Zlatý sen trvá: Rada 100 a Doležal 12

08.05.2021 10:23:00 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ano, zlatý sen Jablonce o kvalifikaci Champions League trvá, byť bez ohledu na výsledek to tak jednoduché nebylo. Ale favorit nakonec roli naplnil. Trenér Rada absolvoval proti Teplicím svůj stý vítězný zápas na jablonecké lavičce a Martin Doležal svým hattrickem málem dotáhl vedoucí střelce Kuchtu a Schranze. Pěkná a zajímavá podívaná na Střelnici!

Trenér Rada musel sáhnout do sestavy, místo vykartovaného Kratochvíla hrál Tomáš Hübschman, brzy pro zranění odstoupil Ivan Schranz a přišel do hry Hrubý, také Pleštil dostal do kolena a musel později odstoupit.

FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)

Trenéři Rada a Kučera poslali do zápasu tyto hráče:

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista (84. Martinec), Zelený, Krob - Pleštil (54. Pilař), Považanec (84. Smejkal), Hübschman (C), Jovović - Doležal (84. Chramosta), Schranz (20. R. Hrubý). Náhradníci: V. Hrubý - Martinec, Podaný, R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta.

* FK Teplice: Grigar (C) - Vondrášek, Mazuch, Knapík, Černý (62. Fortelný) - Jukl, Mareček, Gabriel, Hyčka, Moulis (82. Trubač) - Vukadinović (62. Macej). Náhradníci: Němeček - Fortelný, Shejbal, Trubač, Macej, Vachoušek, Radosta.

Zápasová statistika:

Branky: 3. Doležal (Pleštil), 40. Doležal (Jovović), 48. V. Kubista, 72. Doležal - 60. Jukl (Vondrášek).
Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Mojžíš.
Karty: ŽK: 0:3 47. Vondrášek, 82. Mazuch, 86. Hyčka.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:15.

Úvod domácím vyšel stoprocentně, Již ve 3. minutě poslal báječný centr na Pleštila Krob, ten hlavou přesně prodloužil na Martina Doležala, a bylo to 1:0 a 10. gól v tabulce. Výborný úvod ale Jablonecké uklidnil až příliš a přišly vyložené šance Teplic. Ve 13. Černý trefil Hanušovu nohu, minutu na to někdejší jablonecký borec Vukadinovič trefil břevno. Ve 38. minutě chyboval Kubista, míč se dostal do vyložené šance k Černému, ale jasnému gólu zabránila šťastná teč Štěpánka. Naštěstí se domácím ve 40. minutě povedla skvělá akce, Jovovič po „kličkované" přihrál do šance Doležalovi a střelec dne zvýšil svým 11. ligovým gólem na 2:0.

Vstup do druhé půle se opět povedl a stálo to za to! Po centru Kroba se dostal míč k zapomenutému Kubistovi, a ten ranou desetiletí s pomocí tyče zvýšil na 3:0. To tedy byla fotbalová nádhera. Ale nebyl by to Jablonec, aby nevyrobil neuvěřitelnou hrubku, Krob nezblokoval centr, Hanuš špatně vyběhl, Kubista prohrál hlavu a Jukl do prázdné brány snížil. Ale to bylo od Teplických vše. Poslední dobou s jabloneckým týmem dobře spolupracují i soupeři, Mareček opět ve snaze hrát míč domů nalil do šance Martinu Doležalovi, ten zvýšil v pohodě na 3:0 svým ligovým gólem číslo 12.

V 74. skvěle unikl Doležal a protože byl dobře blokován, přihrál do výborné šance Považancovi, ale toho Grigar vychytal. Závěr utkání už domácí kontrolovali hru a skončili zápas v exhibičním duchu.

Jablonec si očekávaně upevnil druhé místo, snové druhé místo a příští sobotu ho bude obhajovat v Příbrami. Věřme, že úspěšně. V neděli 26. května pak bude Střelnice dějištěm skutečně nejen zápasu jara, ale pro Jablonec snad i zápasem sezony. Přijede mistrovská a skvěle hrající pražská Slavia!

Jinak škoda přeškoda, že nemohou na ligu diváci ve větším počtu, protože to, co je nyní v podání Radova týmu k vidění, to je atraktivita jako hrom. Tím nemyslím jenom výbornou střeleckou exhibici dua Schranz-Doležal, ale také i fáze, kdy tým dokáže svým divákům pěkně zabrnkat na nervy.

Jablonecký fotbal však zaznamenal úspěchy i mimo hřiště. Trenér Rada a útočník Ivan Schranz byli vyhlášení nejlepším trenérem respektive hráčem měsíce dubna a na Valné hromadě krajského fotbalového svazu obhájil svoje předsednictví Miroslav Pelta. Na poslední chvíli se mu postavil protikandidát podporovaný hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, jeho sousedem z Hrádku nad Nisou. Skutečně neobvyklý počin vedoucího krajského politika.