Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

18.04.2021 11:11:44 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Po euforickém utkání Jablonce se Spartou se v Plzni mělo ukázat, jak na tom oba týmy v boji o evropská místa v tabulce jsou. Vedení se ujali domácí po střele Ba Loua, ale za hosty vyrovnal ve druhé půli Schranz.

FC Viktoria Plzeň - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Oba trenéři Gula a Rada poslali do zápasu tyto hráče:

* FC Viktoria Plzeň: Staněk - Limberský (79. Kopic), Brabec (C), Kaša, M. Havel - P. Šulc, Kalvach, Káčer (79. Hořava) - Falta, Beauguel (74. Ondrášek), Ba Loua (63. Mihálik). Náhradníci: A. Hruška - Hořava, J. Kopic, Hybš, Ondrášek, Mihálik, Hranáč.

* FK Jablonec: Hanuš - Krob, Zelený, V. Kubista, Štěpánek - Jovović, Hübschman (C) (82. R. Hrubý), Považanec, Pilař (77. Pleštil) - Schranz (90. Podaný), Doležal. Náhradníci: V. Hrubý, Vajner - R. Hrubý, Smejkal, Chramosta, Pleštil, Podaný.

V jabloneckém týmu nahradil vykartovaného Kratochvíla Tomáš Hübschman, Plzeňští postrádali hlavně středopolaře Čermáka s Buchou.

Ačkoli se Jablonečtí ohromně připravovali na kanonýra Beauguela, ten hned ve 3. minutě zahrozil, ale míč šel nad břevno. V 8. to zahřmělo před bránou plzeňského Staňka, ale ten po hlavičce Doležala vytáhl skvělý zákrok. Ve 13. minutě to zase hřmělo před Hanušem, ale jak Šulc, tak Beaugel se do brány netrefili. V 15. se povedla Schranzovi patička, ovšem míč šel podél brankové čáry do autu. Ve 23. minutě se po Kubistově teči objevil sám před Hanušem Beaugel, ale poslal míč mimo. Ve 33. přišel další Kubistův nešťastný zásah, Káčer založil bleskovou akci končící u Falty, ale exolomoucký hráč Hanuše nepřekonal.

Ve 41. minutě motyka spustila, Schranz tvrdošíjně držel při protiútoku míč, přišel o něj, následoval přes Šulce rychlý brejk a střelec Ba Loua šel zprava sám na Hanuše, povedla se mu perfektní technická rána a Viktorka šla do vedení - 1:0. Jablonecký celek hrál aktivně, ale tradičně hráčům chyběla tu rychlost, tu lepší přesnost přihrávky, takže výsledek první půle byl zasloužený.

To druhá půle, to bylo jiné kafe. Zaprvé: Radovi hoši začali pořádně běhat, pustili se do svého soupeře a šli za vyrovnáním až neuvěřitelným způsobem.

V 63. minutě šla Pilařova tečovaná rána těsně vedle tyče, v 66. dobíhal na průnikovku Doležal, ovšem Staněk skvěle zasáhl, v 69. si zasóloval Jovovič a jeho ránu Staněk vytěsnil na roh, ale v 80. minutě to přišlo: Schranz si zprava skvěle navedl míč a levačkou poslal pumelici přes celou bránu do Staňkovy sítě, no to byla ale nádhera - 1:1!

A Radův tým pokračoval a nepouštěl domácí od vlastního vápna. V 81. minutě to muselo skončit gólem, to Doležal nalil pěkný balon Považancovi, ale ten se chytal za hlavu - míč trefil jenom břevno. Modlili jsme se, aby nepřišlo to známé „nedáš - dostaneš", a to přišlo hned dvakrát, nejprve Kalvachovu pumelici skvěle vytáhl na břevno Hanuš, v 90. minutě pak střídající Kopic spadl ve vápně při souboji se Zeleným, Franěk povolal VAR, ale dopadlo to dobře. No řeknu vám, tohle fakt nebyl zápas pro kardiaky.

Druhá půle měla říz, Viktorka Gulova není Viktorka Vrbova a taky už na tribuně asi nesedá Dáša s Romanem, protože ne všechny minulé zápasy Jabloneckých v Plzni rozhodovali jenom domácí rozhodčí. To se naštěstí nestalo a zkušený Franěk to zvládl férově.

Zápasová statistika:

Branky: 41. Ba Loua (P. Šulc) - 70. Schranz (Pilař).
Karty: ŽK: 2:2. 62. Limberský , 68. Káčer - 25. Krob, 59. Zelený.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:12.
Rozhodčí:
Franěk - Dobrovolný, Kříž.

Nakonec, kdo by to řekl, Jablonec po třech bodech sahal razantně, ale na druhou stranu moc nechybělo a neměl ani ten jeden. Ale zápas měl říz „plzeňské dvanáctky" v nějaké pivnici, dnes bohužel zavřené.

Bylo od prvních minut vidět, že Rada zvolil taktiku na eliminaci Beauguela. Gól nedal, ale tři šance měl. Rozhodující bylo, že ve druhé půli si na svoje dobré výkony vzpomněl Kubista a minely z první půlky už neopakoval. Také Považanec zvýšil svoji aktivitu a Schranz, ten střelec zlatých gólů, po rozpačité první půli nakonec oslnil gólem co patří do galerie těch nejkrásnějších - a je jeho jubilejním desátým v jabloneckém dresu.

Naprosto skvělý výkon podal gólman Hanuš a co je hlavní, celý tým makal tak, jak se v lize má. Ta druhá půle byla opravdu fotbalová radost.

Liga pokračuje, již v úterý hraje na Střelnici Karviná, v sobotu 24. dubna jedou hoši do Budějovic a na prvního máje by měla v Jablonci hrát Olomouc. Pustí už konečně alespoň pár diváků do hlediště?