Z Budějovic tři body po výborné první půli

25.04.2021 09:26:43 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký tým stále drží skvělé druhé místo v tabulce Fortuna:ligy, a nic na tom nezměnilo ani utkání ve městě Budvaru, tedy Českých Budějovicích, kde jablonečtí fotbalisté vyhráli 2:0 po dvou gólech probuzeného střelce Doležala.

SK Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 0:2 (0:2)

Trenéři Horejš a Rada poslali do utkání tyto hráče:

* SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel - Čolić, Havel, Králik, Novák - Čavoš (C) (82. Valenta), Javorek - Brandner, Vais (46. Mészáros), Mršić (63. Diop) - Alvir. Náhradníci: Drobný - Kladrubský, Talovierov, Havelka, Mészáros, M. Valenta, Diop.

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (77. Smejkal), Kratochvíl (90+1. R. Hrubý), Považanec, Jovović (87. Hübschman) - Doležal (C) (90+1. Chramosta), Schranz. Náhradníci: V. Hrubý - Hübschman, R. Hrubý, Chramosta, Smejkal, Podaný, Martinec.

Ze začátku utkání domácí Dynamo trochu zazlobilo, ale hosté se brzy uklidnili a začali předvádět solidní technickou hru. Do vedení šli již v 17. minutě, kdy po rohu hlavou prodloužil Kratochvíl centrovaný míč a Doležal zblízka zvýšil svoje gólové konto - 0:1. Jablonec zcela ovládl hru, domácí k ničemu nepouštěl, a tak zcela zákonitě přišlo to, co muselo. Přišlo to ve 42. minutě po minele domácího Havla, ten dal malou domů příliš malou, to vystihl Doležal, obešel při tom i gólmana a bezpečně zavěsil na 0:2. A nemuselo u toho zůstat, Pleštil dostal pěkný balón od Zeleného, ale přehodil v šanci nejen gólmana Vorla, ale bohužel i břevno domácí brány.

Druhá půle ze strany Jabloneckých už tak suverénní nebyla. Horejš prostřídal, Dynamo zrychlilo otáčky a před Hanušem to párkrát hořelo. Ve 65. minutě střílel střídající Diop, Hanuš skvěle zasáhl, v 86. se prosadil další střídající Meszároš a míč po jeho střele se odrazil od břevna. U obrazovek jsme si zoufali, proč Rada proboha nestřídá? Poslední jablonecká šance přišla až v závěrečné minutě, ale Vorel si se Schranzovou střelou z vápna poradil.

Branky: 17. Doležal (Kratochvíl), 42. Doležal.
Karty: ŽK: 1:3. 19. Čavoš (CEB) - 34. Zelený (JAB), 79. Schranz (JAB), 82. Kratochvíl (JAB).
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:14.
Rozhodčí: Orel - Šimáček, Melichar.

Vítězství to bylo zasloužené, hlavně po výkonu z prvního poločasu. V tom druhém tým polevil, chyběl tomu třetí uklidňující gól. Ačkoli vítězství vypadá docela jednoznačně, rozhodně tomu tak nebylo. Radův tým si ze hry nevytvořil skoro nic, góly padly po standardce a neuvěřitelné hrubce domácího beka. Příště to rozhodně musí být lepší! Výborný výkon opět předvedl gólman Hanuš, stoper Zelený a v útoku za dva góly Doležal.

Další utkání se hraje v neděli 2. května na Střelnici v 15 hodin s Olomoucí a týden nato v pátek 7. května v 18 hodin opět doma s Teplicemi.