Na Spartě šance pro Jablonec jen dvě minuty

08.04.2021 10:36:07 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Boj o postup do semifinále MOL Cupu dopadl podle očekávání pro Spartu a jablonecký tým končí.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 4:1 (0:0)

Trenéři Vrba a Rada poslali do zápasu tyto hráče:

* AC Sparta Praha: Heča - Sáček, Vitík, Čelůstka, Polidar - Wiesner (63. Moberg Karlsson), Pavelka, L. Krejčí ml., Dočkal (84. Souček), Plavšić (71. L. Krejčí st.) - Hložek (84. Minčev). Náhradníci: Nita - Souček, Moberg Karlsson, L. Krejčí st., Minčev, Trávník Vindheim

* FK Jablonec: V. Hrubý - Haitl (24. Podaný), Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (77. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (77. Hübschman), Jovović (46. Smejkal) - Doležal (66. R. Hrubý), Schranz. Náhradníci: Hanuš - Hübschman, Štěpánek, R. Hrubý, Smejkal, Chramosta, Podaný

Začátek zápasu byl pro jablonecký tým krušný. Sparťanský klenot Hložek si naštěstí neobul „strelky", jinak by svoje tři tutovky během úvodních šesti minut proměnil a bylo by po zápase. Jenže „Hložan" je nedal a tak, byť v poslední poločasové minutě, přišli ke slovu i hosté - Doležal přiťukl Kratochvílovi, ale ten trefil jenom koleno gólmana Heči.

Druhá půle začala šancí mladšího Krejčího, ale hlavou těsně přestřelil. A pak přišla velká jablonecká chvíle: mladý Vitík zahrával malou domů, to vystihl skvěle Schranz, obešel vybíhajícího Heču a přes blokujícího Čelůstku zavěsil. Po tom, co se dělo na hřišti, malý zázrak, však ten fotbal někdy opravdu logiku nemá. Ale jablonecké štěstí trvalo pouhé dvě minuty, ve 49. minutě Wiesner přes Dočkala dostal míč ke Krejčímu a střelec posledních dnů Hrubého prostřelil. V 51. se povedla akce i hostům, střídající Smejkal si zakombinoval s Doležalem, ale nic z toho nebylo. V 68. se dostal do šance Hložek, ale Hrubý mu radost neumožnil. V 69. minutě to tam už spadlo, Vitík trefil po Dočkalově rohu břevno a odražený míč vrátil Hrubému za záda opět mladší Krejčí - 2:1. Sparta dominovala, ale další gól přišel až v 81. minutě, Dočkal skvěle uvolnil staršího Krejčího do pozice hraničící s ofsajdem, ale jeho lob přes Hrubého v síti skončil na 3:1. Poslední a dlužno dodat, že krásný gól padl v 84. minutě, když Hložek založil akci přes mladšího Krejčího, míč připutoval ke Karlssonovi, a ten za přihlížení obránce Kroba levačkou vymetl Hrubému šibenici.

Uvidíme, jak dopadne ligové měření sil v Jablonci v příštím týdnu! Sparta převyšovala hosty ve všem, především má v týmu fofrníky, a to Rada nemá, a bohužel je ani nehledá. Tento jablonecký tým je sice ve špici ligové tabulky, ale pro Evropu či špičku ligy je pomalu nekonkurenceschopný. Hru na dva hroty Rada dlouho ignoroval, po příchodu Schranze mu to kupodivu vadit přestalo, ale dvojice hrota s Chramostou byla o třídu lepší, než ta současná. Schranz je určitě na hrotu lepší než Doležal, ale toho má Rada tak rád, že Schranze nechá hrát post, který mu až tolik nevyhovuje. Vůbec se nedařilo Jovovičovi, než se pokusil s míčem cokoli udělat, rychlonožka Wiesner ho odstavil. Rada tu zlikvidoval nejen Chramostu, ale i Hrubého a na něm po střídání byly ty hodiny na lavičce znát.

V takových zápasech si tradičně nekopne jablonecká záloha Považanec-Kratochvíl, protože technička je sice hezká, ale když je fofr, tak se k ní vůbec nedostanou. A současný fotbal prostě rychlost je a na tom ani čtyřstovkový trenér Petr Rada bohužel nic nezmění. Co se proti podzimu, kdy body přibývaly rychleji, změnilo? Moc toho není, jenom bez typologické náhrady odešel rychlonožka Ladra a odstaven byl Hrubý, tudíž tým přišel nejen o rychlost uprostřed pole, ale i o konstruktivní fotbalovost.

Zápasová statistika:

Branky: 49. L. Krejčí ml., 69. L. Krejčí ml., 81. L. Krejčí st., 84. Moberg Karlsson - 47. Schranz.
Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler.
Karty: 35. Pleštil (JAB), 45+1. Podaný (JAB).
Držení míče:
56 % : 44 %. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:17.

Další jablonecký program - v sobotu na Střelnici Zlín, ve středu Sparta Praha a v sobotu Plzeň. Jízda tedy pokračuje, ale boj o Evropu trvá stále...