan Schranz

03.05.2021 07:34:42 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poprvé s pár „covidovými" diváky a opět zápas, nikoli pro kardiaky. Jablonec bojuje o stříbro v tabulce, a i když od půlhodinky v deseti, zaslouženě nad Olomoucí vyhrál. Spolu s Bondem: Schranz, Ivan Schranz!

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:1)

Trenéři Rada a Látal poslali do utkání tyto hráče:

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (69. Pilař), Považanec, Kratochvíl, Jovović (89. Smejkal) - Doležal (C), Schranz (78. Hübschman). Náhradníci: V. Hrubý - Hübschman, R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta, Podaný.

* SK Sigma Olomouc: Mandous - Látal, Beneš (C), Štěrba (82. O. Hapal), Vepřek (72. Zifčák) - Hála (66. Šíp), Breite, Houska, Poulolo (66. Sladký), Daněk - Nešpor (72. Chytil). Náhradníci: Trefil - Sladký, Slaměna, Chytil, Šíp, Zifčák, O. Hapal.

Je už současnou tradicí, že Radův tým má vstupy do utkání výborné. A Olomouc nebyla výjimkou. V 5. minutě se řítil na brankáře Mandouse Schranz, ale Mandous vyrazil na roh. Ještě větší šanci měl Schranz o minutu později, ale vypálil z dobré pozice vysoko nad. A aby to nebylo Schranzovi líto, tak ve 12. se dostal do dobré příležitosti Doležal, Mandouse nepřekonal. A fotbalový Bůh trestal, když nedáš, dostaneš! Ve 13. minutě přišel ojedinělý útok Sigmy, mič předal do šance mezi jabloneckými beky Nešpor, pravý bek mladý Látal využil nedůrazného krytí Jovovičem a zblízka poslal svoji Sigmu do vedení - 0:1.

A aby toho nebylo málo, tak ve 30. minutě přehnal skluz na mokrém terénu Kratochvíl na Hálu a sudí tasil červenou, tedy druhou žlutou, protože v úvodu zápasu již jednu měl.

To nebylo nic pozitivního do dalšího průběhu hry, Rada nechal mužstvo tak jak je, tudíž pouze mínus Kratochvíl, ale přesto hráči mákli a dostávali se do ofenzivních situací. Výborně hrající Jovovič ve 42. minutě prošel mezi olomouckými beky ve vápně, natlačil se před Davida Housku a spadl. Sudí Julínek pískl penaltu a nepotřeboval ani VAR. Míč si postavil Ivan Schranz a prudkou ranou Mandouse překonal - 1:1.

Boj o tři body pojala jablonecká „desítka" ve druhé půli skvěle. Obrana na čele s Hanušem, Hanáky prakticky k ničemu nepustila, na druhé straně byli domácí útočníci velmi nebezpeční. V 62. minutě to Schranzovi ještě nevyšlo, zato v 65. předvedli domácí fantastickou akci, Pleštil si pěkně pohrál s Benešem, napálil centr před bránu a tam nabíhající Schranz málem trhal síť - 2:1. O tečku se v 68. minutě postaral Martin Doležal. Ten je asi u soupeřů momentálně velmi oblíbený, před týdnem mu nahrál na gól v Budějovicích stoper Havel, teď se to zase povedlo Mandousovi a Martinova levačka byla nejen rychlá, ale i přesná - 3:1!

Zápasová statistika:

Branky: 45. Schranz (pen.), 65. Schranz (Pleštil), 68. Doležal - 13. Látal (Nešpor).
Karty: ŽK: 3:4 ( Kratochvíl, Schranz, Považanec - Poulolo,Vepřek, Hála, Breite, Látal. ČK: 1:0 (30. Kratochvíl).
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 12:22.
Rozhodčí: Julínek - Nádvorník, Vlček.

Takový zápas se líbit musel. Až na hranici pochopitelnosti je fakt, že absence Kratochvíla a hra v deseti snad nebyla ani znát. Hodně se za této situace mrskal Považanec, a kdyby mu vyšla v závěru ta zidanovská otočka a míč skončil u tyče Mandousovy brány, zasloužil by si odnést ze Střelnice na ramenou. Oproti úvodu jara se Radovi podařilo tým rozběhat, hodně rozběhat. Také Štěpánek je lepší zápas od zápasu a Jovovič připomíná doby, kdy před léty do Jablonce přišel. Trenér Rada ukočíroval 99. výhru v roli jabloneckého lodivoda, objevený stoper Zelený již oblékl jablonecký dres v 70. zápasech a Jovovič zaokrouhlil svoje jablonecké působení na stovku.

Každopádně fotbal opět začíná bavit. Pomalu se vracejí diváci, lepší se trávníky a dějí se věci. Třeba jako v Liberci, kde domácí málem položili Spartu, ale i ten bodík je dobrý i pro Jablonec!

Do konce ligy chybí čtyři kola a pro Jablonec se otevírá neuvěřitelná šance. Příští pátek 7. května se představí na Střelnici Teplice, v sobotu 15. května hraje Jablonec v Příbrami a v neděli 23. května v 17 hodin hraje na Střelnici mistrovská Slavia. A celé jarní působení zakončí Radův tým na Bohemce s Pardubicemi. Co z toho nakonec kápne?